Komunikaty PR

No Fluff Jobs kontynuuje międzynarodową ekspansję. Wchodzi na Ukrainę i Białoruś

2021-04-27  |  15:05
Biuro prasowe
Kontakt

Ewa Malicka
Rocket Science

Pływacka 3/2
02-633 Warszawa
ewa.malicka|rocketscience.com.pl| |ewa.malicka|rocketscience.com.pl
781453815
https://www.rocketscience.com.pl/

Ogromny potencjał za wschodnią granicą 

W roku ubiegłym około 1,7% aplikacji pochodziło z Ukrainy, a 0,5% z Białorusi, co pokazuje wielki potencjał do rozwoju, zwłaszcza że polskie firmy usilnie poszukują źródeł pozyskiwania specjalistów z branży IT. 

– Zauważamy, że specjaliści IT z Ukrainy i Białorusi wciąż stanowią niewielki odsetek aplikujących na oferty dostępne na No Fluff Jobs. Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że na ukraińskim rynku obecnych jest ponad 200 tysięcy programistów, a około 70 proc. ukończyło studia informatyczne. W Kijowie odsetek seniorów jest wyższy niż juniorów – mówi Tomasz Bujok, CEO No Fluff Jobs. – Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na wprowadzenie swojej usługi w tych krajach, co umożliwi kandydatom znalezienie pracy w sektorze IT również w Polsce, a firmom z tych krajów promowanie się na rodzimych rynkach według najwyższych standardów transparentności płac, które są znakiem rozpoznawczym ofert na No Fluff Jobs. To oznacza także większe możliwości dla naszych rodzimych firm na pozyskanie wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

Ogłoszenia kierowane do starszych specjalistów popularne wśród kandydatów z zagranicy

Ciekawie prezentuje się rozkład dotyczący poziomu stanowisk, na które aplikowały osoby z zagranicy w roku 2020. Według danych No Fluff Jobs, większość zagranicznych kandydatów odpowiadała na ogłoszenia, które dotyczyły stanowisk na poziomie MID, czyli osób z doświadczeniem średnio zaawansowanym (63 proc.) lub starszych specjalistów, tzw. seniorów (59 proc.). Przy czym w pierwszym kwartale liczby te wzrosły kolejno do 80 i 74 proc. 

W przypadku naszych wschodnich sąsiadów podobnie prym wiodły te same stanowiska. Na Ukrainie około 63 proc. wszystkich aplikacji stanowiły te dedykowane dla osób z doświadczeniem średnio zaawansowanym, zaś 55 proc. dla seniorów, a w przypadku Białorusi było to odpowiednio 80 i 70 proc. 

Z przygotowanego przez firmę raportu, podsumowującego rok 2020 wynika, że w roku 2020 zdecydowana większość ogłoszeń kierowana była do starszych specjalistów (49 proc.) oraz pracowników z doświadczeniem średnio zaawansowanym (46 proc.). 

Praca zdalna przoduje

Według No Fluff Jobs spowodowane pandemią przejście w tryb pracy zdalnej będzie miało realny wpływ na wzrost liczby aplikacji nadsyłanych przez kandydatów z zagranicy.

– W pierwszym kwartale roku 2020 oferty pracy zdalnej w IT stanowiły 10 proc. wszystkich ogłoszeń, ale pandemia wywróciła rynek do góry nogami i w czwartym kwartale udział tych ofert stanowił już 40 proc. (31 proc. w skali całego roku) – mówi Tomasz Bujok, CEO No Fluff Jobs. – Pierwsza informacja zwrotna z rynku, jaką otrzymaliśmy od naszych klientów, jest świetna – wiele firm od razu zdecydowało się rozszerzyć swoje rekrutacje na osoby z Białorusi i Ukrainy. Jednocześnie firmy ukraińskie i białoruskie przyjmują ideę transparentności promowaną przez No Fluff Jobs z dużym entuzjazmem. 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Rocket Science
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Finał III edycji akcji „Dom z Serca” Biuro prasowe
2024-12-20 | 13:20

Finał III edycji akcji „Dom z Serca”

Budowa kolejnego już „Domu z Serca” dobiegła końca! 19 grudnia br. Grupa Budimex wraz z partnerami oddała do użytku nowoczesny, modułowy dom dla Pani Teresy z Wołomina –
Firma Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
2024-12-19 | 15:00

Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran

Miniony rok okazał się przełomowym okresem dla sieci sklepów Komfort, eksperta w branży wykończenia wnętrz w Polsce. Firma znacząco rozwinęła swoją działalność w segmencie
Firma DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
2024-12-19 | 12:15

DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej

2024 rok był pod wieloma względami ważny dla rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce.   Eksperci Stowarzyszenia Dolnośląska Dolina Wodorowa przygotowali syntetyczne podsumowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.