Nowa i nowoczesna hala magazynowa powstała w Gołdapi. Iryd zwiększy zatrudnien
Większa produkcja, więcej klientów i więcej miejsc pracy – to efekty ostatniej inwestycji firmy Iryd. W nowej hali produkcyjno-magazynowej będą produkowane elementy taboru kolejowego, a zatrudnienie znajdzie tam ponad 300 dodatkowych pracowników.
- W 2019 roku podjęliśmy się budowy nowej hali magazynowej. Nasza firma stale się rozrasta, a maszyn i urządzeń w parku technologicznym mamy coraz więcej. To sprawia, że lokalnie jesteśmy bardzo dużym przedsiębiorstwem zatrudniającym dziś ponad 1000 osób. Hala produkcyjno – magazynowa niebawem zostanie oddana do użytku. Planuje się, że powierzchnia zabudowy będzie wynosiła 9762,7 m2. To daje nam możliwość zatrudnienia dodatkowych 300 osób na produkcji oraz 15 pracowników biurowych. Produkcja będzie odbywała się w systemie trzyzmianowym – mówi Kamil Dyszkiewicz, kierownik zakładu.
Hala wyposażona będzie w bogaty oraz nowoczesny park maszynowy. To pozwoli na realizowanie najwyższej jakości projektów.
Firma Iryd zlokalizowana jest w Suwalskiej Strefie Ekonomicznej, a głównym obszarem jej działalności jest produkcja szerokiej gamy pojemników transportowych, palet metalowych, a także wózków wykorzystywanych w łańcuchach logistycznych. W ofercie jest też usługa cięcia laserem.
- Technologia CO2, którą możemy zastosować przy wykorzystaniu nowoczesnej maszyny Trumph, pozwala nam ciąć blachy o znacznej grubości. Pozostałe maszyny znajdujące się w naszym parku maszynowym – m.in. laser Fiber, umożliwia produkcję identycznych komponentów z zachowaniem niezwykle wysokiej precyzji. Jest to jedna z najszybszych i najbardziej precyzyjnych metod cięcia blachy – mówi kierownik zakładu.
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów, w 2006 roku na terenie Irydu powstała ocynkownia zanurzeniowa, która spełnia wszelkie standardy europejskie, jak i normy EN ISO 1461.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.