Nowe osoby w Zarządzie Amiblu
Mariusz Grelewicz objął stanowisko Prezesa Zarządu Amiblu Poland i Dyrektora Zarządzającego Regionu East & North America, a Mariusz Maniara - prokurenta Amiblu Poland i Dyrektora Sprzedaży i Marketingu. Obecnie Zarząd jest dwuosobowy, uzupełnia go Natalia Wilczek zajmująca stanowisko Dyrektora Finansowego.
Mariusz Grelewicz objął funkcję Prezesa Zarządu i Dyrektora Zarządzającego Regionu East & North America. Menadżer z ponad 25 letnim doświadczeniem. Odpowiada za realizację strategii AMIBLU POLAND i zarządzanie zespołami w Polsce, krajach bałtyckich, Rosji, Białorusi, Ukrainie i USA. Nadzoruje proces integracji Firm w Regionie East&North America po połączeniu AMIBLU w Europie (Hobas, Amiantit).
Wcześniej przez ponad 5 lat pracował w Grupie CIECH i CIECH Sarzyna S.A. gdzie pełnił rolę Dyrektora Zarządzającego i Prezesa Zarządu. Kierowany przez niego zespół generował sprzedaż na poziomie 150 mln EUR rocznie. Przez kilka lat pełnił funkcje p.o. Dyrektora Sprzedaży Grupy, Dyrektora Regionu Europa Centralna (CEE) w SELENA FM S.A. gdzie zarządzał operacyjnie działami Sprzedaż i Marketing – 30 oddziałów, sprzedaż w 70 krajach Europy, Azji, Północnej i Południowej Ameryki; ponad 1700 pracowników. Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu (Chief Sales & Marketing Officer) w VTS GROUP w Luxemburgu gdzie odpowiedzialny był m.in. za sprzedaż w 29 krajach Europy i Azji.
Wcześniej pełnił funkcje zarządcze m.in. w PZ CUSSONS POLSKA, TEEKANNE POLSKA, FERRERO POLSKA, oraz CADBURY–WEDEL. Absolwent Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym
w Katowicach oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
„Amiblu jest europejskim liderem, z silną bazą w Europie z ponad 1300 pracownikami. Mamy bardzo ambitne plany do zrealizowania w najbliższych latach. Nasza 3-filarowa strategia biznesowa opiera się na wykorzystaniu możliwości cyfrowego świata z naciskiem na zrównoważony rozwój środowiskowy
i ekonomiczny. Chcemy wzmocnić swoją obecność w kluczowych miastach w Polsce ale też w regionie.
Od dekad jesteśmy dobrym partnerem dla miast w zakresie budowania niezawodnej, neutralnej pod względem emisji CO² infrastruktury wodnej. Jesteśmy przekonani że rury GRP są optymalnym wyborem do budowy nowoczesnych rurociągów dla wielu pokoleń” – powiedział Mariusz Grelewicz.
Mariusz Maniara zajął stanowisko prokurenta Amiblu Poland; zarządza sprzedażą i marketingiem na terenie Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi, Ukrain i Rosji. Wraz z zespołem kilkudziesięciu osób dostarcza prawie 200 km specjalistycznych rur dużych średnic rocznie. Firma Amiblu, zatrudniająca ponad 1300 osób na świecie, produkuje systemy wodno-kanalizacyjne dla największych miast na świecie. m. in. Warszawy, Rzymu, Paryża, Monachium, Berlina, Moskwy, Dubaju, czy Los Angeles
w Stanach Zjednoczonych. Wszystkie układy chłodzenia w nowo budowanych elektrowniach w Polsce budowane są z rur GRP produkowanych przez Amiblu, podobnie jak szereg inwestycji przemysłowych i energetycznych o strategicznym znaczeniu dla państw. Fabryki w Gdańsku i Dąbrowie Górniczej odpowiadają za prawie 40% ogółu produkcji całej grupy. Przed rozpoczęciem pracy w Amiblu Mariusz Maniara był współtwórcą sukcesu spółki Neptun- największego dystrybutora systemów infrastrukturalnych w Polsce. Uczestniczył w takich inwestycjach jak budowa Portu w Gdyni, Południowa Obwodnica Warszawy (POW), czy budowa zakładu marki TESLA pod Berlinem. Jest absolwentem Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach na Wydziale Budownictwa Lądowego i Inżynierii Środowiska.
„Amiblu produkuje rury GRP zarówno w zakładzie w Gdańsku, jak i w Dąbrowie Górniczej,
ale eksportujemy je na wiele rynków międzynarodowych. Rury GRP dzięki długowieczności cechuje najniższy koszt eksploatacji w całym okresie użytkowani; są znacznie trwalsze, lżejsze i bardziej przyjazne środowisku niż inne materiały. Dzięki rzetelnej wiedzy inżynierskiej naszych projektantów oraz kilkudziesięcioletniemu doświadczeniu firmy, wspólnie mierzymy się- wraz z inwestorem, projektantem i wykonawcą- z nawet najbardziej skomplikowanymi projektami w branży wod-kan”- podsumował Mariusz Maniara.

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.