Podlaskie Zakłady Zbożowe są BIO i EKO
Produkty pochodzące z ekologicznych upraw cieszą dużą popularnością. Ich wybór na rynku jest coraz większy. Jeszcze do niedawna z takim oznaczeniem można było kupić głównie warzywa, owoce czy mięso. Teraz producenci oferują nam ekologiczny chleb czy zioła. Również Podlaskie Zakłady Zbożowe wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom i wprowadzają na rynek certyfikowane, ekologiczne mąki.
PZZ S.A. to firma dbająca o środowisko, która wykorzystuje zieloną energię i oraz zmniejszenie śladu węglowego poprzez organizowanie transportów pełno samochodowych.
- W odpowiedzi na stale rosnący popyt w segmencie naturalnych produktów zbożowych, także tych z certyfikatem ekologicznym posiadamy certyfikat Eko i wprowadzamy na rynek produkty Bio. Kategoria bio jest segmentem konsekwentnie rozwijanym przez nas, co znalazło odzwierciedlenie w planach inwestycyjnych. Nasz zakład produkcyjny spełnia najwyższe standardy w zakresie certyfikacji BIO, co pozwoli na znaczne poszerzenie oferty Spółki w tej kategorii – mówi Sylwia Majewicz, prezes Podlaskich Zakładów Zbożowych.
PZZ wspólnie z Agrocentrum jest największym podmiotem skupującym zboże w regionie północno-wschodniej Polski. Większość ziaren pochodzi z gospodarstw z samego serca Zielonych Płuc Polski- Z Serca Podlasia.
- Naszą ofertę EKO i BIO kierujemy do klientów, którzy kupują mąki luzem. Są one dostarczane mąkowozami i nie wymagają opakowań. W najbliższym czasie planujemy też rozszerzyć naszą ofertę o mąki eko sprzedawane w workach 25 kg – mówi Sylwia Majewicz.
Trzeba zaznaczyć, że pobrana próba ziarna trafia do wysoko wykwalifikowanych pracowników Działu Kontroli Jakości. Laboranci dokonują profesjonalnej oceny ziarna, wykonują podstawowe badania wilgotności, liczby opadania, zawartości w surowcu białka czy glutenu. Surowiec badany jest również pod względem obecności pestycydów i metali ciężkich.
- Bardzo istotna jest ocena reologiczna zbóż, co pozwala na odpowiednią segregację ziarna. Dzięki temu możemy podzielić zgromadzony surowiec pod względem jego przeznaczenia, czyli na: mąki dla piekarni, cukierni, mąki specjalistyczne. Dzięki inwestycjom nasze moce produkcyjne zostały wielokrotnie zwiększone, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia prądu – dodaje Sylwia Majewicz.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.