Podsumowanie tegorocznego programu praktyk studenckich Akademia Budimex
Synertime
Aleja Wyścigowa
02-681 Warszawa
e.potocka|synertime.pl| |e.potocka|synertime.pl
668132416
www.synertime.pl
W czerwcu br. zakończyła się kolejna jego edycja. Co tym razem przygotował dla swoich praktykantów polski lider rynku budowlanego?
Oprócz możliwości zdobycia cennego doświadczenia w budownictwie, Budimex oferuje studentom wynagrodzenie za odbywane praktyki. Wszyscy praktykanci otrzymują również prywatny pakiet medyczny, wsparcie opiekuna, możliwość spotkań z zarządem, szkolenie z Personal brandingu oraz z Excela i liczne konkursy.
Ponadto, tym roku w ramach programu Akademia Budimex powstała angażującą, onboardingową akcja pt. „Gram polecam”. Praktykanci przez trzy tygodnie otrzymywali na specjalnej platformie zadania, takie jak np. zrobienie zdjęcia na dany temat, czy odpowiedź na pytanie związane z budownictwem. Oprócz tego mogli polecać swoich znajomych na wskazane stanowiska. Za wykonane zadania przyznawane były punkty – osoby, które uzbierały ich największą liczbę otrzymały nagrody pieniężne oraz gadżety.
W ciągu trwania całego projektu do Budimeksu spłynęło ponad 30 CV. Co roku na pokładzie firmy pojawia się ponad 250 praktykantów, z czego ok. 30% zostaje później zatrudnionych.
– W branży budowlanej ogromną rolę oprócz wiedzy teoretycznej odgrywa praktyka. Dlatego też, naszym celem jest umożliwienie młodym poznania specyfiki pracy w zawodzie jeszcze podczas studiów. Dzięki zdobytemu doświadczeniu oraz wiedzy praktycznej młodzi ludzie mogą wejść na rynek pracy lepiej przygotowani. Praktyki w Budimeksie trwają od miesiąca do pół roku i w tym czasie najważniejszy jest dla nas rozwój studenta – mówi Cezary Mączka – Członek Zarządu – Dyrektor Zarządzania Zasobami Ludzkimi Budimex SA.
Od kilku lat w Budimeksie proces rekrutacyjny na praktyki wspiera gra online „Budimex CUP”. Można się w niej wcielić w rolę praktykanta i wykonywać różne zadania. Są one rzeczywistymi obowiązkami, które wykonują praktykanci w Budimeksie. Gra sprawdza kompetencje miękkie oraz świadomość BHP. W drugim etapie można również sprawdzić swoją wiedzę techniczną, dotyczącą budownictwa kubaturowego, drogowego i kolejowego. Gra została stworzona nie tylko dla inżynierów, ale również studentów kierunków finansowych i ekonomicznych. Inżynierom pozwala na weryfikację swojej wiedzy przed podjęciem pracy, a drugim – na dokładne poznanie branży budowlanej i jej specyfiki. Gra jest pozytywnie odbierana w środowisku studentów. Użytkownicy podkreślają, że jest ciekawym doświadczeniem i pozwala się wczuć w atmosferę firmy.

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.