„Puls Biznesu” rusza z porannym podcastem PB BRIEF
„Puls Biznesu” rusza z porannym podcastem PB BRIEF
W czwartek, 17 października, zostanie wyemitowany premierowy odcinek podcastu PB BRIEF, przygotowany przez zespół „Pulsu Biznesu”. Audycję poprowadzi Marcin Dobrowolski, gospodarz programu. Podcast będzie dostępny dla słuchaczy od poniedziałku do piątku od godz. 7 rano.
PB BRIEF w skrócie
PB BRIEF to poranny program gospodarczy z syntetyczną dawką najważniejszych wydarzeń dnia i eksperckimi rozmowami na tematy, którymi żyje rynek.
— Formuła PB BRIEF jest unikatowa, ponieważ łączy w sobie walory szybkiego serwisu informacyjnego, od którego warto zacząć dzień, oraz audycji, w której jest miejsce na pogłębioną analizę bieżących i interesujących zagadnień — mówi Marcin Dobrowolski, prowadzący poranny program i redaktor odpowiedzialny za podcasty „Pulsu Biznesu”.
Goście PB BRIEF
Gośćmi podcastu będą dziennikarze grupy Bonnier Business Polska: „Pulsu Biznesu”, Bankier.pl, SpotData i PRNews.pl, którzy będą dzielić się ze słuchaczami ekspercką wiedzą oraz insiderskimi informacjami zdobytymi podczas pracy.
— W PB BRIEF będziemy omawiać najważniejsze tematy, o których piszemy w „Pulsie Biznesu”, przedstawiając ich szerszy kontekst. Dostęp do tekstów będących podstawą rozmów będzie otwarty w ramach naszej oferty freemium — mówi Eugeniusz Twaróg, zastępca redaktora naczelnego „Pulsu Biznesu” i członek zespołu podcastowego.
W premierowym odcinku PB BRIEF będzie można wysłuchać rozmowy z gościem specjalnym, Michaiłem Chodorkowskim, niegdyś najbogatszym Rosjaninem, a obecnie — po dziesięcioletnim pobycie w łagrze — emigracyjnym przywódcą rosyjskiej opozycji. Rozmowa została nagrana podczas Warsaw Security Forum, którego medialnym partnerem był „Puls Biznesu”.
Gdzie słuchać PB BRIEF?
Najnowsze wydania podcastu będą do odsłuchania na stronie głównej pb.pl. Wszystkie będą dostępne również w zakładce Podcasty oraz na platformach takich jak Spotify.
Nowa odsłona podcastów
PB BRIEF jest częścią nowej strategii podcastowej „Pulsu Biznesu”, która zakłada uruchomienie jeszcze kilku tematycznych audycji.
— W październiku będzie jedna podcastowa premiera, następna w listopadzie. Chcemy, żeby w naszej ramówce był codzienny podcast informacyjny i kilka podcastów tematycznych emitowanych co tydzień. Pracujemy nad tym, żeby w weekendy udostępniać słuchaczom podcasty long read, zawierające nagrania naszych magazynowych reportaży przygotowywanych w ramach w sekcji PB Po godzinach. Mamy unikatowe na rynku zasoby, jeśli chodzi o treści, oraz zespół wysokiej klasy dziennikarzy, którzy chętnie podzielą się ze słuchaczami swoją wiedzą — mówi Eugeniusz Twaróg.
Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024
Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.
Język finansów – co każdy menedżer rozumieć powinien?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.