Ruszyły prace nad nową halą produkcyjną WSP "Społem"
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem” rozpoczyna właśnie prace związane z budową nowej hali produkcyjnej. Inwestycja ta to pokłosie intensywnego rozwoju firmy oraz nieustannie rosnącego zapotrzebowania na produkty marki Kielecki. Bardzo dobre wyniki finansowe przedsiębiorstwa, stabilny rozwój, konsekwentne rozszerzanie dystrybucji o nowe sieci detaliczne oraz hurtownie to bezpośrednie czynniki, które wpłynęły na decyzję o w/w inwestycji. Pierwsze prace są oczywiście związane z przygotowaniem pełnej dokumentacji projektowej, zaś zakończenie tego etapu zaplanowano na koniec 2022 roku.
WSP „Społem” to producent kultowego Majonezu Kieleckiego. Firma powstała w 1920 roku, jak więc widać nieprzerwanie funkcjonuje już ponad 100 lat. Od samego początku cechuje się odważnym aczkolwiek przemyślanym podejściem do inwestycji. Dzięki temu z powodzeniem konkuruje na współczesnym, jakże wymagającym rynku, nawet z największymi międzynarodowymi koncernami. Jednym z najważniejszych celów jakie postawił przed sobą obecnie zarząd jest zwiększenie potencjału przedsiębiorstwa. Dlatego też, w kwietniu 2021 roku ogłoszono konkurs ofert na wykonanie dokumentacji projektowej nowej hali produkcyjnej o powierzchni około 3,5 m2. Konkurs ofert wygrała firma Blezat, która poszczycić się może 70-letnim doświadczeniem, wysokiej klasy specjalistami oraz dogłębną wiedzą w projektowaniu obiektów dla przemysłu spożywczego. Zadaniem firmy Blezat będzie przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej, w której skład wchodzić będzie:
- Projekty budowlane i wykonawcze nowego budynku produkcyjnego z zapleczem socjalno-biurowym,
- Projekt zagospodarowanie terenu,
- Projekty instalacji technologicznych i infrastruktury technicznej – wodno-kanalizacyjnej, energetycznej, elektrycznej, HVAC itp.
Prace związane z przygotowaniem wskazanej powyżej dokumentacji zakończą się w momencie uzyskania prawomocnego pozwolenia na budowę. Dzięki temu, w kolejnym etapie, ogłoszony zostanie konkursu ofert na wykonanie przedmiotowej hali produkcyjnej.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.