Speedmail wyróżniony w konkursie o Nagrodę Polskiego Towarzystwa Logistycznego
Good One PR
ul. Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
grzegorz.koper|goodonepr.pl| |grzegorz.koper|goodonepr.pl
+ 48 796 996 267
www.goodonepr.pl
Największy niezależny operator pocztowy został uhonorowany w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu, nagradzającego projekty logistyczne realizowane przez polskie przedsiębiorstwa. PTL doceniło spółkę Speedmail za projekt „Wprowadzenie śledzenia online doręczania listów”, dzięki któremu operator daje możliwość monitorowania każdego rodzaju nadanej przesyłki. Wyróżniony projekt został zaprezentowany przez prezesa spółki – Janusza Konopkę podczas gali Polskiego Kongresu Logistycznego eLOGISTICS 2021.
Do konkursu, który odbył się już po raz czternasty, można było zgłaszać projekty dotyczące wdrażania innowacyjnych technologii lub nowoczesnych rozwiązań organizacyjnych, a także innych rozwiązań nakierowanych na usprawnienia procesów logistycznych. Projekt musiał zostać zrealizowany w praktyce, a jego wdrożenie zakończone między 2019 a 2020 rokiem. W dwóch etapach konkursu jury oceniało m.in. przebieg prac wdrożeniowych, innowacyjność rozwiązania oraz efekty projektu.
– Cieszymy się, że jury doceniło pracę naszego zespołu. W Speedmail od początku stawiamy na nowatorskie rozwiązania logistyczne i technologie. Jako pierwsi w Polsce i jedni z pierwszych w Europie wprowadziliśmy śledzenie każdego rodzaju przesyłki, nawet listów zwykłych i korespondencji marketingowej. Przyczyną podjęcia nowego projektu była chęć ciągłego rozwoju i bycia liderem na rynku. Dzięki monitoringowi online nasza praca jest bardziej efektywna, przesyłki bezpieczniejsze, a proces ich doręczania bardziej skuteczny – tłumaczy Janusz Konopka, prezes Speedmail.
Wyróżniony projekt był realizowany od marca 2019 roku, kiedy rozpoczęto prace badawczo-rozwojowe, do sierpnia 2020 roku, kiedy zakończono wdrażać nowy system we wszystkich oddziałach. Dzięki monitoringowi GPS on-line operator ma możliwość nadzorowania procesu doręczeń w czasie rzeczywistym oraz narzędzie do tego, by lepiej rozplanowywać trasy i czas pracy listonoszy. Klienci zyskali natomiast lepszy wgląd w to, na jakim etapie doręczenia znajduje się ich przesyłka oraz dostęp do dokładniejszych raportów z wykonania usługi.
Speedmail to czołowy polski niezależny operator pocztowy. Firma doręcza przesyłki listowe i marketingowe poprzez sieć ponad 100 placówek zlokalizowanych w większości dużych i średnich miast kraju. Z usług spółki korzystają przedsiębiorstwa i korporacje, operatorzy telekomunikacyjni, banki, ubezpieczyciele, agencje marketingowe, jednostki samorządu terytorialnego, spółki komunalne czy fundacje. Firma stale poszerza obszar działalności. W 2020 r. zwiększyła swój zasięg populacyjny o 3 proc., otwierając nowe punkty dystrybucyjne w kolejnych polskich miastach.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.