Sposób na showroom idealny
Arkadiusz Kaczanowski
Home Sweet Home PR
Łowicka 51
02-535 Warszawa
arek|designbiznes.pl| |arek|designbiznes.pl
+48503355998
www.hshpr.pl
W świecie, w którym trendy zmieniają się co chwila, czasem trudno znaleźć swój pomysł na wnętrze. Showroom marki oraz jego zespół są po to, by pomóc inwestorowi odnaleźć się w tym bogactwie. W końcu eksperci producenta, jego projektanci czy handlowcy są na bieżąco z tym, co można zobaczyć na targach i co oferują współczesne technologie.
Poszukiwanie natchnienia
Showroom to miejsce inspiracji i edukacji. Zwłaszcza, że nie każdy ma okazję odwiedzać targi w Mediolanie, Paryżu, Frankfurcie czy Sztokholmie. W dobrze zaprojektowanym salonie klient – czy to inwestor, czy architekt – aktualne trendy ma na wyciągnięcie ręki. Widać je w produktach, aranżacjach czy dobrze materiałów. Dobrze, gdy aranżacja wnętrze salonu łączy w sobie różne inspiracje i nurty. Ale popularne rozwiązania warto też wzbogacić o unikalne, wyjątkowe pomysły – takie, które wyróżnią dane miejsce na tle innych sklepów. Siłą marki są w końcu autorskie patenty i rozwiązania. One stanowić powinny serce ekspozycji.
- Projektanci wnętrz chętnie inspirują się w swoich projektach elementami różnych stylów, bo pomaga im to tworzyć wyjątkowe aranżacje. W każdej z nich ważne są funkcjonalność rozwiązań, design i jakość mebli. To te elementy, w połączeniu z wizją projektanta, są tajemnicą jego sukcesu. Tym bardziej projektanci i styliści cenią sobie firmy, które potrafią sprostać ich oczekiwaniom, zaoferować produkty o wysokich walorach estetycznych, wykonane z dobrej jakości materiałów i zgodne z najnowszymi trendami - mówi Joanna Misiun, architekt wnętrz.
Dla marki Komandor, która ma sieć salonów i ekspozycji w całym kraju, jednym z wyjątkowych miejsc jest Galeria Polskie Meble w Poznaniu. Na powierzchni ponad 200 mkw powstała tam kreatywna i ekskluzywna przestrzeń wystawowa. To miejsce, które żyje – zamiast zwykłej prezentacji produktów, możemy wejść do w pełni zaaranżowanego wnętrza. Tak, jakby nas zaproszono do czyjegoś domu.
Znaleźć tu można nie tylko eleganckie i przestronne garderoby, nawiązujące stylem i charakterem do zachwycających klasą mebli włoskich. Pokazano wyjątkowe meble na wymiar, które czerpią z najnowszych trendów i popularnych stylów. Są szafy z drzwiami przesuwnymi i uchylnymi w niezwykłych ramach. Stoły i stoliki kawowe oraz komody na bazie metalowych stelaży. Nowoczesne łóżka w zaskakujących aranżacjach. Regały wsparte na profilach aluminiowych w modnych kolorach bieli, czerni i grafitu. Szklane witryny. Można zobaczyć też aranżację strefy łazienki, przedpokoju, sypialni i salonu.
- W przypadku marek wnętrzarskich żaden produkt nie funkcjonuje sam w sobie. Potrzebuje kontekstu, by pokazać swoje walory. Nasze meble są robione na wymiar, a to oznacza, że tym bardziej ich forma i ostateczna funkcjonalność zależą od tego, gdzie i jak są używane. Potencjał rozwiązań szytych na miarę pokazaliśmy w naszym showroomie – mówi Katarzyna Drabik, zastępca Dyrektora Marketingu Grupy Komandor.
Spacer po domu
Naturalną drogą jest takie przygotowanie showroomu, by wizyta w nim przypominała wizytę u znajomych. Zarówno ścieżki komunikacyjne, jak też układ pomieszczeń warto zaplanować, jak w typowym, domowym wnętrzu. Dzięki temu klienci poczują się jakby dobrze znali to miejsce. Szybciej też minie im stres, jaki zawsze towarzyszy remontom oraz urządzaniu.
W nowoczesnym salonie wnętrz wyjątkowe rozwiązania aranżacyjne odkrywa się podczas pełnej wrażeń wędrówki. W salonie marki Komandor taką podróż można odbyć samodzielnie lub w towarzystwie wykwalifikowanego doradcy. Specjalista marki służy wsparciem merytorycznym, fachową poradą czy doradztwem. Jest niczym przewodnik po nowej przestrzeni, który odkrywa przed klientami tajemnice wnętrza, smaczki technologiczne oraz projektowe innowacje.
Showroom marki wnętrzarskiej to także miejsce pracy. Specjalne strefy obsługi oraz miejsce do pracy z projektantami to punkt obowiązkowy – jeśli klientowi spodobają się rozwiązania na wystawie, warto od razu pokazać mu jak sprawdzą się w jego wnętrzu. Specjalne strefy pracy muszą być. Ale ideałem jest, gdy taką rolę pełnić może każdy punkt w salonie. Przyjemnie jest usiąść z laptopem na kanapie, z filiżanką kawy i w takich warunkach szukać pomysłów na swoje wnętrze. Ulokowanie stref projektowych w showroomie firmy Komandor sprawia, że można tam nie tylko wykonać projekt mebli, ale także zobaczyć i dotknąć proponowanych rozwiązań, materiałów takich jak płyta, szkło, a także poznać systemy czy surowce, z których powstają.
- Przychodząc do showroomu klient liczy dziś nie tylko na kompleksową usługę, czyli fachowe doradztwo, ale też profesjonalny projekt, pomiar i montaż mebli przez doświadczone grupy montażowe. To wszystko powinien dostać w jednym miejscu, naszym zadaniem jest bowiem sprawić, by marzenie o nowym domu zrealizowało się jak najłatwiej – podkreśla Katarzyna Drabik.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.