Komunikaty PR

Stalowa technologia przyszłości

2021-06-14  |  01:00
Biuro prasowe

Dom to królestwo bezpieczeństwa i spokoju, które zapewnić może technologia lekkiego szkieletu stalowego – jedna z opcji nowoczesnego budownictwa. Popularność zyskała już w USA, Nowej Zelandii i Kanadzie, a teraz powoli zaczyna wygrywać na polskich budowach. Solidna konstrukcja i co najważniejsze szybki czas realizacji – to główne cechy budownictwa w technologii stalowej! 

Najpowszechniejszą metodą budowy domu jest metoda tradycyjna, jednak to konstrukcja stalowa daje przyszłym inwestorom większe pole do działania pod względem projektu domu. Dzięki budowie domu w  technologii stalowej, możemy uzyskać większe rozpiętości budynku, bez konieczności stosowania podpór, tym samym uzyskać większą powierzchnię użytkową. Dodatkowym plusem, jest łatwość w przyszłościowej przebudowie takiego domu. Dzięki zastosowaniu konstrukcji stalowej, bez problemu uzyskamy komfortowe i przestrzenna wnętrza w stylu Open Space.


 – Czas budowy z wykorzystaniem konstrukcji stalowych jest bardzo konkurencyjny. Wybierając tradycyjne budownictwo, trzeba liczyć się z tym, że stan surowy zamknięty lub developerski przy dobrych perspektywach otrzymamy nie szybciej niż po upływie 12 miesięcy. Technologia budowy z konstrukcji stalowych pozwoli nam wymarzonym domem cieszyć się już w trzy miesiące od rozpoczęcia inwestycji – mówi Marek Faszczewski, przedstawiciel marki Stalovers, która specjalizuje się w budowie domów ze stali. – W efekcie otrzymujemy solidny, bezpieczny i energooszczędny budynek, skrojony na miarę potrzeb.

Więcej warstw, cieńsza ściana, ciepły dom

Dom stalowy powstaje na bazie szkieletu wykonanego z hutniczych profili stalowych, które zapewniają stabilność konstrukcji. Ocynk dodatkowo idealnie zabezpiecza je przed korozją.

– Co ważne ściany wypełnione są pięcioma warstwami, które doskonale pełnią funkcję izolacyjności. Te warstwy to: płyta GK ogniochronna, folia paroizolacyjna, piana PUR, płyta OSB, styropian oraz siatka z klejem i tynkiem – wylicza przedstawiciel marki Stalovers. – Budowa domu w technologii stalowej to również gwarancja energooszczędności. Ciepło nie ucieka przez przegrody budowlane, ponieważ bryła jest całkowicie odizolowana styropianem. Zimne powietrze nie przejdzie do konstrukcji stalowej, która ma zbliżoną temperaturę, jaka panuje wewnątrz domu. Dom jest szczelny jak termos, a o temperaturze pokojowej za pomocą odpowiednich urządzeń mogą decydować jego użytkownicy – w myśl zasady: człowiek ma sterować domem, a nie dom człowiekiem.

Kolejny mit, jaki w tym momencie można obalić to to, że szkieletowy dom stalowy to dom głośny. Nic bardziej mylnego. Warstwy użyte do konstrukcji ścian to doskonała izolacja akustyczna.

Współczynnik przenikania ciepła

Według norm europejskich współczynnik przenikania ciepła w budynkach nie powinien być większy niż 0,2 W/m2k. Im jest niższy, tym lepsza izolacja. W przypadku ścian domów budowanych metodą tradycyjną wynosi on 0,21.

– W naszej technologii ściana jest cieńsza, a współczynnik dużo mniejszy i wynosi 0,12. Dobór i zastosowanie odpowiednich systemów odzysku ciepła i ogrzewania pozwala wtedy na uzyskanie dziesięciokrotnie niższego zużycia energii przez budynek. W związku z tym roczne koszty energii standardowego budynku pozwalają na ogrzewanie domu pasywnego przez 10 lat – mówi Marek Faszczewski.

Dodatkowo budynki w konstrukcji stalowej są mogą być domami pasywnymi. Co to oznacza? Domy pasywne praktycznie nie wymagają dostarczania energii z zewnątrz. Zużywają jej nie więcej niż 15 kWh / m2 rocznie. Dla porównania, tradycyjny dom potrzebuje tyle energii na miesiąc. W domach pasywnych prąd i ciepło uzyskuje się z odnawialnych źródeł energii, czyli głównie słońca, ale także ziemi, wody i wiatru.

Od kiedy firmy, takie jak białostocki Stalovers, produkują wysokiej jakości komponenty, coraz więcej osób decyduje się na wybór tej technologii. Kusi przede wszystkim wysoka wytrzymałość, jaką mogą pochwalić się domy stalowe, jak i atrakcyjna cena w porównaniu z bardziej tradycyjnymi metodami budowlanymi.

Download as

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.