Komunikaty PR

Suwalski Laktopol zwiększa swoje zdolności produkcyjne

2021-10-06  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.26 MB )

Laktopol Sp. z o.o. jest od maja tego roku dzierżawcą spółdzielni mleczarskiej w Bielsku Podlaskim. W ostatnich tygodniach rozpoczęła się tam testowa produkcja wyrobów, które stanowią stałą ofertę suwalskiego przedsiębiorstwa. Ze względu na skutki pożaru w proszkowni, produkcja musiała zostać wstrzymana. Wkrótce szkody zostaną usunięte, dlatego zakład nadal prowadzi rekrutację i realizuje plan rozwoju.

Laktopol Sp. z o.o. z zakładem produkcyjnym w Suwałkach to jeden z zakładów Grupy Polindus – Laktopol. To bardzo znany i uznany światowy producent proszków mlecznych. Jego sztandarowy produkt jakim jest Instant Fat Filled Milk Powder czyli mleko odtłuszczone z dodatkiem tłuszczów roślinnych sprzedaje się na rynki ponad 90 krajów świata. Produkty Laktopolu eksportowane są do Afryki, ale także na Bliski i Daleki Wschód oraz obie Ameryki.
Cała Grupa Polindus – Laktopol wytwarza blisko 30 rodzajów wyrobów mlecznych w proszku, 13 gatunków masła i miksów oraz sery. Ostatnio na rynku pojawił się nowy produkt DairyLak. Stosuje się go głównie do zabielania kawy i herbaty, doskonale sprawdza się podczas przygotowywania napojów mlecznych. Coraz większym zainteresowaniem wśród odbiorców cieszy się aglomerowana maltodekstryna w proszku, a najnowszy hit w Grupie to Kremówka Łosicka 33 % UHT, łosickie HoReCa dla profesjonalistów.

- Popyt na Fat Fillet Milk Powder zdecydowanie przekracza zdolności produkcyjne zakładu w Suwałkach. Poszukując drogi zwiększenia produkcji od maja bieżącego roku dzierżawimy bielską Spółdzielnię Mleczarska „Bielmlek” w upadłości. Naszym nadrzędnym celem jest wdrożenie produkcji FFMP na nowo wybudowanej w tej spółdzielni instalacji wyparno-suszarniczej. Zdolności tej instalacji są identyczne jak bliźniaczej instalacji pracującej w Suwałkach, która działa od roku 2008. Od tego czasu Zakład w Suwałkach wyprodukował setki tysięcy ton proszków - mówi Lech Antonowicz, Dyrektor Zakładu Produkcyjnego w Suwałkach i dodaje - Zatem nikt nie może powiedzieć, że załoga zakładu w Suwałkach nie potrafi produkować proszków mlecznych. Pojawiają się takie zarzuty i są one bardzo krzywdzący dla całego zespołu Laktopolu, a szczególnie dla osób bezpośrednio obsługujących instalację suszarniczą.
Od początku dzierżawy pracownicy Zakładu w Suwałkach byli delegowani do zakładu w Bielsku Podlaskim, aby przygotować proszkownię do produkcji proszków. Załoga zakładu w Bielsku Podlaskim była kompletowana prawie od zera. Obecnie zatrudnia 60 osób.

- Zatrudniani nowi pracownicy nigdy nie mieli do czynienia z mlekiem. Trzeba było wykonać ogrom pracy, aby przyuczyć ich do zawodu aparatowego produkcji proszków. W tym samym czasie prowadziliśmy próby suszenia proszków. Do zakładu w Bielsku Podlaskim, gdzie prowadziliśmy próby suszenia proszku, byli delegowani najlepsi pracownicy z Suwałk: aparatowi produkcji proszków, mechanicy, automatycy, informatycy jak również kadra kierownicza działu produkcji, którzy całą swoja wiedzę i zdobyte doświadczenie przekazywali nowym pracownikom – dodaje Lech Antonowicz.
Nie było łatwo ale powoli praca proszkowni i pracowników obsługi urządzeń wyparno-suszarniczych zmierzała we właściwym kierunku. Zwiększała się wydajność urządzeń przy zachowaniu odpowiedniej jakości proszków. Niestety pożar na terenie zakładu spowodował, że działania trzeba było na chwilę wstrzymać.

- Przestój zakładu w Bielsku Podlaskim spowodowany wypadkiem nie wpłynie na dalsze działania Laktopolu mające na celu przywrócenie produkcji, utrzymanie zatrudnienia już pracującym tam osobom i zatrudnienia nowych. Docelowo są palny zatrudnienia w zakładzie w Bielsku Podlaskim minimum 100 osób. Oferujemy bezpieczne warunki pracy, pracę na pełny etat, a także szkolenie i nadzór doświadczonej kadry z Suwałk. Z wieloletniego doświadczenia wiem, że gwarancją sukcesu jest wykwalifikowana i zaangażowana załoga. Na takich ludzi czekamy w Bielsku – Podlaskim – dodaje Wojciech Topolski, Dyrektor Zakładu w Bielsku Podlaskim.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Do 2050 roku ciężar plastikowych śmieci w wodach będzie większy niż ryb Biuro prasowe
2024-04-25 | 11:50

Do 2050 roku ciężar plastikowych śmieci w wodach będzie większy niż ryb

Wyniki najnowszego badania wskazują, że do 2040 roku dwukrotnie wzrośnie ilość tworzyw sztucznych na świecie. Dlatego tak ważna jest walka z ich nadmiarem. Marka Waterdrop we
Firma RUSZA BCC STARTUPS
2024-04-25 | 11:15

RUSZA BCC STARTUPS

Rusza BCC STARTUPS - nowa linia biznesowa Business Centre Club. Najstarsza i największa organizacja pracodawców otwiera się na młodych przedsiębiorców i wychodzi naprzeciw
Firma Badanie Innowacyjności Przedsiębiorstw
2024-04-25 | 11:05

Badanie Innowacyjności Przedsiębiorstw

Business Centre Club wraz z partnerami: firmą doradczą Crido oraz startupem Innciate zaprasza do udziału w Badaniu Innowacyjności Przedsiębiorstw, którego celem jest ocena poziomu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.