TRAFFIT – polski start-up dostrzeżony przez Facebooka
Czy polskie start-upy mają szansę zostać dostrzeżone na arenie międzynarodowej? Oczywiście! Jedną z takich firm jest TRAFFIT – oferujący innowacyjny system do automatyzacji rekrutacji. Firma została doceniona przez Facebooka i znalazła się w gronie wyróżnionych organizacji, które mogły zaprezentować swoje osiągnięcia podczas wspólnego spotkania. To jednak nie koniec dobrej passy firmy – TRAFFIT może pochwalić się również zdobytą nagrodą i odważnymi planami.
Rozmowa na szczycie
Spotkanie z władzami najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie to ważne wydarzenie, o którym marzy zapewne niejeden przedsiębiorca. Facebook wybrał zaledwie 6 firm z Europy Środkowo-Wschodniej, by omówić możliwości, jakie platforma daje młodym organizacjom.
To dla nas niezwykłe wyróżnienie znaleźć się w gronie niewielu firm, które miały okazję porozmawiać z najważniejszymi osobistościami Facebooka. Cieszymy się, że nasza praca jest dostrzegana również poza Polską i sądzimy, że pomoże nam to w jeszcze intensywniejszym rozwoju. – mówi Adrian Wolak, CEO TRAFFIT.
To nie pierwszy raz, gdy TRAFFIT został dostrzeżony przez tę międzynarodową korporację. Facebook wybrał firmę jako jedyną w Polsce, która ma możliwość publikacji ofert na portalu społecznościowym – na całym świecie wyróżnienie to spotkało zaledwie 30 przedsiębiorstw!
Nagroda w branży HR
Firma doceniana jest również w Polsce. TRAFFIT zyskał niemałe wyróżnienie – główną nagrodę w konkursie HR Dream Team organizowanym przez portal Pracuj.pl. Nagrodę w kategorii „Rozwój talentów w organizacji” zapewnił firmie projekt TRAFFIT Pathways, którego założeniem jest umożliwienie pracownikom przejrzystego systemu awansów i rozwoju.
Dzięki temu rozwiązaniu pracownicy dokładnie znają kryteria, które powinni spełnić, by otrzymać awans, a także swoje zadania i obowiązki. Tak mogą zaplanować własną drogę kariery. To również transparentny system wynagrodzeń.
Ambitne plany na przyszłość
TRAFFIT nie spoczywa jednak na laurach. Zespół pracuje obecnie nad pierwszą w Polsce bazą firm rekrutacyjnych. Będzie to darmowa platforma zrzeszająca agencje z całego kraju, która ułatwi osobom kontakt z rekruterami w ich okolicy.
Start platformy zaplanowany jest już na koniec października.
Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.