TRAFFIT – polski start-up dostrzeżony przez Facebooka
Czy polskie start-upy mają szansę zostać dostrzeżone na arenie międzynarodowej? Oczywiście! Jedną z takich firm jest TRAFFIT – oferujący innowacyjny system do automatyzacji rekrutacji. Firma została doceniona przez Facebooka i znalazła się w gronie wyróżnionych organizacji, które mogły zaprezentować swoje osiągnięcia podczas wspólnego spotkania. To jednak nie koniec dobrej passy firmy – TRAFFIT może pochwalić się również zdobytą nagrodą i odważnymi planami.
Rozmowa na szczycie
Spotkanie z władzami najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie to ważne wydarzenie, o którym marzy zapewne niejeden przedsiębiorca. Facebook wybrał zaledwie 6 firm z Europy Środkowo-Wschodniej, by omówić możliwości, jakie platforma daje młodym organizacjom.
To dla nas niezwykłe wyróżnienie znaleźć się w gronie niewielu firm, które miały okazję porozmawiać z najważniejszymi osobistościami Facebooka. Cieszymy się, że nasza praca jest dostrzegana również poza Polską i sądzimy, że pomoże nam to w jeszcze intensywniejszym rozwoju. – mówi Adrian Wolak, CEO TRAFFIT.
To nie pierwszy raz, gdy TRAFFIT został dostrzeżony przez tę międzynarodową korporację. Facebook wybrał firmę jako jedyną w Polsce, która ma możliwość publikacji ofert na portalu społecznościowym – na całym świecie wyróżnienie to spotkało zaledwie 30 przedsiębiorstw!
Nagroda w branży HR
Firma doceniana jest również w Polsce. TRAFFIT zyskał niemałe wyróżnienie – główną nagrodę w konkursie HR Dream Team organizowanym przez portal Pracuj.pl. Nagrodę w kategorii „Rozwój talentów w organizacji” zapewnił firmie projekt TRAFFIT Pathways, którego założeniem jest umożliwienie pracownikom przejrzystego systemu awansów i rozwoju.
Dzięki temu rozwiązaniu pracownicy dokładnie znają kryteria, które powinni spełnić, by otrzymać awans, a także swoje zadania i obowiązki. Tak mogą zaplanować własną drogę kariery. To również transparentny system wynagrodzeń.
Ambitne plany na przyszłość
TRAFFIT nie spoczywa jednak na laurach. Zespół pracuje obecnie nad pierwszą w Polsce bazą firm rekrutacyjnych. Będzie to darmowa platforma zrzeszająca agencje z całego kraju, która ułatwi osobom kontakt z rekruterami w ich okolicy.
Start platformy zaplanowany jest już na koniec października.

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.