Komunikaty PR

TTO – bezproblemowe znakowanie opakowań elastycznych

2022-12-20  |  01:00
Biuro prasowe

Elastyczne opakowania produktów szybkozbywalnych stanowią wyzwanie dla druku przemysłowego. Aby zagwarantować wysoką jakość nadruku na cienkich powierzchniach takich jak plastikowe folie, zakłady przemysłowe wykorzystują nowoczesną technologię TTO. Daje ona możliwość wykonania z dużą wydajnością trwałych i czytelnych nadruków jeszcze na linii produkcyjnej.

 

Czym charakteryzuje się technologia TTO?

 

Technologia TTO, czyli Thermal Transfer Overprinting, jest przeznaczona do realizacji nadruku na elastycznych materiałach, takich jak foliowe worki lub rękawy. Od tradycyjnego druku termotransferowego różni się więc nośnikiem, na którym zostanie wykonany nadruk. Metodę tę stosuje się do nanoszenia zmiennych danych w postaci daty przydatności do spożycia, partii produkcji, opisu produktów z wykazem składników czy też logotypów. Co istotne, informacje te zostają umieszczone na opakowaniach jeszcze na etapie przemieszczania się ich po linii produkcyjnej. Obecnie po rozwiązanie to sięga chętnie coraz większa liczba producentów. Co oferuje im w tym zakresie rynek?

 

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania wykorzystujące technologię TTO oferujemy Graphite Mix Pack, czyli taśmę z barwnikiem na bazie mieszanki woskowo-żywicznej. Przeznaczona jest ona do bezpośredniego znakowania produktu. Tak przygotowana formuła gwarantuje wysoką trwałość druku oraz odporność na zadrapania. Eliminuje także ładunki elektrostatyczne, chroniąc głowicę drukującą przed jej przedwczesnym uszkodzeniem. Uniwersalne taśmy dostępne w różnych szerokościach są kompatybilne z urządzeniami znanych producentów drukarek przemysłowych.– tłumaczy Mariusz Baranowski, menedżer produktu w Dziale Rozwoju Produktu w firmie Etisoft.

Zastosowanie TTO w branży FMCG

 

Technologia TTO znajduje zastosowanie przede wszystkim w branży FMCG. Produkcja tego typu artykułów wymaga utrzymania wysokiej wydajności procesów – drukowanie inline nie może generować przestojów. Prędkość linii produkcyjnej w trakcie pracy dochodzi nawet do 500 mm/s. TTO nie tylko bez problemu utrzymuje to tempo, ale też jednocześnie zapewnia wysoką jakość nadruku, współpracując z wyjątkowo cienkimi, elastycznymi materiałami.

 

Jedną z największych zalet technologii TTO jest druk bezpośrednio na opakowaniu. Producenci chętnie stosują tę metodę do tworzenia nadruków na produktach takich jak proszki do prania, pieluchy czy przekąski. Jednak równie chętnie opcję tę wykorzystują także dostawcy niewielkich akcesoriów elektrycznych czy artykułów metalowych pakowanych w opakowania zbiorcze, na przykład gwoździ, śrubek, podkładek czy nakrętek.

TTO – korzyści dla producenta

 

Wymagania co do wydajności oraz jakości procesów stale rosną. Rynek oczekuje od producentów, że będą nadążać za tymi potrzebami. Wykorzystanie technologii TTO pozwala spełniać coraz wyższe oczekiwania odbiorców, a także stanowi doskonały sposób na utrzymywanie konkurencyjnej pozycji na rynku.

 

TTO gwarantuje czytelny druk, zachowujący nienaganną trwałość na elastycznych powierzchniach, co wpływa korzystnie na wskaźniki jakościowe zakładu, a także wzrost zaufania odbiorców, którzy zyskują bezproblemowy dostęp do niezbędnych informacji o produkcie. Jednak największą zaletą tej technologii jest możliwość wysoce wydajnego druku bezpośrednio na opakowaniu realizowanego jeszcze na linii produkcyjnej.

 

Formuła Graphite Mix Pack jest zdolna do przekazania barwnika na powierzchnię surowca przy prędkości dochodzącej do 1000 mm/s, zachowując przy tym wysoką jakość druku. Rozwiązanie to zapewnia dobre krycie powierzchni, a także kontrast między powierzchnią materiału a nadrukowanym kodem kreskowym czy QR, gwarantującym czytelność niezbędną na dalszych etapach produkcji. Technologia ta sprawdza się także przy drukowaniu niewielkich znaków. W takim przypadku pomocne jest zastosowanie modułu drukującego z głowicą o rozdzielczości 600 dpi – radzi ekspert z Etisoft.

 

Bezpośredni druk eliminuje konieczność stosowania dodatkowego nośnika, stanowiącego kolejny koszt – zbędny z punktu widzenia cyklu życia produktów szybkozbywalnych. Technologia TTO przynosi więc zakładom produkcyjnym korzyści w postaci wysokiej jakości druku, utrzymania wydajnej produkcji, eliminacji niepotrzebnych kosztów, a także nadążania za coraz szybciej rosnącymi wymaganiami rynku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Z apelem o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej płaconej przez osoby wykonujące pozarolniczą działalność gospodarczą wystąpiła do prezydenta Andrzeja Dudy Organizacja
Firma Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,
Firma Obowiązkowa deratyzacja
2025-03-06 | 10:30

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników

Szkodniki mogą pojawić się wszędzie – od pięciogwiazdkowych hoteli i eleganckich restauracji po domy jednorodzinne i miejskie parki. Wielu ludzi bagatelizuje problem gryzoni,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.