Veolia Energia Polska partnerem StartSmart CEE Autumn 2024 Acceleration Program
StartSmart CEE łączy siły z Veolia Energia Polska. Firma działająca w sektorze energetycznym oraz zarządzania odpadami będzie partnerem programu akceleracyjnego Autumn 2024. Współpraca pomoże młodym przedsiębiorcom rozwijać swoje produkty dzięki globalnemu know-how oraz wsparciu ekspertów Veolii. Rejestracja właśnie się rozpoczęła i potrwa do 20 listopada.
Program akceleracyjny StartSmart CEE to jedna z największych tego typu inicjatyw w tej części Europy – w 16 dotychczasowych edycjach wzięło udział 3500 początkujących firm technologicznych z 50 państw, a przeszło 300 uzyskało wsparcie. Start-upy wybrane spośród zgłoszeń mają szansę na rozwój, mentoring ekspertów skupionych wokół MIT – najlepszej uczelni technicznej świata – oraz wdrożenia innowacji w czołowych podmiotach na rynku. W tym roku, dzięki wsparciu PARP i funduszom unijnym, uczestnicy mogą zdobyć też granty w wysokości nawet 400 tys zł.
Veolia Energia Polska czeka na innowacyjne start-upy. „Współpraca nie kończy się na pilotażu”
Veolia Energia Polska jako partner korporacyjny programu akceleracyjnego StartSmart CEE wnosi do niego kulturę innowacji i globalny know-how ekspertów. Start-upy biorące udział w Autumn 2024 Acceleration Program będą miały okazję dzięki ich wsparciu rozwijać produkty i pomysły w obszarze zarządzania energią, zrównoważonego rozwoju i obsługi klienta. Partnerstwo wpisuje się w cel Veolia Energia Polska jakim jest bycie liderem transformacji energetycznej i osiągnięcie neutralności klimatycznej w 2050 roku. Firma od lat współpracuje ze start-upami i innymi organizacjami w poszukiwaniu innowacyjnych i efektywnych rozwiązań.
- Veolia Energia Polska jako partner korporacyjny programu akceleracyjnego StartSmart CEE wnosi do niego globalny know-how i kulturę innowacyjności. Start-upy uczestniczące w Autumn 2024 Acceleration Program będą miały możliwość rozwijania swoich produktów i rozwiązań w obszarze zarządzania energią, zrównoważonego rozwoju i obsługi klienta, korzystając ze wsparcia ekspertów – mówi Magdalena Jabłońska, CEO StartSmart CEE.
- W wielu organizacjach współpraca ze start-upami i młodymi przedsiębiorcami kończy się na etapie pilotażu, natomiast my podchodzimy do tych relacji w sposób długoterminowy. To właśnie ta perspektywa, oprócz partnerskiej, komercyjnej współpracy czy zabezpieczenia każdej ze stron, wyróżnia Grupę Veolia na rynku – ocenia Katarzyna Wszoła, dyrektorka ds. innowacji w Veolia Energia Polska. Poza topowymi, doświadczonymi specjalistami, Veolia udostępnia rozwiniętą infrastrukturę, dającą optymalne warunki do testowania, rozwijania i wdrażania innowacyjnych rozwiązań w zarządzaniu energią, ściekami i odpadami.
StartSmart CEE Autumn 2024 Acceleration Program. Przebieg i dwie ścieżki akceleracji
Program jest realizowany w dwóch niezależnych ścieżkach #ReThink oraz Pilot Ready, które będą odpowiednio adresowane do poziomu rozwoju start-upów. Pierwsza z nich zapewnia odpowiednią edukację biznesową i kompleksowy mentoring dla startupów na wcześniejszej fazie rozwoju (MVP) tak, by przygotować produkt do szybszego wejścia na rynek, uzupełnić braki kompetencji biznesowych w zespole oraz przygotować start-up do pracy z klientami (korporacjami).
Ścieżka #PilotReady jest z kolei przygotowana z myślą o start-upach na tzw. growth stage, które poszukują klientów i chcą się skalować na nowych rynkach. W jej ramach innowacyjni przedsiębiorcy otrzymują dedykowany mentoring i udział w wybranych warsztatach oraz pracują bezpośrednio z partnerami korporacyjnymi programu nad Proof of Concept, który ma doprowadzić do komercyjnej współpracy.
Rejestracji można dokonać do 20 listopada poprzez formularz aplikacyjny dostępny na stronie www.startsmartcee.org. Spośród zgłoszeń zostanie wybranych do 25 start-upów, które wejdą do finałowego etapu.
StartSmart CEE. Eksperci, fundusze i korporacje w jednym miejscu
Celem StartSmart CEE jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości w Europie Środkowo-Wschodniej i budowanie ekosystemu innowacji, w którym będą powstawać i rozwijać się start-upy. W dotychczasowe 16 edycji programu akceleracyjnego zaangażowało się ponad 220 mentorów i ekspertów, a także 300 funduszy inwestycyjnych i aniołów biznesu oraz ponad 50 partnerów korporacyjnych.
Program jest dofinansowywany z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) w ramach działania Startup Booster Poland – Smart UP realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników

Costa Coffee startuje z franczyzą. Pierwszy lokal to współpraca z Klubem Fikołki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.