Komunikaty PR

Veolia Energia Polska partnerem StartSmart CEE Autumn 2024 Acceleration Program

2024-10-21  |  10:00
Biuro prasowe

StartSmart CEE łączy siły z Veolia Energia Polska. Firma działająca w sektorze energetycznym oraz zarządzania odpadami będzie partnerem programu akceleracyjnego Autumn 2024. Współpraca pomoże młodym przedsiębiorcom rozwijać swoje produkty dzięki globalnemu know-how oraz wsparciu ekspertów Veolii. Rejestracja właśnie się rozpoczęła i potrwa do 20 listopada.

 

Program akceleracyjny StartSmart CEE to jedna z największych tego typu inicjatyw w tej części Europy – w 16 dotychczasowych edycjach wzięło udział 3500 początkujących firm technologicznych z 50 państw, a przeszło 300 uzyskało wsparcie. Start-upy wybrane spośród zgłoszeń mają szansę na rozwój, mentoring ekspertów skupionych wokół MIT – najlepszej uczelni technicznej świata – oraz wdrożenia innowacji w czołowych podmiotach na rynku. W tym roku, dzięki wsparciu PARP i funduszom unijnym, uczestnicy mogą zdobyć też granty w wysokości nawet 400 tys zł.

 

Veolia Energia Polska czeka na innowacyjne start-upy. „Współpraca nie kończy się na pilotażu”

 

Veolia Energia Polska jako partner korporacyjny programu akceleracyjnego StartSmart CEE wnosi do niego kulturę innowacji i globalny know-how ekspertów. Start-upy biorące udział w Autumn 2024 Acceleration Program będą miały okazję dzięki ich wsparciu rozwijać produkty i pomysły w obszarze zarządzania energią, zrównoważonego rozwoju i obsługi klienta. Partnerstwo wpisuje się w cel Veolia Energia Polska jakim jest bycie liderem transformacji energetycznej i osiągnięcie neutralności klimatycznej w 2050 roku. Firma od lat współpracuje ze start-upami i innymi organizacjami w poszukiwaniu innowacyjnych i efektywnych rozwiązań.

 

- Veolia Energia Polska jako partner korporacyjny programu akceleracyjnego StartSmart CEE wnosi do niego globalny know-how i kulturę innowacyjności. Start-upy uczestniczące w Autumn 2024 Acceleration Program będą miały możliwość rozwijania swoich produktów i rozwiązań w obszarze zarządzania energią, zrównoważonego rozwoju i obsługi klienta, korzystając ze wsparcia ekspertów – mówi Magdalena Jabłońska, CEO StartSmart CEE.

 

- W wielu organizacjach współpraca ze start-upami i młodymi przedsiębiorcami kończy się na etapie pilotażu, natomiast my podchodzimy do tych relacji w sposób długoterminowy. To właśnie ta perspektywa, oprócz partnerskiej, komercyjnej współpracy czy zabezpieczenia każdej ze stron, wyróżnia Grupę Veolia na rynku – ocenia Katarzyna Wszoła, dyrektorka ds. innowacji w Veolia Energia Polska. Poza topowymi, doświadczonymi specjalistami, Veolia udostępnia rozwiniętą infrastrukturę, dającą optymalne warunki do testowania, rozwijania i wdrażania innowacyjnych rozwiązań w zarządzaniu energią, ściekami i odpadami.

 

StartSmart CEE Autumn 2024 Acceleration Program. Przebieg i dwie ścieżki akceleracji

 

Program jest realizowany w dwóch niezależnych ścieżkach #ReThink oraz Pilot Ready, które będą odpowiednio adresowane do poziomu rozwoju start-upów. Pierwsza z nich zapewnia odpowiednią edukację biznesową i kompleksowy mentoring dla startupów na wcześniejszej fazie rozwoju (MVP) tak, by przygotować produkt do szybszego wejścia na rynek, uzupełnić braki kompetencji biznesowych w zespole oraz przygotować start-up do pracy z klientami (korporacjami).

 

Ścieżka #PilotReady jest z kolei przygotowana z myślą o start-upach na tzw. growth stage, które poszukują klientów i chcą się skalować na nowych rynkach. W jej ramach innowacyjni przedsiębiorcy otrzymują dedykowany mentoring i udział w wybranych warsztatach oraz pracują bezpośrednio z partnerami korporacyjnymi programu nad Proof of Concept, który ma doprowadzić do komercyjnej współpracy. 

 

Rejestracji można dokonać do 20 listopada poprzez formularz aplikacyjny dostępny na stronie www.startsmartcee.org. Spośród zgłoszeń zostanie wybranych do 25 start-upów, które wejdą do finałowego etapu.  

 

StartSmart CEE. Eksperci, fundusze i korporacje w jednym miejscu

 

Celem StartSmart CEE jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości w Europie Środkowo-Wschodniej i budowanie ekosystemu innowacji, w którym będą powstawać i rozwijać się start-upy. W dotychczasowe 16 edycji programu akceleracyjnego zaangażowało się ponad 220 mentorów i ekspertów, a także 300 funduszy inwestycyjnych i aniołów biznesu oraz ponad 50 partnerów korporacyjnych. 

 

Program jest dofinansowywany z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) w ramach działania Startup Booster Poland – Smart UP realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Finał III edycji akcji „Dom z Serca” Biuro prasowe
2024-12-20 | 13:20

Finał III edycji akcji „Dom z Serca”

Budowa kolejnego już „Domu z Serca” dobiegła końca! 19 grudnia br. Grupa Budimex wraz z partnerami oddała do użytku nowoczesny, modułowy dom dla Pani Teresy z Wołomina –
Firma Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
2024-12-19 | 15:00

Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran

Miniony rok okazał się przełomowym okresem dla sieci sklepów Komfort, eksperta w branży wykończenia wnętrz w Polsce. Firma znacząco rozwinęła swoją działalność w segmencie
Firma DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
2024-12-19 | 12:15

DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej

2024 rok był pod wieloma względami ważny dla rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce.   Eksperci Stowarzyszenia Dolnośląska Dolina Wodorowa przygotowali syntetyczne podsumowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców

Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.

Konsument

Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich

W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciudziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.

Zdrowie

Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych

W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.