W jaki sposób zorganizować wyjątkowe wydarzenie dla pracowników?
Aż 57% pracowników zgłasza potrzebę udziału w integracji firmowej. W polskich firmach do niedawna najczęściej bowiem organizowano 2-3 tego rodzaju wydarzenia rocznie. Pomysł na imprezę firmową to zadanie, przed którym obecnie stanęło wielu managerów. A jak się zabrać do jego realizacji?
Zaskocz pracowników
W jakim klimacie powinna być zorganizowana impreza firmowa? To pytanie, od którego warto zacząć planowanie działań. Z racji, że w ostatnim roku okazji do wspólnego świętowania było bardzo mało, warto przygotować wyjątkowe wydarzenie. Nie trzeba ograniczać się do uniwersalnych rozwiązań, ale stworzyć pomysł, który będzie miał „osobisty” charakter. Swój pomysł na imprezę firmową przedstaw najbliższym współpracownikom. Zorganizuj burzę mózgów, aby wybrać najlepszą koncepcję.
Budżet - ile kosztuje impreza firmowa?
Następnym istotnym krokiem jest przełożenie idei na koszty. W tym przypadku warto również pomyśleć o rezerwie na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. Istnieje także prostszy sposób niż samodzielna wycena eventu. Wiele miejsc, w których odbywa się event, oferuje firmom wsparcie event managera, który nie tylko przygotuje pełny kosztorys, ale także zapewni dodatkową pomoc. Od przygotowania scenariusza, przez dobór atrakcji, przygotowanie wystąpień, menu, aż po zorganizowanie gier i zabaw, czy koncertu zespołu muzycznego. Ceny organizacji eventów zależą od ich rodzaju - nie jest rzadkością, że duże firmy inwestują bowiem ponad 100 tys. zł w wyjazd integracyjny.
Poniżej krótkie zestawienie przykładowych cen, jakie oferuje jeden z obiektów specjalizujących się w tym obszarze - Dwór Korona Karkonoszy:
- noclegi ze śniadaniem już od 99 zł/ os. netto
- sala konferencyjna już od 199 zł netto /dzień
- uroczysta kolacja już od 129 zł/ os. netto
- open-bar już od 55 zł/os netto
Zmień otoczenie
Kolejnym ważnym elementem realizacji pomysłu początkowego jest rozpoznanie lokalizacji: musi oczywiście w pełni odzwierciedlać pomysł i koncepcję, a jednocześnie spełniać konkretne kryteria. Jakie? Przede wszystkim należy ocenić obszar lub terytorium geograficzne, na którym znajduje się to miejsce; później wybrać preferowany krajobraz: miejski, elegancki, wiejski, tradycyjny, zapewniający możliwość korzystania z dużych przestrzeni itp. Ważne jest również, aby zdecydować o stylu lokalizacji np. domek wiejski, pałac lub nowoczesna przestrzeń przemysłowa; wreszcie należy wziąć pod uwagę kwestie logistyczne, w tym możliwość pomieszczenia konkretnej liczby uczestników lub dostępność w danym terminie. Według badań polskie firmy najczęściej organizują wyjazdy firmowe w: maju, czerwcu i wrześniu. Ponad 50% z nich wybiera wyjazdy z pojedynczym noclegiem, a ok. 33% z dwoma noclegami. W przypadku lokalizacji - wyszukiwane są przede wszystkim lokalizacje oddalone od miasta. 80% badanych wskazało także, że zależy im na miejscach w okolicach lasu lub jeziora, a 40% organizuje tego rodzaju wydarzenie na wsi.
Pomysł na imprezę firmową – przykładowa tematyka
Wśród najbardziej popularnych koncepcji znajdują się:
- Biesiada staropolska (impreza firmowa inspirowana legendarnymi ucztami organizowanymi w dawnej Polsce)
- Bal kostiumowy
- Grill firmowy
- Turniej kulinarny
- Warsztaty survivalu
- Warsztaty gotowania
- Impreza w klimatach Las Vegas lub Ojca Chrzestnego
- Ciekawy pomysł na imprezę firmową to jeden z obszarów, który często posiada tzw. drugie dno. Oprócz zabawy zespół ma bowiem okazję do integracji i wzmacniania więzi. A tego zdecydowanie brakowało wielu pracownikom w ostatnim czasie. Dużą popularnością cieszą się olimpiady firmowe (z różnego rodzaju konkurencjami), maszyna Goldberga i turnieje kulinarne. Te są najważniejsze - w obszarze Team Building– podsumowuje Katarzyna Bemsz, reprezentująca Dwór Korona Karkonoszy.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.