Wakacyjne staże w Białymstoku. Które firmy poszukują studentów do pracy?
Studia są źródłem wiedzy, ale to doświadczenie decyduje o pozycji na rynku pracy. Wakacje dla wielu młodych ludzi to odpowiedni czas na odbycie staży czy praktyk, które później z powodzeniem można wpisać w CV. Oferty wakacyjnego zatrudnienia znajdziemy za pośrednictwem urzędu pracy, biur karier, a także w fundacjach czy organizacjach pozarządowych.
Można też szukać na własną rękę wybierając firmy, które są kręgu zainteresowań. W Białymstoku staże oferuje wiele prężnie rozwijających się przedsiębiorstw, w tym STEKOP oraz alu-frost.
Skonstruować robota w miłej atmosferze
Zdobyć doświadczenie, odpowiednie gratyfikacje i móc pracować w zgranym, rozwijającym się zespole. Każdy absolwent marzy o takiej posadzie. Firma Stekop, która jest producentem specjalistycznych urządzeń i systemów w branży ochrony osób i mienia, oraz świadczy pełen pakiet usług w zakresie fizycznej i technicznej ochrony, od lat stawia na młodych, zdolnych i wykształconych ludzi, oferując staże, praktyki, a w późniejszej perspektywie także stałą i dobrze płatną pracę.
– W STEKOPIE realizujemy innowacyjne projekty w dziedzinach automatyki, robotyki i elektroniki. U nas z powodzeniem można rozwinąć skrzydła, pracując nad najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami w zakresie bezpieczeństwa. Cenne doświadczenie zdobywa się pod okiem sprawdzonych profesjonalistów. Dodatkowo jesteśmy zgranym zespołem i pracuje się tu w miłej, czasem wręcz domowej atmosferze – mówi Marek Nowakowski, przedstawiciel Stekopu.- Stawiamy na ludzi z pasją, którzy chcą zgłębiać tajniki współczesnej ochrony i pracować przy licznych autorskich projektach.
Stekop realizuje usługi w oparciu o rozbudowaną sieć terenowych oddziałów i przedstawicielstw na znacznym obszarze kraju, w których zatrudnienie znajduje ok. 3000 pracowników. Obejmuje to 100 osobową grupę specjalistów technicznej ochrony mienia oraz dużą grupę specjalistów z zakresu organizacji i zarządzania bezpieczeństwem. W siedzibie firmy znajdują się laboratoria elektroniczne i informatyczne oraz pracownia projektowa. Co roku w okresie wakacyjnym do firmy zgłasza kilka osób w celu odbycia praktyk czy staży. Kilu stażystów związało się ze Stekopem na dłużej. Jednym z nich jest Przemysław Dąbrowski. To programista i studentem Politechniki Białostockiej. Z firmą Stekop współpracuje już od przeszło roku.
– Bardzo cenię sobie to, że mam realny wpływ na realizację każdego projektu, a te są naprawdę ciekawe i nietypowe. To daje mi cenne doświadczenia i możliwość rozwoju. Dodatkowo przyjazna atmosfera sprawia, że do takiej pracy chce się przychodzić – mówi Przemysław Dąbrowski i nie ukrywa, że choć na razie realizuje pojedyncze zlecenia, to w przyszłości chciałby się na stałe związać ze Stekopem.
Staże z techniką 3D
Alu-frost to kolejna firma, która w czasie wakacji jest otwarta na stażystów i praktykantów. W latach ubiegłych wzięła udział w programie Politechniki Białostockiej, w którym studenci wydziału mechanicznego mogli spróbować swoich sił w dziale obróbek CNC.
– Zgłosiło się kilku studentów, a jeden z nich popracował z nami przez jakiś czas. Myślę, że jesteśmy idealnym miejscem do tego, by młodzi ludzie zdobywali tak cenne w tych czasach doświadczenie. A najlepsi stażyści oczywiście będą mogli zostać z nami na dłużej, na naprawdę dobrych warunkach finansowych i w dynamicznym zespole profesjonalistów – mówi Piotr Świrko, prezes alu-frost.
Alu-frost to rodzinna firma z wieloletnią tradycją. Jej specjalnością jest produkcja stalowych akcesoriów samochodowych oraz laserowa obróbka blach. Zakład jako jeden z pierwszych w regionie zaczął stosować technikę skanowania 3D w procesie projektowania stalowych akcesoriów samochodowych.
– Wykorzystujemy zdobyte przez lata doświadczenie i nasz potencjał kadrowy do tego, aby wspierać rozwój nowoczesnych technologii i przemysłu oraz wzmacniać pozycję podlaskiego biznesu.– dodaje prezes.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.