Komunikaty PR

Zagraniczna ekspansja Ceramiki Paradyż

2021-04-13  |  15:00
Biuro prasowe
Do pobrania IP ( 0.05 MB )

Ceramika Paradyż otworzyła spółkę w Niemczech

 

Ceramika Paradyż, jedna z największych i najbardziej cenionych polskich firm produkujących płytki ceramiczne, otworzyła nową spółkę w Niemczech - Ceramika Paradyz Deutschland GmbH. Jej celem jest sprzedaż dedykowanych produktów i zapewnienie kompleksowej obsługi na terenie Niemiec, Austrii, Szwajcarii oraz Francji.

 

Przykład Ceramiki Paradyż pokazuje, że polskie przedsiębiorstwa produkcyjne coraz lepiej radzą sobie za granicą. Firma ze swoją ofertą, obecna jest aktualnie w ponad 50 krajach na świecie, głównie poprzez sieć dilerską, a jej produkty kojarzone są z wysoką jakością i wyjątkowym wzornictwem. Jak zaznaczają przedstawiciele firmy, do prowadzenia działalności na szerszą skalę, niezbędne są jednak odważne i kompleksowe rozwiązania. Powołując nową spółkę, Ceramika Paradyż otwiera zupełnie nowy rozdział i zgodnie z przyjętą strategią, wzmacnia swoje działania na rynkach DACH oraz we Francji. W pierwszym kroku skoncentruje się na Niemczech, kraju o największym potencjale sprzedażowym. Potwierdzają to dane Niemieckiego Urzędu Statystycznego z lutego b.r. podane przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową (AHK), wg których obroty handlowe między Polską a Niemcami wyniosły w 2020 roku 122,9 mld euro, a Polska została piątym najważniejszym partnerem handlowym Niemiec.

 

Ceramika Paradyz Deutschland GmbH

Siedziba nowo utworzonej spółki mieści się w Offenbach, ponad 120-tysięcznym mieście, leżącym przy granicy Frankfurtu nad Menem, które jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, usługowym oraz handlowym. W perspektywie najbliższych kilku lat, firma zakłada dynamiczny rozwój, kolejne zatrudnienia pracowników oraz intensywne działania marketingowe, które pozwolą wesprzeć sprzedaż oraz zwiększyć rozpoznawalność marki w całym regionie.

 

- Dotychczas jedyną formą naszej obecności na rynkach zagranicznych był eksport, który stanowił ok. 35-37% całej sprzedaży. Zależy nam jednak na zwiększeniu efektywności prowadzonej działalności, zgodnie z przyjętą strategią rozwoju. Dokładna analiza utwierdziła nas w przekonaniu, że powołanie nowej spółki to kolejny ważny etap ekspansji Ceramiki Paradyż, który pozwoli nam wzmocnić pozycję marki na świecie i zbudować relacje w nowym otoczeniu biznesowym. – powiedziała Wioleta Bojdo, prezes Ceramiki Paradyz Deutschland GmbH.

 

Focus na sukces

W bieżącym roku spółka niemiecka będzie koncentrowała się na rozwoju i budowie sieci partnerów biznesowych oraz współpracy z architektami. W planach jest także systematyczny rozwój serwisu w całym regionie niemieckojęzycznym, który pozwoli na dalsze poszerzanie oferty przeznaczonej na rynki zachodnie. Od końca lutego w Offenbach działa prestiżowy salon firmowy. Jest on doskonałym miejscem do współpracy z klientami B2B oraz architektami, którzy znajdą tam dedykowaną ekspozycję produktów z portfolio marki.  

 

- Nasz showroom ma około 300 m2 i jest urządzony w gustownym, loftowym stylu. Wyposażony w profesjonalną ekspozycję, zapewnia nam i naszym klientom wysoki komfort pracy. To doskonała wizytówka marki Paradyż na rynku niemieckim. Wyposażenie i design świadczy o wysokiej jakości naszych produktów oraz serwisu zapewnionego przez zatrudnionych menedżerów z wieloletnim doświadczeniem w branży. Odbyły się tam już także pierwsze spotkania z klientami. Oczywiście wszystkie z zachowaniem reżimu sanitarnego. – powiedział Tomasz Sokołowski, Koordynator ds. rynków DACH w Ceramice Paradyż.

 

Istotnym elementem działalności jest dedykowane portfolio produktowe, które można zobaczyć na ekspozycji w niemieckim salonie firmowym Ceramiki Paradyż. Kolekcje, takie jak NATURAL ROCKS, PURE ART, RIVERSAND, OAK TIME, zostały wdrożone specjalnie na potrzeby tamtejszego obszaru handlowego i stworzone w konsultacji z najważniejszymi klientami.

 

 - Nie mogę się już doczekać spotkania z naszymi klientami i potencjalnymi partnerami, aby pokazać, co jesteśmy w stanie zrobić! Bądźcie gotowi na Paradyż! – napisał na swoim profilu Michael Haupenthal, Business Development Manager.

 

Ceramika Paradyż to rodzinna firma, która od 32 lat napędza wzornictwo, tworząc innowacyjne produkty o unikatowym designie i najwyższej jakości. Firma jest obecna na rynkach całego świata, począwszy od krajów Europy, przez Afrykę, Bliski Wschód i Azję, USA, aż po Nową Zelandię. Jest laureatem najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu i gospodarki – m.in. Red Dot Design Award 2016, iF Design 2017, Dobry Wzór 2018, 2020 oraz Bronze A’Design Award 2020, a także Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP oraz Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kolekcje produktowe Ceramiki Paradyż są komplementarne, wśród nich klienci znajdą płytki ścienne, podłogowe, slaby ceramiczne, klinkier, dekoracje szklane oraz elementy ozdobne w wielu formatach. Spółka jest w trakcie uruchomienia przełomowej inwestycji wartej ponad 125 mln zł. W jednym z zakładów produkcyjnych powstaje innowacyjna w skali światowej linia demonstracyjna do produkcji wielkoformatowych płyt ceramicznych w technologii barwienia masy „na wskroś”, które mogą być produkowane nawet w formacie 1800 x 3200 mm oraz grubości do 30 mm.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Finał III edycji akcji „Dom z Serca” Biuro prasowe
2024-12-20 | 13:20

Finał III edycji akcji „Dom z Serca”

Budowa kolejnego już „Domu z Serca” dobiegła końca! 19 grudnia br. Grupa Budimex wraz z partnerami oddała do użytku nowoczesny, modułowy dom dla Pani Teresy z Wołomina –
Firma Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
2024-12-19 | 15:00

Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran

Miniony rok okazał się przełomowym okresem dla sieci sklepów Komfort, eksperta w branży wykończenia wnętrz w Polsce. Firma znacząco rozwinęła swoją działalność w segmencie
Firma DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
2024-12-19 | 12:15

DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej

2024 rok był pod wieloma względami ważny dla rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce.   Eksperci Stowarzyszenia Dolnośląska Dolina Wodorowa przygotowali syntetyczne podsumowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.