Komunikaty PR

Zmiany w Grupie Kapitałowej PROFBUD

2021-06-10  |  12:00
Biuro prasowe

Z dniem 1 czerwca 2021 roku nastąpiły zmiany strukturalne w Grupie Kapitałowej firmy PROFBUD – zarówno na szczeblu zarządczym, jak również w Radzie Nadzorczej. Nowymi członkami Zarządu zostali Anna Skotnicka-Ryś oraz Tomasz Kozak, związani od lat z firmą PROFBUD. Do Rady Nadzorczej dołączyli z kolei Paweł Motyl oraz Jan Wszołek.

Zmiany na szczeblu zarządczym

Wraz z końcem maja br. nastąpiło rozszerzenie składu Zarządu w spółkach operacyjnych Grupy PROFBUD i powołanie do nich nowych członków. Od 1 czerwca 2021 r. funkcję członków Zarządu objęli Anna Skotnicka-Ryś, dotychczas Prokurent i Dyrektor Działu Handlowego oraz Tomasz Kozak, dotąd przewodniczący Rady Nadzorczej oraz Radca Prawny w Grupie PROFBUD.

Anna Skotnicka-Ryś związana jest z firmą PROFBUD od 2017 roku. W przedsiębiorstwie odpowiada za Dział Sprzedaży, Dział Marketingu oraz Dział Wsparcia Sprzedaży. W ramach swojej funkcji w Zarządzie będzie m.in. odpowiedzialna za rozwój Działu Handlowego Grupy. Wcześniejsze doświadczenie zdobywała w Eurobank S.A. oraz Getin Noble Bank S.A. Absolwentka Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie oraz Akademii Polonijnej w Częstochowie na kierunkach „Finanse i Bankowość”, „Administracja”. Uczestniczka licznych programów szkoleniowych związanych z zarządzaniem strategicznym oraz przywództwem m.in. ICAN Institute.

Tomasz Kozak również związany jest z Grupą PROFBUD od 2017 roku i do tej pory pełnił stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej oraz radcy prawnego odpowiedzialnego za sprawy korporacyjne, dział nabyć, M&A oraz komercjalizację powierzchni biurowych Grupy. W ramach swojej funkcji w Zarządzie będzie m.in. rozwijał Dział Komercyjny Grupy PROFBUD jako członek Zarządu ds. Inwestycji Komercyjnych. Tomasz od lat związany jest z rynkiem prawniczym oraz rynkiem nieruchomości. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Program Management™ organizowany przez ICAN Institute we współpracy z Harvard Business Review. Zdobywał doświadczenie pracując w renomowanych kancelariach – Oleś & Rodzynkiewicz oraz WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr – w działach korporacyjnym oraz fuzji i przejęć (M&A). Uczestnik szkoleń, konferencji oraz autor publikacji prawnych związanych z rynkiem nieruchomości komercyjnych, prawem korporacyjnym oraz M&A.

Powołanie nowych członków Rady Nadzorczej

Oprócz zmian na szczeblu zarządczym, z początkiem czerwca przeobrażeniu uległa również struktura Rady Nadzorczej Grupy. Stanowisko członków Rady objęli Paweł Motyl, jeden z czołowych europejskich ekspertów w zakresie przywództwa i podejmowania decyzji, od dwudziestu lat działający w organizacjach biznesowych oraz Jan Wszołek, adwokat i doktor nauk prawnych, specjalista ds. prawa nieruchomości. Nowi członkowie Rady wspomogą działalność Grupy wiedzą oraz doświadczeniem wykorzystując bogate kompetencje w ramach swoich obszarów.

Paweł Motyl – menadżer, doradca, trener i prelegent, posiadający wieloletnie doświadczenie w doradztwie, pracując m.in. w międzynarodowej firmie konsultingowej Hay Group. Od 2007 roku związany również z Harvard Business Review Polska i ICAN Institute, gdzie od 2014 roku pełni rolę Dyrektora Generalnego. Założyciel i zarządca Leadership Lab, jednostki realizującej unikatowe projekty rozwoju przywództwa, modelowania kultury organizacyjnej i zarządzania talentami. Pierwszy Polak kończący program trenerski McClelland Center w Bostonie oraz pierwszy, który trafił na listę TOP30 Global Gurus, w dwóch kategoriach jednocześnie: uznany za światowy nr 5 w zakresie wsparcia szybko rosnących firm oraz za nr 16 w zakresie modelowania kultury organizacyjnej. Mówca inspiracyjny posiadający certyfikat executive coacha od Marshall Goldmith Stakeholder Centered Coaching. Autor książki „Labirynt. Sztuka podejmowania decyzji”.

Dr Jan Wszołek – specjalizuje się w prawie obrotu nieruchomościami, prawie planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz prawie budowlanym. Prowadzi również postępowania sądowe i administracyjne związane z nieruchomościami oraz procesem budowalnym. Jest członkiem zespołu nieruchomości i procesu budowlanego w międzynarodowej kancelarii prawnej. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył także studia doktoranckie w Katedrze Prawa Cywilnego Uniwersytetu Jagiellońskiego, studia podyplomowe z zakresu pośrednictwa w obrocie nieruchomościami i zarządzania nieruchomościami na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz podyplomowe studia menadżerskie dla deweloperów na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Autor wielu publikacji naukowych z zakresu prawa cywilnego i administracyjnego poświęconych tematyce nieruchomości.

Grupa Kapitałowa PROFBUD  

Przedmiotem działalności Grupy Kapitałowej PROFBUD jest działalność deweloperska związana z prowadzonymi inwestycjami budowlanymi. Inwestycje Grupy Kapitałowej realizowane są w wyodrębnionych spółkach operacyjnych. Do jej specjalizacji należy realizacja inwestycji zarówno mieszkaniowych o podwyższonym standardzie, jak i komercyjnych m.in. przestrzeni biurowych.

Grupa Kapitałowa realizuje projekty deweloperskie w oparciu o pogłębioną analizę lokalizacji, w szczególności pod kątem atrakcyjności oraz zasadności inwestycji w danych lokalizacjach. Uwzględnia również aktualne rozwiązania technologiczne w ramach realizowanych przedsięwzięć budowlanych. Spółka systematycznie poprawia swoje wyniki oraz zwiększa udział rynkowy.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.