Forum Holzbau Polska - spotkanie profesjonalistów branży konstrukcji drewnianych

Małgorzata Wnorowska
Forestor
ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
-
Wydarzenie: Forum Holzbau Polska - spotkanie profesjonalistów branży konstrukcji drewnianych
-
Data: 23-24.04.2024 r.
-
Miejsce: Windsor Hotel Jachranka
-
Dla kogo?: Architekci, konstruktorzy, deweloperzy, wykonawcy budynków w konstrukcji drewnianej i hybrydowej
-
Program: 6 sesji tematycznych, 16 prelegentów, 65 wystawców, 3 debaty, prezentacja modułów drewnianych w skali 1:1, https://forum-holzbau.pl/pl/agenda/
-
Liczba uczestników: ok. 500
-
Udział w Forum wymaga rejestracji: https://forum-holzbau.pl/pl/bilety/
Konferencje Forum Holzbau Polska odbywają się w kilkunastu krajach Europy, przyciągając uczestników z całego świata. Po raz ósmy organizowana jest również w Polsce. Wydarzenie promujące nowoczesne rozwiązania, technologie i materiały dla budownictwa drewnianego kierowane jest do profesjonalistów branży.
Dlaczego warto uczestniczyć w Forum Holzbau Polska 2024?
Dwa dni kongresu wypełnią prelekcje praktyków, którzy zdobyli doświadczenie na placach budowy różnych krajów, m.in.: Polski, Kanady, Niemiec, Norwegii, Wielkiej Brytanii czy Francji. Unikalną wiedzą podzielą się architekci i wykonawcy zarówno parterowych przedszkoli, jak i wielokondygnacyjnych biurowców, a nawet wieżowców. Obiektów przemysłowych czy użyteczności publicznej oraz osiedli, prefabrykowanych seryjnie.
Izabela Fornalczyk, B&O GmbH, właśnie ukończyła pierwszy wieżowiec drewniany w Niemczech. Uważa, że nawet 70% budynku mieszkalnego można wykonać z drewna. Kluczem do sukcesu jest seryjna prefabrykacja oparta o zasady Bauhaus, która pozwala w szybkim tempie budować całe osiedla.
- Naszą koncepcją jest hybrydowa metoda budowy w budownictwie seryjnym, oparta na cyfrowym systemie modułowym, o czym opowiem na Forum Holzbau Polska – mówi Fornalczyk.
Inni prelegenci, m.in. Theodor Kaczmarczyk z MOD21, Magdalena Pios z Ambient czy Addayo Shittu-Balogun z Eurban Ltd na konkretnych przykładach opowiedzą o realizowanych i planowanych inwestycjach z CLT, konstrukcjach szkieletowych i hybrydowych.
Master Holzbau
W trakcie specjalnej sesji Master Holzbau poznamy spojrzenie na budownictwo drewniane z perspektywy młodych inżynierów. W tym roku absolwenci trzech uczelni – w formule obrony publicznej – przedstawią wyniki swoich prac dyplomowych, projektów i analiz budynków drewnianych.
Debata
Równolegle do prelekcji odbędą się debaty podejmujące zagadnienia związane z dostępnością surowców dla budownictwa drewnianego, potencjałem sektora i wyzwaniami dla wykonawców, związanymi z nowymi dyrektywami unijnymi. Spotkania w mniejszym gronie będą okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania bezpośrednich relacji biznesowych, z czego od lat słynie Forum Holzbau Polska.
Strefa B2B
Do dyspozycji uczestników Forum Holzbau Polska będzie również sąsiadująca z salami wykładowymi strefa B2B z wystawą ponad 65 firm dostarczających komponenty i technologie dla budownictwa drewnianego. To reprezentatywny przegląd dostawców, którzy rzadko pojawiają się w Polsce na innych targach, a oferują innowacyjne rozwiązania surowcowe i technologiczne na każdym etapie procesu budowlanego: od projektowania cyfrowego po zarządzanie np. bezpieczeństwem pożarowym gotowego budynku.
Prezentacja w skali 1:1
Przed Hotelem Windsor staną dwa moduły drewniane w skali 1:1, wykonane przez firmy Andrewex i Keno Home. Strefa ta będzie otwarta dla wszystkich odwiedzających, niezależnie od części konferencyjnej, która jest biletowana.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Polityka
J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.
Ochrona środowiska
Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.