FUNDACJA ZIKO DLA ZDROWIA WSPIERA DZIECI DOTKNIĘTE POWODZIĄ
Wsparcie dla najmłodszych w trudnych czasach
Fundacja Ziko dla Zdrowia aktywnie wspiera dzieci z rodzin poszkodowanych przez powódź, zapewniając im potrzebną pomoc w tym trudnym okresie. W dniach 11-14 października Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, będące partnerem Fundacji, zorganizowało weekendowy pobyt w ośrodku w Rajczy dla 50 dzieci z Głuchołaz i Brzegu – miejsc najbardziej dotkniętych skutkami powodzi. Rozumiejąc, jak ważne jest zapewnienie najmłodszym komfortu, Fundacja przekazała niezbędne środki higieniczne, by dzieci mogły w pełni skorzystać z czasu odpoczynku i regeneracji. To pozwoli im również skupić się naodbudowie poczucia bezpieczeństwa. Ta pomoc to nie tylko wsparcie materialne, ale także wyraz solidarności i chęci niesienia dobra w trudnych chwilach. Szybka reakcja darczyńców na potrzeby osób poszkodowanych pokazuje ich ogromne zaangażowanie i serce. Wspólne działania mają na celuprzywrócić radość i dać promyk nadziei, który pomoże dzieciom wrócić do codzienności.
Współpraca dla zdrowia i z sercem do działania
Fundacja Ziko dla Zdrowia jest partnerem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci od 2020 roku. Współpraca obu organizacji dotyczy inicjatyw społecznych z zakresu promocji i ochrony zdrowia realizowanych na rzecz dzieci, w szczególności podopiecznych TPD na terenie całego kraju. Towarzystwo, będące jedną z najstarszych organizacji w Polsce, od lat niesie pomoc najmłodszym. Wspólne działania opierają się na głębokiej trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, szczególnie tych, które zmagają się z trudnościami życiowymi. Dzięki tej partnerskiej współpracy, wiele osób w całym kraju otrzymało niezbędną pomoc.
Fundacja Ziko dla Zdrowia to organizacja dobroczynna, która powstała w 2016 roku, a jej celem jest prowadzenie działań w obszarze promocji i ochrony zdrowia, co ma kluczowe znaczenie dla poprawy jakości życia wielu osób. Realizowane przez nią programy obejmują edukację zdrowotną, rzetelne poradnictwo oraz pomoc osobom w potrzebie. Dzięki pasji, empatii i wsparciu darczyńców, skutecznie przyczynia się do poprawy zdrowia i wspiera dzieci oraz dorosłych, tworząc lepszą przyszłość.

Nakręć mile, nie promile. Rusza dziewiąta edycja kampanii Trzymaj Pion

Na dyskryminację już niedługo nie będzie nas stać – w Sejmie RP rusza wystawa i premiera raportu “Każdy talent na wagę złota” Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.