GoldenPeaks Capital zakończył finansowanie 2 projektów fotowoltaicznych w Polsce
GoldenPeaks Capital jest jednym z najszybciej rozwijających się niezależnych producentów zielonej energii w Europie oraz jednym z największych właścicieli systemów fotowoltaicznych w Polsce. Właśnie z sukcesem zakończyli proces finansowania dwóch projektów fotowoltaicznych, które obejmują budowę elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 176 MW w 15 różnych regionach Polski.
GoldenPeaks Capital, firma specjalizująca się w budowie i eksploatacji systemów fotowoltaicznych z naciskiem na region Europy Wschodniej, właśnie zakończyła finansowanie dwóch projektów fotowoltaicznych w Polsce, o łącznej mocy 176MW.
Dwa projekty „Foxtrot” i „Gamma” podzielone są na 86MW oraz 90MW. Pierwszy z nich będzie realizowany w 9 województwach, natomiast drugi w 6 innych regionach Polski. Projekty realizowane są przez spółkę zależną w 100% od GoldenPeaks Capital Holdings, Spectris Energy.
Adriano Agosti, założyciel i prezes GoldenPeaks Capital mówi: "Polska jest drugim największym rynkiem fotowoltaicznym pod względem nowej mocy zainstalowanej w Unii Europejskiej. GoldenPeaks Capital z dumą wspiera tempo ekspansji i modernizacji polskiego sektora energii odnawialnej.”
GoldenPeaks Capital to firma specjalizująca się w budowie i eksploatacji systemów fotowoltaicznych oraz jeden z największych właścicieli systemów fotowoltaicznych w Polsce i na Węgrzech.
Daniel Tain, założyciel i prezes GoldenPeaks Capital, mówi: "Przewiduje się, że krytyczny popyt na energię słoneczną w Europie wkrótce znacznie przekroczy podaż. GoldenPeaks Capital stał się wiodącym dostawcą gotowych rozwiązań w zakresie zielonej energii w Europie.”
Jeszcze w październiku 2021 roku GoldenPeaks Capital uruchomił i zlecił „Bravo” - kolejny projekt fotowoltaiczny w Polsce o łącznej mocy, oraz projekt „Alfa” o mocy 78MW poprzez swoją spółkę zależną Spectris Energy. Projekty zostały zrealizowane w ciągu zaledwie 9 miesięcy i jako pierwsze w Polsce wykorzystują dwupłaszczyznowe moduły fotowoltaiczne.
GoldenPeaks Capital będzie dalej zwiększać tempo kształtowania przemysłu energii odnawialnej w Europie Wschodniej poprzez zastosowanie płynnej integracji wszystkich sektorów GPC, takich jak produkcja, rozwój i inżynieria projektu, finansowanie i strukturyzacja, zarządzanie łańcuchem dostaw, budowa i uruchomienie, operacje na aktywach oraz sprzedaż komercyjna i energetyczna, zapewniając nieocenioną zgodność metodologii, etyki i celów.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.