Goodyear dostarczy opony do autobusów miejskich w Krakowie i Olsztynie

Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
Goodyear dostarczy opony do autobusów miejskich w Krakowie i Olsztynie. Producent został wybrany w drodze przetargów ogłoszonych przez Miejskie Przedsiębiorstwa Komunikacyjne w tych miastach i dostarczy im opony dedykowane do wymagających warunków ruchu miejskiego, zdolne obsługiwać pojazdy o napędzie konwencjonalnym, a także – jak w przypadku Krakowa - cięższe pojazdy elektryczne i hybrydowe.
„Autobusy są ważnym elementem dekarbonizacji miast, a opony Goodyear dzięki najnowszym rozwiązaniom konstrukcyjnym i technologicznym są ważnym elementem transportu niskoemisyjnego. Cieszę się, że zakłady transportu miejskiego w Olsztynie i Krakowie obdarzyły nasze produkty zaufaniem,” powiedział Waldemar Jarosz, dyrektor zarządzający dywizją opon ciężarowych w Goodyear Europe East North.
Na potrzeby MPK Kraków, w ciągu najbliższych 12 miesięcy Goodyear dostarczy dla dwóch zajezdni 1000 opon autobusowych Urbanmax MCA HL+ w rozmiarze 275/70R22,5. Technologie zastosowane w mieszance bieżnika, projekcie i konstrukcji opony Urbanmax MCA HL+ odpowiadają na potrzeby operatorów jeśli chodzi o redukcję emisji CO2 i hałasu, co jest istotne szczególnie w gęsto zaludnionych obszarach. Opona Goodyear charakteryzuje się też wysoką nośnością wymaganą w nowoczesnych autobusach elektrycznych lub hybrydowych, w związku z dodatkową masą baterii.
W przypadku Olsztyna, Goodyear dostarczy do 2025 roku 330 opon autobusowych Urbanmax MCA w rozmiarze 275/70R22,5, które charakteryzują się dużymi przebiegami i solidnością w zastosowaniach miejskich, głównie dlatego, że są wyposażone we wzmocnione ścianki boczne chroniące przed sporadycznymi uderzeniami o krawężniki. Mogą być stosowane na każdej osi i zapewniają dobrą przyczepność w deszczu i śniegu.
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie zarządza flotą ponad 630 autobusów zarówno z napędem tradycyjnym, jak i alternatywnym (elektrycznym, hybrydowym i wodorowym), wożąc pasażerów po ulicach aglomeracji krakowskiej i trasach podmiejskich.
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Olsztynie, które zarządza taborem 148 autobusów, poza obsługą tras w mieście, operuje też na terenie sąsiadujących gmin: Olsztynek, Dywity, Barczewo, Stawiguda i Purda.

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do nadzoru nad pierwszą polską elektrownią jądrową. Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo
Trwają przygotowania do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu. Zgodnie z harmonogramem przedstawianym przez rząd fizyczna budowa ma ruszyć w 2028 roku, a początek eksploatacji pierwszego bloku planuje się na 2036 rok. Również Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do realizacji zadań związanych z dozorem nad budową, rozruchem i eksploatacją nowej jednostki. Kluczowe są kwestie związane z bezpieczeństwem jądrowym i ochroną radiologiczną obiektu.
Ochrona środowiska
K. Wyszkowski: Porozumienie paryskie to duże osiągnięcie. Odwrót USA tego nie zmieni

Z danych Climate Action Tracker wynika, że do końca lutego br. tylko 18 państw sygnatariuszy porozumienia paryskiego zaktualizowało swoje plany realizacji celów klimatycznych do 2035 roku. Chociaż walka z rosnącymi emisjami CO2 nie postępuje w takim tempie, jakie jest wymagane, to samo porozumienie klimatyczne z Paryża należy uznać za osiągnięcie, które przyniesie efekty. Zdaniem Kamila Wyszkowskiego z UN GCNP nie powinno tego zmienić nawet wycofanie się z niego Stanów Zjednoczonych.
Ochrona środowiska
Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł

Niemal 200 mln zł trafi na realizację innowacyjnych projektów dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. NCBR i Orlen w ramach konkursu NEON III chcą znaleźć partnerów wśród instytucji naukowych i technologicznych do działania w trzech obszarach: dekarbonizacji, cyfryzacji i gospodarki obiegu zamkniętego. Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca br.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.