Goodyear i Dunlop prowadzą w testach opon zimowych ADAC
Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
• Goodyear UltraGrip 9+ i Dunlop Winter Response 2 wspólnie wygrywają test opon 15-calowych.
• Najwyższa pozycja w teście 17-calowych opon o wysokich osiągach.
• Marki Goodyeara zajmują cztery z siedmiu czołowych miejsc w testach.
ADAC, TCS i ÖAMTC opublikowały coroczne testy opon zimowych, odpowiednio na rynkach niemieckim, szwajcarskim i austriackim, przyznając produktom Goodyear i Dunlop wspólne pierwsze miejsce w teście obejmującym 16 marek.
Opony oceniano pod względem siedemnastu kryteriów. W tym roku skupiono się na popularnym rozmiarze 195/65 R15, który jest montowany w wielu najlepiej sprzedających się samochodach rodzinnych, takich jak na przykład Volkswagen Golf.
Testerzy chwalili oponę Goodyear UltraGrip 9+ jako bardzo zrównoważoną, dobrze zachowującą się na suchych i mokrych nawierzchniach, a także na śniegu. Uzyskała także imponujące wyniki w zakresie efektywności paliwowej oraz zajęła pierwsze miejsce w teście jazdy po lodzie. W oponie UltraGrip 9+ zastosowano dwie innowacje Goodyeara, które przyczyniły się do tego wyniku. Technologia Mileage Plus chroni oponę na nierównych drogach, umożliwiając dłuższy przebieg, a Winter Grip daje znakomitą przyczepność na śniegu i lodzie.
Grupa Goodyear ma jeszcze jeden powód do świętowania, bowiem najwyższą ocenę uzyskała również opona Dunlop Winter Response 2, tym samym powtarzając sukces z 2018 roku. Testerzy ponownie zwrócili uwagę na jej bardzo dobre zachowanie na suchej, mokrej, ośnieżonej i oblodzonej nawierzchni. W osiągnięciu tego wyniku pomogło charakterystyczne, kątowe ułożenie lameli na barku opony. Dzięki temu Dunlop Winter Response 2 przeciwdziała siłom odśrodkowym, zapewniając lepszą przyczepność na śniegu i lodzie podczas pokonywania zakrętów.
Najwyższe wyniki w teście opon zimowych o wysokich osiągach
Podczas tego samego badania sprawdzono również opony w rozmiarze 225/50R17, montowane w większych samochodach, takich jak Volvo V60, Skoda Octavia, BMW serii 3 i Mercedes klasy C. W tym rozmiarze opony Dunlop Winter Sport 5 zdobyły łącznie najwyższy wynik. Natomiast Goodyear UltraGrip Performance+ była jedną z zaledwie trzech opon, które uzyskały u testerów najwyższą ocenę "dobrą".
Dunlop WinterSport 5 była najlepiej zachowującą się oponą na śniegu, a Goodyear UltraGrip Performance+ została oceniona jako bardzo zrównoważona we wszystkich warunkach.
„Zajęcie czterech z siedmiu czołowych miejsc w jednej z najbardziej cenionych branżowych publikacji testowych, jest świadectwem skuteczności technologii zastosowanych w najnowszych oponach z oferty Goodyear" - mówi Laurent Colantonio, regionalny dyrektor Goodyear ds. technologii w regionie EMEA. „Innowacje takie jak Winter Grip Technology sprawiają, że opony Goodyear UltraGrip 9+ i Performance+ utrzymują się w czołówce sektora, w którym rodzina opon UltraGrip wygrywa od dziesięcioleci. Z kolei Dunlop Winter Response 2 i Winter Sport 5 zajęły najwyższe miejsca w swoich sektorach, jesteśmy dumni z szerokości i możliwości naszej oferty opon zimowych."
Szczegóły testu:
[1] Test opublikowany 21/9/21: test opon zimowych ADAC/OAMTC/TCS 195/65R15.
[2] Test opublikowany 21/9/21: test opon zimowych ADAC/OAMTC/TCS 225/50R17.
[3] Test opublikowany 25.09.18: Test opon zimowych ADAC/OAMTC/TCS 175/65R14.
![Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL] Biuro prasowe](https://www.newseria.pl/files/703287956/depositphotos-386621210-l,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL]

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.