Komunikaty PR

Goodyear rozpocznie drugi sezon jako wyłączny dostawca dla LMP2 na torze Sebring

2022-03-18  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Marlena Garucka-Kubajek
Biuro Prasowe Goodyear Polska

Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
Do pobrania Goodyear ( 0.25 MB )

• Drugi pełny sezon Goodyear w roli wyłącznego dostawcy dla LMP2.

• Wyboisty tor lotniskowy to fascynujące wyzwanie na początek sezonu.

• Brak opon pośrednich w tym roku może być źródłem ciekawych decyzji dotyczących strategii.

W ten weekend Goodyear rozpoczyna swój drugi sezon jako wyłączny dostawca opon dla klasy LMP2 Mistrzostw Świata FIA w Wyścigach Długodystansowych. Podróżująca po całym świecie seria rozpocznie swój sezon 2022 rywalizacją tysiąca mil na torze Sebring. W nadchodzącym sezonie w asortymencie opon wyścigowych Goodyear nastąpią pewne zmiany.

Rozpoczęcie sezonu na torze Sebring samo w sobie jest nowym wyzwaniem. Tor w środkowej Florydzie po raz ostatni pojawił się w kalendarzu WEC w 2019 r., co oznacza, że wyścig w ten weekend będzie pierwszą imprezą WEC Goodyear na tym torze od powrotu marki opon do międzynarodowych sportów motorowych w 2020 r. Tor ten jest znany z wybojów i licznych zmian nawierzchni, dlatego zarządzanie oponami jest tu kluczowe. W związku z tym inżynierowie Goodyear ściśle współpracują z każdym zespołem LMP2, doradzając w kwestii ustawień i używania opon.

Wszechstronność jest kluczem

W tym roku Goodyear dostarczy jedną oponę typu slick do jazdy po suchej nawierzchni i nową oponę na mokrą nawierzchnię. W poprzednich latach dozwolone były opony pośrednie na suche lub wilgotne nawierzchnie oraz różne specyfikacje opon typu slick. To nowe wyzwanie oznacza, że dwie specyfikacje opon Goodyear muszą okazać się jeszcze bardziej uniwersalne niż w poprzednich latach, ponieważ obie muszą sprawdzać się w szerszym zakresie warunków.

Mike McGregor, menedżer programu wyścigów długodystansowych w Goodyear, wyjaśnia: "Decyzja kierownictwa mistrzostw o racjonalizacji asortymentu opon została podjęta z wielu powodów, między innymi ze względu na zrównoważony rozwój. Ograniczenie liczby specyfikacji opon oznacza, że trzeba ich przewozić mniej. Uniwersalna opona typu slick jest taka sama jak ta używana w sezonie 2021, ale skupiliśmy naszą uwagę na wspieraniu zespołów w zakresie ustawień. Zmiany w pochyleniu kół, zbieżności i innych ustawieniach pozwalają nam zmaksymalizować osiągi. Opona LMP2 Goodyear została zaprojektowana tak, aby sprawdzać się w różnych warunkach, pamiętając przede wszystkim o trwałości i przebiegu".

Zgodnie z regulaminem mistrzostw, każdy samochód może użyć 12 opon podczas sesji treningów wolnych w każdy weekend, a maksymalnie 18 opon na kwalifikacje i wyścig. W przypadku dłuższych wyścigów, takich jak 1000 Miles of Sebring w ten weekend czy ośmiogodzinnego startu w Bahrajnie, dozwolone jest wykorzystanie dodatkowych ośmiu opon, co daje 26 opon na kwalifikacje i wyścig. Podczas 24-godzinnych zmagań na torze Le Mans obowiązują inne zasady.

Czeka nas mieszany sezon

Po Sebring, mistrzostwa rozpoczną swój europejski etap od 6-godzinnego wyścigu Spa-Francorchamps 7 maja. Najważniejsze wydarzenie sezonu, 24-godzinny wyścig Le Mans, zaplanowano na 11-12 czerwca. Następne wydarzenia w kalendarzu mistrzostw to sześciogodzinne wyścigi na torze Monza (10 lipca) i Fuji (11 września) oraz finał sezonu - 8-godzinna rywalizacja w Bahrajnie 12 listopada.

Różnorodność torów wyścigowych na trzech kontynentach stanowi wyzwanie dla zespołów, kierowców, a także dla Goodyear. Kluczową rolę odgrywają tu zmienne warunki pogodowe. Wystarczy porównać zimno panujące w Spa z upałem występującym w Bahrajnie i dodać do tego możliwość pojawienia się monsunowego deszczu na torze Fuji, aby przekonać się, że zarówno opony Goodyear typu "slick", jak i "mokre" muszą sprawdzać się w różnych warunkach.

McGregor dodaje: "Po wycofaniu z oferty opony pośredniej nowa opona Goodyear do jazdy po mokrej nawierzchni musi się spisywać w szerszym zakresie warunków, od ulewnych deszczy po moment, gdy tor przeschnie na tyle, że będzie można przełożyć ją na opony typu slick. Będzie to interesująca decyzja strategiczna, w której zespoły będą musiały zdecydować, czy używać opon na mokrą nawierzchnię w bardziej suchych warunkach, czy też ogumienia typu slick na bardziej mokrej nawierzchni. Inżynierowie torowi Goodyear będą ściśle współpracować z każdym z nich, aby pomóc zespołom i kierowcom w znalezieniu równowagi".

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Biuro Prasowe Goodyear Polska
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL] Biuro prasowe
2025-07-09 | 12:30

Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL]

W 2024 r. w naszym kraju było zarejestrowanych niecałe 20,5 mln samochodów osobowych – na każdego Polaka w wieku produkcyjnym przypadło zatem prawie jedno auto. Autorzy
Motoryzacja Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu
2025-06-18 | 06:00

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Wyjątkowa szansa na ekskluzywną podróż na lotnisko. Każda podróż zaczyna się od drogi na lotnisko, ale tym razem może to być coś znacznie więcej niż zwykły przejazd. Easy
Motoryzacja Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada
2025-05-27 | 15:00

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada

W ubiegłym roku wartość rynku dóbr luksusowych w Polsce wzrosła o blisko 25% – szacunkowo do ponad 55 mld zł (dane KPMG). Największą dynamiką wzrostu cieszyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.