Goodyear stworzył wyjątkową oponę koncepcyjną dla nowego modelu Lancia Pu+Ra HPE
Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
Goodyear został wybrany na dostawcę opon do nowego samochodu koncepcyjnego Lancia Pu+Ra HPE. Producent opracował dla tego pojazdu wyjątkową oponę koncepcyjną, która charakteryzuje się niestandardowym wzorem ściany bocznej, zapewniającym bezproblemową integrację obręczy z oponą, co jeszcze bardziej podkreśla luksusowy i ekskluzywny wygląd tego modelu auta.
Ściana boczna opony zapewnia bardzo wysoki poziom aerodynamiki, co zwiększa efektywność energetyczną. Ma również specyficzną konstrukcję pozwalającą błyskawicznie przenosić moment obrotowy samochodu elektrycznego.
Nowa opona to wyraz nieszablonowego myślenie inżynierów Goodyeara o aerodynamice i takim projektowaniu, by opona była spójna z filozofią marki Lancia i jej nowego rynkowego otwarcia. Pierwszy w 100% elektryczny, koncepcyjny model Lancii, zaprezentowany przez markę w miniony weekend, rozpoczyna nowy rozdział w historii tej firmy, prezentując jej wizję futurystycznego wzornictwa, zrównoważonego rozwoju, elektryfikacji i technologii.
„Goodyear obchodzi w tym roku 125. rocznicę powstania, jest to więc doskonały moment na współpracę z Lancią przy odrodzeniu ich kultowej marki. Jesteśmy zachwyceni, że mogliśmy pracować nad oponą koncepcyjną, która zmotywowała nas do nieszablonowego myślenia o adaptacji, aerodynamice i projektowaniu. W tym projekcie istotne było połączenie naszej wiedzy technicznej z wiedzą Lancii, aby stworzyć spójną kombinację opony i felgi, która zwiększa wydajność energetyczną, a jednocześnie wnosi walory estetyczne,” wyjaśnił Laurent Colantonio, starszy dyrektor Goodyear ds. technologii w oponach osobowych w regionie EMEA.

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.