Goodyear UltraGrip Performance 3 zwycięzcą testu opon zimowych ADAC
Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
Opona Goodyear UltraGrip Performance 3 zwyciężyła w najnowszym teście opon zimowych ADAC w rozmiarze 215/55R17 dla popularnego segmentu kompaktowych SUV-ów, pokonując 16 konkurencyjnych modeli i uzyskując najwyższą ocenę „dobrą”. Ten wynik to zasługa wysokich osiągów produktu Goodyeara we wszystkich kryteriach testu.
ADAC, największe stowarzyszenie motoryzacyjne w Europie, we współpracy z austriackim ÖAMTC i szwajcarskim TCS, oceniło bezpieczeństwo i osiągi opon na śniegu, mokrej i suchej nawierzchni, a także ich wpływ na środowisko. Test został przeprowadzony na Volkswagenie T-Roc.
Opona Goodyear UltraGrip Performance 3 wyróżniła się „bezpiecznymi i precyzyjnymi właściwościami jezdnymi” na suchych, mokrych i zimowych drogach, zapewniając „bardzo wysoki przewidywany przebieg, niską ścieralność i doskonałą wydajność, bez zauważalnych słabości” [1]. Bardzo dobre osiągi modelu Goodyeara we wszystkich kryteriach testu złożyły się na najwyższą ocenę finalną.
Zaprojektowana z myślą o optymalnej jeździe zimą, opona Goodyear UltraGrip Performance 3 korzysta z wiodących w swojej klasie rozwiązań i innowacji, takich jak technologie Snow Protect i Wet Grip+, które zapewniają dobrą przyczepność i kontrolę podczas trudnych warunków zimowych.
Dobre osiągi w wielu rozmiarach
Goodyear może pochwalić się też sukcesem w kategorii opon w rozmiarze 205/55R16 do samochodów kompaktowych, w którym UltraGrip Performance 3 zajęła drugie miejsce, po raz kolejny uzyskując ocenę „dobrą” [2].
Testerzy pochwalili osiągi opony zwracając uwagę na jej „zrównoważoną” konstrukcję, która oferuje „dobrą precyzję prowadzenia na suchych drogach”, zapewniając jednocześnie „bezpieczne i precyzyjne prowadzenie na mokrych i zimowych nawierzchniach” [1]. Opona wyróżniła się także „długim przewidywanym przebiegiem, niską ścieralnością oraz oszczędnością paliwa."
„Jesteśmy niezwykle dumni, że opona Goodyear UltraGrip Performance 3 zwyciężyła w teście i otrzymała ocenę ‘dobrą’ od ADAC. To wyróżnienie, przyznane przez największe europejskie stowarzyszenie motoryzacyjne, podkreśla zimowe osiągi, bezpieczeństwo i trwałość opony. Stanowi również dowód ciężkiej pracy i doświadczenia całego naszego zespołu w tworzeniu produktu na najwyższym poziomie w swojej klasie,” powiedział Ben Glesener, starszy dyrektor Goodyear ds. technologii opon osobowych w regionie EMEA.
[1] Tłumaczenie oryginalnych cytatów ADAC z języka niemieckiego.
[2] Test opon zimowych ADAC 24 września 2024. Testowany rozmiar opon: 205/55R16. Pojazd testowy: Volkswagen Golf.
Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Goodyear oficjalnym sponsorem i dostawcą opon do FIA ETRC do 2027 roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Przemysł
Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.
Prawo
Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.