Grupa MTP operatorem Światowego Forum Miejskiego WUF11

Grupa MTP / Międzynarodowe Targi Poznańskie
ul. Głogowska 14
60-734 Poznań
karolina.nawrot|grupamtp.pl| |karolina.nawrot|grupamtp.pl
603412555
www.mtp.pl
Grupa MTP zajmie się kompleksową organizacją i obsługą Światowego Forum Miejskiego WUF11 oraz budową Pawilonu Polski. WUF11 to organizowane przez ONZ najważniejsze, globalne forum dotyczące wyzwań miejskich, rozwoju miast i osiedli ludzkich, które odbędzie się 26 – 30 czerwca w Katowicach.
Grupa MTP wygrała ogłoszony jesienią 2021 przetarg nieograniczony i podpisała umowę z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Programem Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Osiedli Ludzkich, na mocy której zajmie się kompleksową organizacją i obsługą Światowego Forum Miejskiego WUF11. Poznańska spółka będzie odpowiedzialna za zaprojektowanie i wykonanie aranżacji istniejących przestrzeni kongresowych w MCK w Katowicach oraz budowę tymczasowych sal konferencyjnych, seminaryjnych i pomieszczeń biurowych m.in. dla ONZ. Firma zapewni też niezbędną infrastrukturę informatyczną, systemy audio-wideo oraz catering. Grupa MTP będzie także odpowiedzialna za obsługę wystawców – państw i instytucji obecnych na WUF11. Dodatkowo Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej powierzyło Grupie MTP zaprojektowanie, budowę i utrzymanie Pawilonu Polski na WUF11 oraz przygotowanie koncepcji wystawy interaktywnej.
- Niewiele jest w Polsce firm z tak długą historią i oferujących tak szeroki zakres usług branżowych, jak Grupa MTP. Posiadamy bardzo duże doświadczenie w organizacji najważniejszych globalnych wydarzeń i tworzeniu przestrzeni międzynarodowej wymiany myśli i rozmów. Dlatego cieszymy się, że po raz kolejny wracamy do Katowic, gdzie powierzono nam newralgiczną części przygotowań do tego wyjątkowego wydarzenia – zapewnia Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP.
Grupa MTP była już trzykrotnie zaangażowana w organizację Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu - najważniejszego globalnego forum poświęconego światowej polityce klimatycznej. W grudniu 2008 r. Międzynarodowe targi Poznańskie były gospodarzami COP14. W 2013 r. Ministerstwo Środowiska powierzyło Grupie MTP realizację najważniejszej części przygotowań do kolejnego COP19, który odbywał się na Stadionie Narodowym w Warszawie. W 2018 roku spółka była odpowiedzialna za organizacją logistyczną konferencji klimatycznej COP24 w Katowicach. Konsorcjum Grupy MTP i FM Aldentro było też generalnym wykonawcą Pawilonu Polskiego na Expo Dubai 2020. Spółka ma w swoim portfolio ponad 100 wydarzeń targowych i jest organizatorem kongresów, konferencji, wydarzeń kulturalnych i sportowych.
Światowe Forum Miejskie to prestiżowa międzynarodowa konferencja organizowana przez ONZ-Habitat w celu rozwoju obszarów miejskich i osiedli ludzkich. Jest to najważniejsze globalne wydarzenie dotyczące polityki, transformacji i rozwoju miast. Uczestniczy w nim zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy ludzi z ok. 170 krajów świata. Wydarzenie odbywa się co dwa lata i gości uczestników reprezentujących rządy, regiony, miasta, organizacje pozarządowe i instytucje finansowe. Ostatnia dziesiąta edycja miała miejsce w 2020 w Abu Zabi - stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Podczas WUF11 w Katowicach spodziewanych jest około 20 tys. gości. Będzie to pierwsza edycja wydarzenia, która zostanie zorganizowana w Europie Środkowo-Wschodniej.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.