Komunikaty PR

Grupa Tubądzin wyróżniona w Raporcie „Dobre Praktyki"

2023-04-17  |  16:30
Biuro prasowe

Grupa Tubądzin produkuje płytki, dbając nie tylko o ich najwyższą jakość, ale także o środowisko naturalne. Zauważyło to Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które jest autorem raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2022. Dobre praktyki”. Doceniono modernizację zakładów i działania zmierzające do osiągnięcia neutralności klimatycznej.

We wszystkich zakładach Grupy Tubądzin działa obieg zamknięty wody. Każda fabryka ma również własną oczyszczalnię. Wykorzystywana w procesie polerowania woda jest oczyszczana i zawracana do procesu produkcyjnego.

Podobny system wdrożono w przypadku nadmiaru granulatu, który jest automatycznie odsysany i zwracany do działu przygotowania masy. Tutaj następuje jego przetworzenie na materiał bazowy, który zostanie ponownie wykorzystany w produkcji. Dzięki temu nic się nie marnuje.

Nowa linia Continua+ zużywa o 75% mniej energii elektrycznej w porównaniu do tradycyjnych pras. Urządzenie jest nie tylko niezwykle wydajne, ale też bardzo ciche. Minimalizowanie hałasu w miejscu pracy przekłada się na większy komfort pracowników obsługujących produkcję. Ponadto Grupa Tubądzin dzięki zastosowaniu najnowocześniejsze technologii ogranicza liczbę prób produkcyjnych i związanych z tym procesem odpadów. Piec EKO, wyposażony w palniki rekuperacyjne, pobiera ciepłe powietrze ze strefy studzenia płytek, zmniejszając zużycie gazu o kolejne 10%.

Obecność w Raporcie Dobre Praktyki to wyróżnienie dla firm, które wprowadzają i stosują proekologiczne rozwiązania. W tegorocznym zestawieniu znalazła się Grupa Tubądzin, od lat aktywnie działająca na rzecz ochrony środowiska. Marka z 40-letnią tradycją wdraża w swoich zakładach najnowocześniejsze technologie produkcyjne. Dzięki nim Grupa Tubądzin jest coraz bliższa neutralności klimatycznej.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Unijny cel klimatyczny do 2040 roku komentują organizacje pozarządowe Biuro prasowe
2025-07-07 | 06:00

Unijny cel klimatyczny do 2040 roku komentują organizacje pozarządowe

2 lipca Komisja Europejska zaproponowała redukcję emisji gazów cieplarnianych o 90 % do 2040 roku (w stosunku do 1990 r.). Taki cel ma wejść do Prawa Klimatycznego Unii
Ochrona środowiska Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym
2025-06-11 | 11:30

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

Już 1 października rusza w Polsce system kaucyjny. Aby odzyskać kaucję doliczoną do zakupu napoju w puszcze, konsumenci będą musieli spełnić kilka warunków. Inicjatywa
Ochrona środowiska „Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta – polityka środowiskowa, dialog i role interesariuszy” - konferencja Rekopol
2025-05-23 | 13:00

„Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta – polityka środowiskowa, dialog i role interesariuszy” - konferencja Rekopol

Trwa dyskusja nad kwestiami związanymi z gospodarką odpadami opakowaniowymi, w tym nad przyszłym systemem Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta. Cały czas mamy do czynienia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.