cPPA, czyli stabilne ceny i przejrzyste warunki współpracy. Poznaj zalety zielon
To kolejna okazja do poszerzenia swojej wiedzy na temat zielonej energii, prognoz cen energii elektrycznej, a także narzędzi, które pozwolą zarówno małych, średnim, jak i dużym biznesom na optymalizację kosztów związanych z wydatkami na prąd.
Prelegent webinaru jest trzykrotnym laureatem nagrody TGE dla najlepszego tradera roku, licencjonowanym Brokerem Giełd Towarowych, uczestnikiem EPEX Spot, zwycięzcą ubiegłorocznej aukcji OZE z projektem największej farmy fotowoltaicznej Europy Środkowo-Wschodniej w pomorskim Zwartowie oraz prezesem Respect Energy - jedynej na polskim rynku spółki z branży OZE, która może się pochwalić całkowicie zielonym miksem energetycznym.
Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, jakie czynniki miały wpływ na wzrost ceny energii elektrycznej w 2021 roku oraz czy dotychczasowe trendy utrzymają się w długiej perspektywie. Ponadto, Sebastian Jabłoński poruszy kwestię możliwości zabezpieczenia cen m.in. za sprawą umów cPPA.
Według ekspertów taki typ kontraktu sprawdza się przede wszystkim w przypadku biznesów, które cenią sobie gwarancję zakupu energii bezpośrednio od wytwórcy ze stałą ceną w okresie trwania umowy (indeksowaną jedynie inflacją). Co więcej, cPPA to instrument pozwalający uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych.
Ponadto, każdy uczestnik webinaru ma możliwość zaproponowania własnych obszarów tematycznych w momencie rejestracji na wydarzenie.
Chcesz poznać więcej szczegółów? Wejdź na stronę wydarzenia na Facebooku, LinkedInie lub oficjalną witrynę webinaru, gdzie znajdziesz także formularz zgłoszeniowy.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.