Galeria Północna i Lasy Państwowe zapraszają na wystawę owadów
Valkea Media
Ficowskiego 15
01-747 Warszawa
jzelazinska|valkea.com| |jzelazinska|valkea.com
731 111 944
https://valkea.com/
W Galerii Północnej pojawiła się właśnie nowa atrakcja. Na parterze centrum klienci mogą obejrzeć wystawę edukacyjno-przyrodniczą, w ramach której prezentowane są gigantyczne figury owadów oraz tematyczne infografiki edukacyjne. Partnerem wydarzenia jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie.
Wystawa owadów w Galerii Północnej jest czynna od soboty, 6 marca. Wśród eksponatów znalazły się ogromne modele trzmiela i pszczoły miodnej, pazia królowej, turkucia podjadka, pędraka chrabąszcza majowego, a także stonka ziemniaczana oraz czarna wdowa. Największa z figur mierzy aż 4 metry wysokości. Tak duży rozmiar modeli umożliwia odwiedzającym zobaczenie z bliska niezwykłej budowy tych zwierząt, na co dzień niewidocznej gołym okiem. Każdy eksponat posiada również krótki opis uzupełniony o liczne ciekawostki na temat poszczególnych gatunków, dzięki którym odwiedzający mogą jeszcze lepiej poznać tajemniczy świat owadów.
„Z uwagi na trwającą epidemię staramy się zapewnić klientom atrakcje, które nie tylko umilą czas spędzany w Galerii Północnej, ale jednocześnie będą w pełni bezpieczne i nie narażą zdrowia odwiedzających. W te kryteria idealnie wpisała się wystawa owadów. Ekspozycja jest dostosowana do wszystkich obowiązujących restrykcji, dzięki czemu klienci mogą spędzić miło czas z rodziną czy przyjaciółmi nie martwiąc się o swoje bezpieczeństwo. Wierzymy, że projekt ten spotka się z zainteresowaniem klientów, a także będzie budować świadomość ekologiczną wśród mieszkańców Warszawy i okolic”- powiedziała Emilia Szkudlarek, Dyrektor Marketingu Galerii Północnej.
Oprócz wielkoformatowych figur na wystawie prezentowane są również plansze edukacyjne, z których klienci mogą dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat roślin i zwierząt występujących w lesie, a także poznać wskazówki przydatne w sytuacjach, kiedy zgubimy drogę lub spotkamy dzikie zwierzęta. Ponadto na grafikach w prosty i przyjazny, również dla dzieci, sposób wyjaśniono m.in. czym różnią się rogi od poroża, jak zbudowane jest drzewo, a także jakich zasad należy przestrzegać podczas wycieczki do lasu.
Wystawa jest czynna w godzinach otwarcia galerii. Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny. Wybierając się na wystawę odwiedzający powinni pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.