Galeria Północna i Lasy Państwowe zapraszają na wystawę owadów
Valkea Media
Ficowskiego 15
01-747 Warszawa
jzelazinska|valkea.com| |jzelazinska|valkea.com
731 111 944
https://valkea.com/
W Galerii Północnej pojawiła się właśnie nowa atrakcja. Na parterze centrum klienci mogą obejrzeć wystawę edukacyjno-przyrodniczą, w ramach której prezentowane są gigantyczne figury owadów oraz tematyczne infografiki edukacyjne. Partnerem wydarzenia jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie.
Wystawa owadów w Galerii Północnej jest czynna od soboty, 6 marca. Wśród eksponatów znalazły się ogromne modele trzmiela i pszczoły miodnej, pazia królowej, turkucia podjadka, pędraka chrabąszcza majowego, a także stonka ziemniaczana oraz czarna wdowa. Największa z figur mierzy aż 4 metry wysokości. Tak duży rozmiar modeli umożliwia odwiedzającym zobaczenie z bliska niezwykłej budowy tych zwierząt, na co dzień niewidocznej gołym okiem. Każdy eksponat posiada również krótki opis uzupełniony o liczne ciekawostki na temat poszczególnych gatunków, dzięki którym odwiedzający mogą jeszcze lepiej poznać tajemniczy świat owadów.
„Z uwagi na trwającą epidemię staramy się zapewnić klientom atrakcje, które nie tylko umilą czas spędzany w Galerii Północnej, ale jednocześnie będą w pełni bezpieczne i nie narażą zdrowia odwiedzających. W te kryteria idealnie wpisała się wystawa owadów. Ekspozycja jest dostosowana do wszystkich obowiązujących restrykcji, dzięki czemu klienci mogą spędzić miło czas z rodziną czy przyjaciółmi nie martwiąc się o swoje bezpieczeństwo. Wierzymy, że projekt ten spotka się z zainteresowaniem klientów, a także będzie budować świadomość ekologiczną wśród mieszkańców Warszawy i okolic”- powiedziała Emilia Szkudlarek, Dyrektor Marketingu Galerii Północnej.
Oprócz wielkoformatowych figur na wystawie prezentowane są również plansze edukacyjne, z których klienci mogą dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat roślin i zwierząt występujących w lesie, a także poznać wskazówki przydatne w sytuacjach, kiedy zgubimy drogę lub spotkamy dzikie zwierzęta. Ponadto na grafikach w prosty i przyjazny, również dla dzieci, sposób wyjaśniono m.in. czym różnią się rogi od poroża, jak zbudowane jest drzewo, a także jakich zasad należy przestrzegać podczas wycieczki do lasu.
Wystawa jest czynna w godzinach otwarcia galerii. Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny. Wybierając się na wystawę odwiedzający powinni pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.