Sklep sieci Intermarché zamiast Tesco w Poznaniu
Muszkieterowie uruchomili w Poznaniu nowy supermarket Intermarché – jego oferta została przygotowana zgodnie z nowoczesnym konceptem sieci Power. Dla klientów oznacza to gwarancję szerokiego wyboru produktów świeżych i świeżo zapakowanych, a także artykułów bio, wegetariańskich, wegańskich oraz z kuchni świata. Grupa Muszkieterów przejęła lokalizację, w której wcześniej znajdował się sklep konkurencyjnej marki – Tesco. Jest to drugi supermarket Intermarché w mieście.
Otwarte 18 marca Intermarché jest zlokalizowane w Poznaniu, przy ul. Mrągowskiej 4, w miejscu, gdzie wcześniej znajdował się sklep Tesco. Nowy supermarket został uruchomiony w koncepcie Power, dzięki czemu wyróżnia się nowoczesnymi oraz funkcjonalnymi rozwiązaniami. W poznańskim Intermarché znajduje się piekarnia, wędzarnia, a także sprzedawane są ryby na lodzie. Sklep prowadzi własny rozbiór mięsa, produkcję wędlin oraz wyrobów garmażeryjnych. Supermarket zapewnia klientom artykuły dostarczane przez lokalnych dostawców – w tym asortymencie są: pieczywo, nabiał, produkty garmażeryjne, warzywa oraz owoce.
Wśród praktycznych rozwiązań wdrożonych w sklepie jest zamontowanie kas z dłuższymi taśmami kasowymi oraz miejscem na torby klientów. Dla wygody kupujących urządzenia chłodnicze z mrożonymi produktami zostały zlokalizowane bliżej kas.
– Cieszymy się, że kolejni mieszkańcy Poznania mogą w wygodny sposób korzystać z bogatej oferty Intermarché. Nowo otwarty sklep oferuje klientom wiele udogodnień oraz dostęp do świeżych produktów, a wdrożenie konceptu Power pozwala nam jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby konsumentów. Wśród korzyści dla mieszkańców Poznania są także dodatkowe dochody do budżetu miasta pochodzące z podatków oraz akcje społeczne – mówi Thierry Klupczynski, Prezes Dyrekcji Handlowej Intermarché w Polsce i dodaje – Ponadto właściciel sklepu planuje poszerzać ofertę dodatkowych usług. Wkrótce planowane jest wdrożenie rozwiązania Intermarché Drive, dzięki któremu klienci mogą zamawiać produkty online, a następnie odbierać je o dowolnie wybranej godzinie w sklepie stacjonarnym.
W ofercie sklepu jest szeroka gama produktów świeżych, bio, fit, wegetariańskich, wegańskich, a także dań gotowych. Klienci mają możliwość zakupu wędlin, mięs czy serów na dwa sposoby: w sprzedaży tradycyjnej oraz w formie gotowych, świeżo zapakowanych w próżniowe woreczki porcji. Co ważne, znaczna część tych artykułów jest produkowana w poznańskim sklepie, a następnie odpowiednio pakowana, co jest gwarancją najwyższej jakości. Ponadto w supermarkecie jest dostępna automatyczna wyciskarka świeżego soku pomarańczowego i jabłkowego oraz samoobsługowa krajalnica do pieczywa. W specjalnie wyznaczonym miejscu na terenie supermarketu klienci znajdą miejsce z kulinarnymi inspiracjami, ofertą promocyjną oraz sezonową. Ponadto w asortymencie sklepu jest dostępna zróżnicowana gama alkoholi, w tym 1 000 pozycji piw rzemieślniczych. W wybrane piątki i soboty osoby kupujące w Intermarché będą mogły skonsultować wybór wina z sommelierem.
Także wizualna odsłona Intermarché w Poznaniu jest spójna z założeniami konceptu Power – dotyczy to elewacji sklepu oraz szaty graficznej. Powierzchnia supermarketu wynosi 3 000 m2, a przed supermarketem jest zlokalizowany parking dla klientów liczący 400 miejsc. W dniu otwarcia sklepu, 18 marca, na przybyłe osoby czekały takie atrakcje jak: degustacje, animacja dla dzieci oraz promocje.
Praktyczne informacje na temat Intermarché w Poznaniu:
- Adres sklepu: ul. Mrągowska 4
- Godziny otwarcia: pon-sb: 8.00-22.00, ndz. handlowa: 9.00-20.00
- Liczba pracowników: około 60
- Liczba kas: 12
- Liczba referencji: ok. 20 tys.
- Akceptowane formy płatności: gotówka, karty płatnicze, raty, bony Grupy Muszkieterów oraz Sodexo
Grupa Muszkieterów na rzecz lokalnych społeczności
Jedną z korzyści płynących z otwarcia nowego supermarketu Intermarché lub Bricomarché są akcje społeczne organizowane dla mieszkańców. Zaangażowanie w tym zakresie jest na stałe wpisane w strategię Grupy Muszkieterów. Opiera się ono na założeniu, że znajomość lokalnych społeczności, wśród których żyją i pracują właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché, pozwala im lepiej poznać i odpowiadać na ich potrzeby. Do najważniejszych działań prospołecznych Grupy Muszkieterów można zaliczyć organizację bezpłatnych badań mammograficznych w ramach kampanii „Muszkieterowie dla Polek”, współpracę z Fundacją WWF na rzecz promowania świadomości związanej z dbaniem o otaczający nas świat flory i fauny, a także akcje Fundacji Muszkieterów – „Place Zabaw – Muszkieterowie” i „Wakacje z Muszkieterami”.
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.