Słodycze od Wawelu dla lokalnych szpitali
Kilka tysięcy paczek ze słodyczami i kolejne tysiące miniczekolad przekazała w ostatnich tygodniach firma Wawel wraz z Fundacją „Wawel z Rodziną” do szpitali w Krakowie i Myślenicach oraz lokalnego ośrodka kwarantanny.
- Pragniemy podziękować pracownikom ochrony zdrowia za ich pracę, codzienne zaangażowanie i oddanie w niesieniu pomocy pacjentom oraz potrzebującym. W tej niezwykle trudnej sytuacji jesteśmy pod wielkim wrażeniem ich ogromnego zaangażowania i chcemy, by wiedzieli, że nie są sami. Mamy nadzieje, że słodkości pozwolą choć na chwilę oderwać się od trudów dnia codziennego i dodadzą im energii do dalszego działania - skomentował Tomasz Schimscheiner, Prezes Fundacji Wawel z Rodziną.
Produkty trafiły do Szpitala Uniwersyteckiego i Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie - fundacja „Wawel z Rodziną” w minionych latach współpracowała już z oddziałami dziecięcymi obu szpitalnych placówek. Słodycze przekazano także do Szpitala w Myślenicach – to placówka najbliższa zakładowi produkcyjnemu firmy w Dobczycach. W ramach podziękowania dla lekarek i lekarzy, ratowników, pielęgniarek oraz wszystkich zaangażowanych na co dzień w niesienie pomocy potrzebującym, Wawel łącznie przekazał ponad tonę słodyczy.
Paczki ze słodyczami Wawelu dotarły także do krakowskiego ośrodka kwarantanny. Firma przekazała placówce również książki Beaty Ostrowickiej, polskiej pisarki, znanej autorki powieści dla dzieci i młodzieży, a także członkini Rady Fundacji „Wawel z Rodziną”.
Konsument w świecie nowych cyfrowych możliwości często czuje się bezbronny
Badania IBRIS dotyczące percepcji i spożycia produktów alkoholowych. Piwo z najgorszymi notowaniami i skutkami
Wyniki Black Friday - przeceny kosmetyków do 39%, ale najchętniej kupowaliśmy...
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.