Zmiany w dojeździe do Centrum Korona
Valkea Media
Ficowskiego 15
01-747 Warszawa
jzelazinska|valkea.com| |jzelazinska|valkea.com
731 111 944
https://valkea.com/
Z początkiem lutego decyzją Zarządu Dróg Miejskich we Wrocławiu rozpoczął się remont wiaduktu drogowego w ciągu ulicy Kowalskiej nad ulicą Bolesława Krzywoustego, zapewniający dużo bardziej komfortowy dojazd do Centrum Korona. W związku z prowadzonymi pracami w nocy z 5 na 6 lutego, przejazd ten został zamknięty i obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Remont planowo potrwa do 31.05.2021 roku.
Podczas remontu wiaduktu wjazd na teren galerii jest możliwy od ulicy Bolesława Krzywoustego od strony centrum przy skrzyżowaniu z ulicą Poprzeczną oraz od strony wschodniej w pobliżu stacji paliw Orlen. Po zakończeniu remontu zostanie przywrócona poprzednia stała organizacja ruchu. W ramach realizowanych prac remontowych wymieniona zostanie między innymi nawierzchnia jezdni i chodników, barierki ochronne oraz elementy oświetlenia.
„Remont wiaduktu utrudni dojazd do Centrum Korona przez kilka miesięcy, ale po jego zakończeniu trasa dojazdowa będzie znacznie lepsza i dużo bardziej komfortowa. Do tego czasu obowiązywać będą objazdy. Pojawi się też tymczasowe oznakowanie mające ułatwić kierowcom jazdę. Ze swojej strony również postaramy się zrobić wszystko, by klienci jak najmniej odczuli wszelkie niedogodności” – mówi Magdalena Piechna, Head of Portfolio Management, Cromwell Property Group, właściciel Centrum Korona.
Prace drogowe nie wpłynęły na funkcjonowanie Centrum Korona. Galeria jest otwarta jak dotychczas od poniedziałku do niedzieli w godz. 9:00 – 21:00 . W niedziele objęte zakazem handlu otwarte pozostaną tylko wybrane sklepy i lokale. Ich listę można znaleźć na stronie internetowej galerii. Zmianie nie uległy też godziny otwarcia hipermarketu Auchan, który czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 6:30-22:00, w soboty w godz. 7:00-22:00 oraz w niedzielę w godz. 8:00-21:00.
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.