Hitachi Energy przejmuje eks Energy

Strategiczne przejęcie zwiększa możliwości zaawansowanej energoelektroniki i oprogramowania do zarządzania energią, aby sprostać rosnącemu, globalnemu zapotrzebowaniu na rozwiązania bateryjnego magazynowania energii.
Firma Hitachi Energy, globalny lider technologiczny, który rozwija zrównoważoną przyszłość energetyczną dla wszystkich, ogłosiła, że nabyła od firmy Powin LLC (Powin), czołowego globalnego dostawcy systemów magazynowania energii, pakiet kontrolny w eks Energy. Przedsiębiorstwo to jest wiodącym dostawcą energoelektroniki i rozwiązań do zarządzania energią w zakresie magazynowania i integracji odnawialnych źródeł energii, a jego siedziba główna mieści się w Sewilli w Hiszpanii. Inwestycja oznacza również ustanowienie strategicznego partnerstwa z firmą Powin, która utrzymuje znaczący udział własnościowy w eks Energy.
W miarę jak świat coraz bardziej przestawia się na odnawialne źródła energii, globalny popyt na bateryjne systemy magazynowania energii (BESS) nadal rośnie i oczekuje się, że będzie zwiększał się o ponad 20 procent rocznie do 2030 roku1. Łącząc energoelektronikę eks Energy i zaawansowane możliwości sterowania z własną, wysoce komplementarną ofertą automatyzacji, oprogramowania i integracji systemów, Hitachi Energy umacnia swoją pozycję wiodącego dostawcy technologii na rynku odnawialnych źródeł energii i bateryjnych systemów magazynowania energii. Dzięki strategicznemu partnerstwu Hitachi Energy i Powin zamierzają wykorzystać siłę obu firm do opracowania produktów do przekształcania energii zaprojektowanych specjalnie dla następnej generacji systemów magazynowania energii.
‒ Hitachi Energy jest innowatorem w dziedzinie systemów BESS i mikrosieci od ponad 30 lat, a to strategiczne przejęcie pokazuje nasze stałe zaangażowanie w dostarczanie dla klientów najbardziej zaawansowanych i sprawdzonych rozwiązań ‒ powiedział Massimo Danieli, dyrektor zarządzający Jednostki Biznesu Automatyki Sieciowej w Hitachi Energy. ‒ Rynek, w tym wiodący integratorzy systemów BESS, wyraźnie pokazał, że potrzebuje i chce rozwiązań energetycznych zasilanych przez najlepszą w swojej klasie energoelektronikę zintegrowaną z funkcjami sterowania i cyfrowymi. Każdego dnia pojawiają się nowe aplikacje i zastosowania, napędzane stale rosnącą potrzebą integracji energii odnawialnej z siecią i elektryfikacji na obrzeżach sieci. Firma eks Energy może pochwalić się imponującą liczbą wdrożonych produktów w Ameryce Północnej i Europie, a w ramach Powin jeszcze bardziej rozszerzyła swój globalny zasięg. Dzięki temu znaczącemu dodatkowi do naszego portfolio, Hitachi Energy jest gotowa sprostać wymaganiom dynamicznie rozwijającego się globalnego rynku BESS z dużą szybkością i na dużą skalę.
‒ Ta strategiczna inwestycja stanowi kamień milowy w branży magazynowania energii, ponieważ toruje drogę Hitachi, Powin i eks Energy do połączenia swoich mocnych stron w odkrywaniu nowych możliwości na skalę globalną, a także umożliwi lepszą obsługę nowych i obecnych klientów ‒ powiedział Jeff Waters, CEO Powin. ‒ Jesteśmy dumni z tego, co już udało nam się opracować wspólnie z eks Energy, w tym z jednego z największych na świecie projektów akumulatorowych w historii, Waratah Super Battery (WSB), w którym bezkonkurencyjne systemy przekształcania energii eks Energy są w stanie spełnić wysokie standardy wydajności australijskich operatorów sieci. Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę z eks Energy i Hitachi Energy, aby przedstawić światu więcej projektów takich jak WSB.
Dodanie eks Energy do portfolio Hitachi Energy jest wyrazem przyspieszenia realizacji strategicznego planu rozwoju firmy do 2030 roku. Hitachi Energy stale wzmacnia swoją podstawową działalność w zakresie sieci energetycznych, jednocześnie przyczyniając się do rozwoju światowego systemu energetycznego, aby był bardziej zrównoważony, elastyczny i bezpieczny. Przejęcie to zwiększa nasze kompetencje w obszarze grid edge, w tym cyfrowe, energoelektroniczne i usługowe, w kierunku realizacji większego celu, jakim jest zapewnienie zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich.
Nomura Greentech działała jako wyłączny doradca finansowy, a Shearman & Sterling jako radca prawny Hitachi Energy.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.