I Międzynarodowy Kongres Regeneracji Miast Przemysłowych w Łodzi

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.
Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
Pierwsza edycja Międzynarodowego Kongresu „Regeneracja Miast Przemysłowych” w Łodzi odbędzie się w formie hybrydowej w dniach 22-23 czerwca 2021. W debatach, panelach dyskusyjnych, potyczkach oraz prezentacjach weźmie udział ponad 150 prelegentów z całego świata. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Łodzi oraz Open Eyes Economy.
Wśród gości dwudniowego spotkania znajdą się mówcy z całego świata, w tym przedstawiciele samorządów terytorialnych, organizacji miejskich ale także biznesu: architektów, inwestorów, deweloperów, firm budowlanych. Stefan Mayr (Supervien Urbanism Vienna), Filipo Logi (Siemens Mobility and HaCon), Sandra Piesik (3 idea B.V. Amsterdam), Janusz Michałek (Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna), Joanna Erdman (ING), Naotoshu Mishida (Hitachi Europe) czy Margrethe Vestager (Komisja Europejska). O tym, że młode pokolenie będzie stanowić ważny element wydarzenia, świadczy włączenie do dyskusji studentów łódzkich uczelni – tematy i wystąpienia zgłoszone przez nich w specjalnym konkursie znajdą odzwierciedlenie w bloku sesji specjalnych.
Przez dwa dni Łódź, będąca częścią miejskiego dziedzictwa epoki przemysłowej, stanie się nieoficjalną stolicą gospodarczej i politycznej dyskusji, na temat przyszłości miast przemysłowych. Stacjonarna wersja wydarzenia będzie mieć miejsce w zrewitalizowanej byłej łódzkiej elektrociepłowni EC1, co będzie sprzyjać prowadzeniu merytorycznych rozmów.
Spotkanie w wersji online
Hybrydowy format wydarzenia podyktowany jest utrudnieniami związanymi z sytuacją epidemiologiczną. Organizatorzy, dzięki innowacyjnej i interaktywnej wirtualnej platformie, zapewnią wyjątkowe doświadczenia delegatom oraz wszystkim zainteresowanym – niezależnie od miejsca, w którym będą się znajdować. Osoby zarejestrowane na wydarzenie będą mieć możliwość śledzenia programu na żywo, bieżącego komentowania i zadawania pytań oraz networkingu czy dostępu do strefy expo. Oficjalna rejestracja rusza wkrótce na stronie www.regeneracjamiast.pl.
Na program Kongresu złoży się 12 bloków tematycznych (po 6 bloków każdego dnia) oraz cztery sesje plenarne. Łącznie uczestników czeka ponad 40 godzin inspirujących dyskusji, potyczek, prelekcji i wykładów. Dominować będzie tematyka nowej polityki przemysłowej, finansowania regeneracji miast, nowego życia terenów i obiektów poprzemysłowych, miejskich miejsc spotkań, retrowersji, mobilności wewnątrz miast i konurbacji przemysłowych.
Briefing prasowy przed Konferencją
Organizatorzy zapraszają w poniedziałek, 7 czerwca, o godz. 13:00 na briefing prasowy poświęcony wydarzeniu. Spotkanie zaplanowano w EC1 Łódź – Miasto Kultury w Hali Maszyn. W briefingu wezmą udział Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz b. wicepremier i minister gospodarki, pracy i polityki społecznej, profesor doktor habilitowany nauk ekonomicznych, Jerzy Hausner.

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Modernizacje w branży wod-kan
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.