I Międzynarodowy Kongres Regeneracji Miast Przemysłowych w Łodzi

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.
Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
Pierwsza edycja Międzynarodowego Kongresu „Regeneracja Miast Przemysłowych” w Łodzi odbędzie się w formie hybrydowej w dniach 22-23 czerwca 2021. W debatach, panelach dyskusyjnych, potyczkach oraz prezentacjach weźmie udział ponad 150 prelegentów z całego świata. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Łodzi oraz Open Eyes Economy.
Wśród gości dwudniowego spotkania znajdą się mówcy z całego świata, w tym przedstawiciele samorządów terytorialnych, organizacji miejskich ale także biznesu: architektów, inwestorów, deweloperów, firm budowlanych. Stefan Mayr (Supervien Urbanism Vienna), Filipo Logi (Siemens Mobility and HaCon), Sandra Piesik (3 idea B.V. Amsterdam), Janusz Michałek (Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna), Joanna Erdman (ING), Naotoshu Mishida (Hitachi Europe) czy Margrethe Vestager (Komisja Europejska). O tym, że młode pokolenie będzie stanowić ważny element wydarzenia, świadczy włączenie do dyskusji studentów łódzkich uczelni – tematy i wystąpienia zgłoszone przez nich w specjalnym konkursie znajdą odzwierciedlenie w bloku sesji specjalnych.
Przez dwa dni Łódź, będąca częścią miejskiego dziedzictwa epoki przemysłowej, stanie się nieoficjalną stolicą gospodarczej i politycznej dyskusji, na temat przyszłości miast przemysłowych. Stacjonarna wersja wydarzenia będzie mieć miejsce w zrewitalizowanej byłej łódzkiej elektrociepłowni EC1, co będzie sprzyjać prowadzeniu merytorycznych rozmów.
Spotkanie w wersji online
Hybrydowy format wydarzenia podyktowany jest utrudnieniami związanymi z sytuacją epidemiologiczną. Organizatorzy, dzięki innowacyjnej i interaktywnej wirtualnej platformie, zapewnią wyjątkowe doświadczenia delegatom oraz wszystkim zainteresowanym – niezależnie od miejsca, w którym będą się znajdować. Osoby zarejestrowane na wydarzenie będą mieć możliwość śledzenia programu na żywo, bieżącego komentowania i zadawania pytań oraz networkingu czy dostępu do strefy expo. Oficjalna rejestracja rusza wkrótce na stronie www.regeneracjamiast.pl.
Na program Kongresu złoży się 12 bloków tematycznych (po 6 bloków każdego dnia) oraz cztery sesje plenarne. Łącznie uczestników czeka ponad 40 godzin inspirujących dyskusji, potyczek, prelekcji i wykładów. Dominować będzie tematyka nowej polityki przemysłowej, finansowania regeneracji miast, nowego życia terenów i obiektów poprzemysłowych, miejskich miejsc spotkań, retrowersji, mobilności wewnątrz miast i konurbacji przemysłowych.
Briefing prasowy przed Konferencją
Organizatorzy zapraszają w poniedziałek, 7 czerwca, o godz. 13:00 na briefing prasowy poświęcony wydarzeniu. Spotkanie zaplanowano w EC1 Łódź – Miasto Kultury w Hali Maszyn. W briefingu wezmą udział Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz b. wicepremier i minister gospodarki, pracy i polityki społecznej, profesor doktor habilitowany nauk ekonomicznych, Jerzy Hausner.

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Modernizacje w branży wod-kan
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.