IBC SOLAR z ofertą PV dla hurtowni elektrycznych
IBC SOLAR, wiodący hurtownik oraz dostawca systemów do rozwiązań PV i energetycznych podjął współpracę z FEGIME Group, międzynarodowym zrzeszeniem dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych. Od teraz członkowie sieci, w tym prawie 190 oddziałów hurtowni elektrycznych skupionych w FEGIME Group Polska, może korzystać z blisko 40-letniego doświadczenia marki w projektowaniu i realizacji kompleksowych systemów fotowoltaicznych na całym świecie.
W ramach partnerstwa, IBC SOLAR jako „Strategiczny Preferowany Dostawca” FEGIME Group będzie wspierał członków sieci w rozpoczęciu działalności w branży fotowoltaicznej zapewniając im dostęp do najnowszych technologii z portfolio marki oraz know-how jej doświadczonych ekspertów. - Cieszymy się, że poprzez współpracę z FEGIME możemy przybliżać innowacyjne rozwiązania z obszaru fotowoltaiki jeszcze większej grupie odbiorców oraz wspierać hurtowników naszą wiedzą i rozbudowanym portfolio projektów - mówi Antje Anzi, Director Solutions International w IBC SOLAR AG.
Dodatkowo, w ramach współpracy mającej na celu wzmocnienie branży PV, marka chce także oferować kompleksowe systemy fotowoltaiczne, zaprojektowane specjalnie z myślą o mniejszych firmach instalatorskich. Mowa o wysokiej jakości rozwiązaniach, w których poszczególne komponenty są do siebie idealnie dopasowane. - Dzięki IBC SOLAR jesteśmy w stanie zapewnić rodzinie FEGIME w jednym miejscu eksperta w zakresie systemów fotowoltaicznych i rozwiązań magazynowych. Umożliwi to naszym członkom dostęp do wysokiej jakości produktów, dzięki którym mogą jeszcze lepiej odpowiadać na popyt w branży PV i wspólnie przyczyniać się do ochrony klimatu - mówi David Garratt, dyrektor zarządzający FEGIME GmbH.
IBC SOLAR to wiodący hurtownik oraz dostawca systemów dla rozwiązań fotowoltaicznych i energetycznych. Działająca od 39 lat firma ma na swoim koncie ponad pięć gigawatów mocy zainstalowanej, biura w 14 międzynarodowych lokalizacjach, rozbudowaną sieć ponad 1000 partnerów oraz portfolio imponujących realizacji na całym świecie.
Szeroki zakres działalności IBC SOLAR obejmuje budowę parków solarnych dostarczających energię bezpośrednio do sieci, instalacje komercyjne wspierające gospodarkę energetyczną przedsiębiorstw, a także lokalne systemy magazynowania energii i rozwiązania dla prywatnych gospodarstw domowych.
W Polsce firma skupia się na dystrybucji wysokiej jakości produktów własnych oraz innych producentów używanych do produkcji energii słonecznej. Asortyment obejmuje panele fotowoltaiczne, konstrukcje montażowe, inwertery oraz inne komponenty systemów PV. Z wykorzystaniem rozwiązań IBC SOLAR uruchomiono m.in. jedną z największych w Polsce dachowych instalacji fotowoltaicznych na jednym z budynków Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi. https://www.ibc-solar.pl/

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.