Impel nowym udziałowcem miejskiej spółki MPGKiM w Siemianowicach
Impel S.A. kupił udziały w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Siemianowicach Śląskich. Nowy udziałowiec zapowiada duże inwestycje w rozwój zaplecza technicznego i kompetencyjnego załogi, a także deklaruje szeroką współpracę z władzami miasta.
MPGKiM w Siemianowicach Śląskich to spółka pracownicza, w której największe udziały – 26 proc. - miało do tej pory miasto. Od 14 grudnia Impel S.A. objął pakiet ponad 38 proc.
Nowy inwestor, który jest największym udziałowcem, zapowiada gotowy, korzystny dla gminy i pracowników spółki plan jej rozwoju. - Planujemy przede wszystkim unowocześnienie parku maszynowego, remonty infrastruktury – baz, zaplecza socjalnego, a także informatyzację całej organizacji. Wchodzimy bowiem do MPGKiM z konkretną wizją – chcemy rozwinąć spółkę w nowoczesny podmiot, świadczący usługi najwyższej jakości, zgodnie z najwyższymi standardami rynkowymi – podkreśla Grzegorz Dzik, Prezes Zarządu Impel S.A.
Impel S.A. to doświadczony gracz na rynku w tej branży. Jako największa spółka outsourcingowa w Polsce, od ponad 30 lat prowadzi działalność jako czołowy dostawca usług dla instytucji i przedsiębiorstw, m.in. w zakresie zarządzania nieruchomościami, usług porządkowych czy ochrony mienia. W siemianowickiej spółce zamierza wykorzystać swoje doświadczenia również w kwestiach zarządzania, standardów obsługi klientów, a także inwestować w zespół.
- Chcemy budować pozycję firmy w oparciu o kompetencje doświadczonych, obecnie zatrudnionych pracowników, ale też pracować na rzecz przyciągania nowej, młodej kadry specjalistów. Zależy nam bowiem, aby docelowo spółka MPGKiM stała się atrakcyjną organizacją i dobrym miejscem na rozpoczęcie kariery zawodowej – podkreśla prezes Grzegorz Dzik.
Impel S. A. deklaruje również mocną współpracę z władzami Siemianowic. – Jako strategiczny inwestor miejskiej spółki, oferujemy nasze wsparcie także w innych dziedzinach działalności miasta – przede wszystkim tych, bezpośrednio służących mieszkańcom - jak choćby sport i rekreacja – dodaje prezes Impel S. A.
Impel świadczy dziś specjalistyczne usługi w ponad 20 obszarach.
Więcej informacji o firmie: https://www.impel.pl/

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.