Infolinia Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę wydłuża czas działania telefonu 800 100
Emocjonalne wsparcie na czas pandemii
Infolinia Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę wydłuża czas działania telefonu 800 100 100 i zwiększa zakres pomocy dla rodziców i nauczycieli
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od 4 maja wydłużyła działanie telefonu 800 100 100 dla rodziców/opiekunów i nauczycieli oraz zwiększyła zakres i skalę oferowanej pomocy psychologicznej. To odpowiedź na szybko pogarszającą się kondycję psychiczną Polaków w obliczu wciąż szerzącej się pandemii koronawirusa. Inicjatywę wspiera firma Henkel Polska.
Od kilku tygodni świat mierzy się z wyzwaniem, które wpływa na codzienne życie wielu ludzi i powoduje rosnące poczucie zagrożenia. Dlatego też osób, które nie radzą sobie z nową rzeczywistością, wciąż przybywa. Ostatnie tygodnie, których symbolem stał się czas odosobnienia, zdalnej pracy i edukacji, są niezwykle trudne nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców, opiekunów i nauczycieli.
- Czas izolacji to ogromne wyzwanie dla całego społeczeństwa. Ten okres jest szczególnie trudny dla rodziców i opiekunów. Teraz łączą pracę na etacie i opiekę nad młodszymi dziećmi lub wsparcie starszaków w lekcjach online. Wiele rodzin z dnia na dzień straciło także źródło utrzymania, bo np. pracowali w branży, która stanęła w miejscu na kilka tygodni. Stan epidemii dotknął też zdalnie pracujących nauczycieli. Są przeciążeni formą i czasem zajęć, brakuje im odpowiedniego sprzętu, mierzą się z wszechobecnym chaosem i niepokoją się o swoich uczniów. Jest wiele powodów do stresu, tymczasem zewnętrzna pomoc jest bardzo ograniczona. Nasz Telefon dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci 800 100 100 ma teraz specjalną ofertę właśnie dla tych grup – mówi Paula Włodarczyk z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
Przez 2 miesiące pod numerem telefonu 800 100 100, od poniedziałku do piątku w godzinach 11-17, pomoc psychologiczną będą mogli uzyskać wszyscy rodzice, opiekunowie oraz nauczyciele. Dyżurujący psychoterapeuci i psychologowie pomogą im zadbać o swoje zdrowie psychiczne w czasach pandemii, izolacji i kwarantanny. Odpowiedzą także na trudne pytania, m.in. na temat tego, jak rozmawiać z dziećmi o tym, co się teraz wokół nas dzieje.
We wsparcie inicjatywy zaangażowała się firma Henkel Polska, dzięki czemu możliwe było znaczące wydłużenie czasu pracy infolinii oraz zakres oferowanej pomocy.
- Obecna sytuacja dotyka nas wszystkich. Dlatego wspieramy działanie szpitali i różnych organizacji. Mamy świadomość, że ze stresem spowodowanym epidemią nie każdy z nas potrafi poradzić sobie sam. Sytuacja kryzysowa bez jakiegokolwiek wsparcia może odebrać człowiekowi wszelką godność, zdrowie, a, w skrajnych przypadkach, także życie. Dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć Fundację Dajemy Dzieciom Siłę i jej niezwykle ważną działalność na rzecz minimalizowania skutków psychologicznych wielu trudnych sytuacji życiowych, w tym również epidemii koronawirusa w Polsce – podkreśla Anna Kobierska, Henkel Polska.

Na dyskryminację już niedługo nie będzie nas stać – w Sejmie RP rusza wystawa i premiera raportu “Każdy talent na wagę złota” Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.