Infolinia Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę wydłuża czas działania telefonu 800 100
Emocjonalne wsparcie na czas pandemii
Infolinia Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę wydłuża czas działania telefonu 800 100 100 i zwiększa zakres pomocy dla rodziców i nauczycieli
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od 4 maja wydłużyła działanie telefonu 800 100 100 dla rodziców/opiekunów i nauczycieli oraz zwiększyła zakres i skalę oferowanej pomocy psychologicznej. To odpowiedź na szybko pogarszającą się kondycję psychiczną Polaków w obliczu wciąż szerzącej się pandemii koronawirusa. Inicjatywę wspiera firma Henkel Polska.
Od kilku tygodni świat mierzy się z wyzwaniem, które wpływa na codzienne życie wielu ludzi i powoduje rosnące poczucie zagrożenia. Dlatego też osób, które nie radzą sobie z nową rzeczywistością, wciąż przybywa. Ostatnie tygodnie, których symbolem stał się czas odosobnienia, zdalnej pracy i edukacji, są niezwykle trudne nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców, opiekunów i nauczycieli.
- Czas izolacji to ogromne wyzwanie dla całego społeczeństwa. Ten okres jest szczególnie trudny dla rodziców i opiekunów. Teraz łączą pracę na etacie i opiekę nad młodszymi dziećmi lub wsparcie starszaków w lekcjach online. Wiele rodzin z dnia na dzień straciło także źródło utrzymania, bo np. pracowali w branży, która stanęła w miejscu na kilka tygodni. Stan epidemii dotknął też zdalnie pracujących nauczycieli. Są przeciążeni formą i czasem zajęć, brakuje im odpowiedniego sprzętu, mierzą się z wszechobecnym chaosem i niepokoją się o swoich uczniów. Jest wiele powodów do stresu, tymczasem zewnętrzna pomoc jest bardzo ograniczona. Nasz Telefon dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci 800 100 100 ma teraz specjalną ofertę właśnie dla tych grup – mówi Paula Włodarczyk z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
Przez 2 miesiące pod numerem telefonu 800 100 100, od poniedziałku do piątku w godzinach 11-17, pomoc psychologiczną będą mogli uzyskać wszyscy rodzice, opiekunowie oraz nauczyciele. Dyżurujący psychoterapeuci i psychologowie pomogą im zadbać o swoje zdrowie psychiczne w czasach pandemii, izolacji i kwarantanny. Odpowiedzą także na trudne pytania, m.in. na temat tego, jak rozmawiać z dziećmi o tym, co się teraz wokół nas dzieje.
We wsparcie inicjatywy zaangażowała się firma Henkel Polska, dzięki czemu możliwe było znaczące wydłużenie czasu pracy infolinii oraz zakres oferowanej pomocy.
- Obecna sytuacja dotyka nas wszystkich. Dlatego wspieramy działanie szpitali i różnych organizacji. Mamy świadomość, że ze stresem spowodowanym epidemią nie każdy z nas potrafi poradzić sobie sam. Sytuacja kryzysowa bez jakiegokolwiek wsparcia może odebrać człowiekowi wszelką godność, zdrowie, a, w skrajnych przypadkach, także życie. Dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć Fundację Dajemy Dzieciom Siłę i jej niezwykle ważną działalność na rzecz minimalizowania skutków psychologicznych wielu trudnych sytuacji życiowych, w tym również epidemii koronawirusa w Polsce – podkreśla Anna Kobierska, Henkel Polska.
Tylko w co trzecim polskim domu jest równy podział obowiązków
Burger King wchodzi do Zgorzelca
Pudliszki wspierają Szlachetną Paczkę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Konsument
Dwa konkursy w Agencji Badań Medycznych w 2025 roku. Do wzięcia 275 mln zł
Agencja Badań Medycznych w przyszłym roku planuje ogłosić dwa konkursy. Pierwszy z nich dotyczy niekomercyjnych badań klinicznych z przewidywaną alokacją w wysokości 200 mln zł, drugi – niekomercyjnych eksperymentów badawczych z pulą w wysokości 75 mln zł. ABM zapowiada, że w 2025 roku skupi się na badaniach własnych, a także budowie rozwoju współpracy międzynarodowej.
Handel
Polscy producenci drobiu liczą na ponowne otwarcie chińskiego rynku. Kraje azjatyckie coraz ważniejszym importerem
Polska wciąż cieszy się w świecie renomą cenionego producenta mięsa drobiowego. Na eksport trafia ok. 60 proc. rocznej produkcji, czyli prawie 2 mln t. Polscy producenci walczą o silną pozycję na zagranicznych rynkach. Priorytetem jest dla nich ponowne uruchomienie eksportu do Chin, który został wstrzymany pięć lat temu ze względu na ptasią grypę. Trwa dopracowywanie szczegółów porozumienia w tej sprawie.
Finanse
Zbiórki internetowe przestały się już kojarzyć wyłącznie z finansowaniem leczenia. Ludzie zbierają także na podstawowe potrzeby i realizację marzeń
Połowa Polaków wspiera zbiórki charytatywne online – wynika z raportu przygotowanego przez SW Research dla Allegro. Najczęściej przekazujemy datki na pomoc humanitarną związaną z kataklizmami, wsparcie chorych, pomoc dzieciom czy zwierzętom. Jeszcze do niedawna zbiórki internetowe kojarzyły się głównie z finansowaniem terapii czy rehabilitacji dla ciężko chorych, ale coraz częściej ludzie zbierają na podstawowe potrzeby, takie jak żywność czy opał na zimę, ale również na realizację marzeń.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.