Amiblu Poland wspiera największy projekt tramwajowy w Polsce
Budowa linii tramwajowej do Wilanowa stanowi jedną z najważniejszych inwestycji
w stolicy. Wymaga nie tylko nowych torów, ale także zaawansowanych technologicznie rur, które chronią podziemne sieci wodociągowe, kanalizacyjne i ciepłownicze. Nowoczesne produkty o wydłużonej trwałości dostarczyło Amiblu Poland.
Inwestycja Tramwajów Warszawskich to ważny krok w kierunku rozwoju komunikacji publicznej w stolicy. Jednym z uczestników przedsięwzięcia realizowanego przez firmę Budimex S.A. jest Amiblu Poland, które dostarczyło rury GRP do odprowadzania deszczówki i do celów osłonowych. Dzięki wyjątkowym właściwościom zabezpieczą podziemne sieci przed obciążeniami wywoływanymi przez tramwaje i samochody. Tym samym zminimalizują awarie i utrudnienia w przyszłym ruchu drogowym. To efekt elastyczności i odporności na korozję materiału GRP, który sprawia, że rury Amiblu są wyjątkowo trwałe i opierają się zarówno działaniu czynników atmosferycznych jak i mechanicznych.
„Tramwaj do Wilanowa” to kolejny projekt, po renowacji kolektora Burakowskiego i Obwodnicy Warszawy, który Amiblu realizuje w stolicy. Polskie przedstawicielstwo obsługuje nie tylko rynek lokalny. Fabryki z Polski wysyłają swoje produkty między innymi do Skandynawii, którą zaopatrują w specjalistyczne rury ciśnieniowe, wykorzystywane w elektrowniach wodnych.
Cieszymy się, że nasze rury znalazły zastosowanie na budowie linii tramwajowej
i jesteśmy dumni, że możemy być częścią projektu ważnego dla mieszkańców Warszawy. Wybór produktów Amiblu potwierdza ich skuteczność, wytrzymałość oraz przydatność w różnych projektach infrastrukturalnych. Jesteśmy w stanie dostosować produkcję i w oczekiwanym przez klienta terminie, dostarczyć materiał na potrzeby strategicznych inwestycji. Wynika to, między innymi, z posiadanego nowoczesnego zaplecza produkcyjnego oraz wysoko wyspecjalizowanej kadry - mówi Tomasz Zwarzany z działu sprzedaży Amiblu.
Realizacja inwestycji rozpoczęła się w sierpniu 2022. Linia ma połączyć Wilanów z centrum Warszawy, a podróż na tym odcinku zajmie niecałe 30 minut. Przewidywany czas ukończenia prac to pierwsza połowa 2024 roku.
Amiblu projektuje i dostarcza światowej klasy rury i kształtki GRP o wyjątkowo długiej żywotności. Temat wody jest bliski naszemu sercu i dlatego poprzez nasze działania chcemy zwracać uwagę na ten cenny zasób, a także uwrażliwiać innych na to, by traktowali go z szacunkiem, bo jest on jednym z najcenniejszych na Ziemi. Amiblu to uznani eksperci
w zakresie rozwiązań systemowych GRP dla ścieków, wody deszczowej, wody pitnej, nawadniania, energetyki wodnej i zastosowań przemysłowych.

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Modernizacje w branży wod-kan
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.