Amiblu Poland wspiera największy projekt tramwajowy w Polsce
Budowa linii tramwajowej do Wilanowa stanowi jedną z najważniejszych inwestycji
w stolicy. Wymaga nie tylko nowych torów, ale także zaawansowanych technologicznie rur, które chronią podziemne sieci wodociągowe, kanalizacyjne i ciepłownicze. Nowoczesne produkty o wydłużonej trwałości dostarczyło Amiblu Poland.
Inwestycja Tramwajów Warszawskich to ważny krok w kierunku rozwoju komunikacji publicznej w stolicy. Jednym z uczestników przedsięwzięcia realizowanego przez firmę Budimex S.A. jest Amiblu Poland, które dostarczyło rury GRP do odprowadzania deszczówki i do celów osłonowych. Dzięki wyjątkowym właściwościom zabezpieczą podziemne sieci przed obciążeniami wywoływanymi przez tramwaje i samochody. Tym samym zminimalizują awarie i utrudnienia w przyszłym ruchu drogowym. To efekt elastyczności i odporności na korozję materiału GRP, który sprawia, że rury Amiblu są wyjątkowo trwałe i opierają się zarówno działaniu czynników atmosferycznych jak i mechanicznych.
„Tramwaj do Wilanowa” to kolejny projekt, po renowacji kolektora Burakowskiego i Obwodnicy Warszawy, który Amiblu realizuje w stolicy. Polskie przedstawicielstwo obsługuje nie tylko rynek lokalny. Fabryki z Polski wysyłają swoje produkty między innymi do Skandynawii, którą zaopatrują w specjalistyczne rury ciśnieniowe, wykorzystywane w elektrowniach wodnych.
Cieszymy się, że nasze rury znalazły zastosowanie na budowie linii tramwajowej
i jesteśmy dumni, że możemy być częścią projektu ważnego dla mieszkańców Warszawy. Wybór produktów Amiblu potwierdza ich skuteczność, wytrzymałość oraz przydatność w różnych projektach infrastrukturalnych. Jesteśmy w stanie dostosować produkcję i w oczekiwanym przez klienta terminie, dostarczyć materiał na potrzeby strategicznych inwestycji. Wynika to, między innymi, z posiadanego nowoczesnego zaplecza produkcyjnego oraz wysoko wyspecjalizowanej kadry - mówi Tomasz Zwarzany z działu sprzedaży Amiblu.
Realizacja inwestycji rozpoczęła się w sierpniu 2022. Linia ma połączyć Wilanów z centrum Warszawy, a podróż na tym odcinku zajmie niecałe 30 minut. Przewidywany czas ukończenia prac to pierwsza połowa 2024 roku.
Amiblu projektuje i dostarcza światowej klasy rury i kształtki GRP o wyjątkowo długiej żywotności. Temat wody jest bliski naszemu sercu i dlatego poprzez nasze działania chcemy zwracać uwagę na ten cenny zasób, a także uwrażliwiać innych na to, by traktowali go z szacunkiem, bo jest on jednym z najcenniejszych na Ziemi. Amiblu to uznani eksperci
w zakresie rozwiązań systemowych GRP dla ścieków, wody deszczowej, wody pitnej, nawadniania, energetyki wodnej i zastosowań przemysłowych.
Modernizacje w branży wod-kan
Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
ZABERD w gotowości, przygotowany do drogowej akcji “Zima” 2024/25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.