Amiblu Poland wspiera największy projekt tramwajowy w Polsce
Budowa linii tramwajowej do Wilanowa stanowi jedną z najważniejszych inwestycji
w stolicy. Wymaga nie tylko nowych torów, ale także zaawansowanych technologicznie rur, które chronią podziemne sieci wodociągowe, kanalizacyjne i ciepłownicze. Nowoczesne produkty o wydłużonej trwałości dostarczyło Amiblu Poland.
Inwestycja Tramwajów Warszawskich to ważny krok w kierunku rozwoju komunikacji publicznej w stolicy. Jednym z uczestników przedsięwzięcia realizowanego przez firmę Budimex S.A. jest Amiblu Poland, które dostarczyło rury GRP do odprowadzania deszczówki i do celów osłonowych. Dzięki wyjątkowym właściwościom zabezpieczą podziemne sieci przed obciążeniami wywoływanymi przez tramwaje i samochody. Tym samym zminimalizują awarie i utrudnienia w przyszłym ruchu drogowym. To efekt elastyczności i odporności na korozję materiału GRP, który sprawia, że rury Amiblu są wyjątkowo trwałe i opierają się zarówno działaniu czynników atmosferycznych jak i mechanicznych.
„Tramwaj do Wilanowa” to kolejny projekt, po renowacji kolektora Burakowskiego i Obwodnicy Warszawy, który Amiblu realizuje w stolicy. Polskie przedstawicielstwo obsługuje nie tylko rynek lokalny. Fabryki z Polski wysyłają swoje produkty między innymi do Skandynawii, którą zaopatrują w specjalistyczne rury ciśnieniowe, wykorzystywane w elektrowniach wodnych.
Cieszymy się, że nasze rury znalazły zastosowanie na budowie linii tramwajowej
i jesteśmy dumni, że możemy być częścią projektu ważnego dla mieszkańców Warszawy. Wybór produktów Amiblu potwierdza ich skuteczność, wytrzymałość oraz przydatność w różnych projektach infrastrukturalnych. Jesteśmy w stanie dostosować produkcję i w oczekiwanym przez klienta terminie, dostarczyć materiał na potrzeby strategicznych inwestycji. Wynika to, między innymi, z posiadanego nowoczesnego zaplecza produkcyjnego oraz wysoko wyspecjalizowanej kadry - mówi Tomasz Zwarzany z działu sprzedaży Amiblu.
Realizacja inwestycji rozpoczęła się w sierpniu 2022. Linia ma połączyć Wilanów z centrum Warszawy, a podróż na tym odcinku zajmie niecałe 30 minut. Przewidywany czas ukończenia prac to pierwsza połowa 2024 roku.
Amiblu projektuje i dostarcza światowej klasy rury i kształtki GRP o wyjątkowo długiej żywotności. Temat wody jest bliski naszemu sercu i dlatego poprzez nasze działania chcemy zwracać uwagę na ten cenny zasób, a także uwrażliwiać innych na to, by traktowali go z szacunkiem, bo jest on jednym z najcenniejszych na Ziemi. Amiblu to uznani eksperci
w zakresie rozwiązań systemowych GRP dla ścieków, wody deszczowej, wody pitnej, nawadniania, energetyki wodnej i zastosowań przemysłowych.
Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!
Modernizacje w branży wod-kan
Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.