Komunikaty PR

BERGER Bau zmodernizuje infrastrukturę w Chrząstawie Małej i Dobrzykowicach

2024-10-07  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Właśnie rozpoczęła się modernizacja kluczowych odcinków dróg w Chrząstawie Małej i Dobrzykowicach we wrocławskiej gminie Czernica. Dzięki inwestycji wartej ponad 6,6 miliona złotych, mieszkańcy zyskają nie tylko nowe nawierzchnie, ale także bezpieczniejsze przejścia dla pieszych i nowoczesne udogodnienia. Wykonanie tego przedsięwzięcia powierzono firmie BERGER Bau.

Modernizacja infrastruktury drogowej w małych miejscowościach to nie tylko kwestia poprawy komfortu jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwa mieszkańców. BERGER Bau podjął się ważnej inwestycji, która obejmie przebudowę kluczowych odcinków dróg w Chrząstawie Małej oraz Dobrzykowicach. Projekt, współfinansowany z Rządowego Funduszu Polski Ład oraz Programu Inwestycji Strategicznych, ma na celu podniesienie standardu życia mieszkańców tych miejscowości.

Przebudowa ul. Gajowej w Chrząstawie Małej

Jednym z głównych elementów projektu jest przebudowa odcinka ul. Gajowej w Chrząstawie Małej, realizowana w ramach pierwszego etapu inwestycji. Zakres prac obejmuje budowę chodnika, przebudowę jezdni o nawierzchni z asfaltobetonu, a także budowę kanału technologicznego i kanalizacji deszczowej.

- Kluczowym elementem poprawy bezpieczeństwa będzie wyznaczenie nowego przejścia dla pieszych oraz budowa dwóch wyniesionych skrzyżowań, które mają na celu uspokojenie ruchu. Wszystkie te działania mają na celu nie tylko poprawę warunków poruszania się po drodze, ale również zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, zwłaszcza dzieci i osób starszych – mówi Grzegorz Serafin, Dyrektor ds. Budownictwa Drogowego z BERGER Bau.

Rozbudowa i przebudowa ul. Krótkiej i Ładnej w Dobrzykowicach

W Dobrzykowicach BERGER Bau realizuje pierwszy etap rozbudowy i przebudowy dwóch ulic - Krótkiej i Ładnej. Nowe nawierzchnie na tych ulicach będą kluczowym elementem poprawy infrastruktury w tej części miejscowości. Dodatkowo, projekt przewiduje budowę chodnika oraz drogi dla rowerów i pieszych, co znacząco wpłynie na komfort poruszania się mieszkańców oraz zachęci do aktywnego trybu życia. W ramach prac przebudowane zostaną również rowy drogowe, co poprawi odwodnienie terenu i zapobiegnie podtopieniom w czasie intensywnych opadów.

Wyzwania związane z inwestycją

Mimo, iż prace już się rozpoczęły, inwestycja napotkała na pewne wyzwania. Jak wskazuje Grzegorz Serafin z BERGER Bau, realizacja prac w wąskich uliczkach osiedlowych, szczególnie pod ruchem, stanowi poważne utrudnienie. Dodatkowo problematyczny może być czas realizacji projektu, który obejmuje również okres zimowy.

- Przewidujemy, że w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, termin zakończenia inwestycji, planowany na 2 marca 2025 roku, może ulec przesunięciu. Zamawiający został już poinformowany o możliwości wydłużenia prac, co uwzględnia zawarta umowa – dodaje ekspert BERGER Bau.

Modernizacja infrastruktury drogowej w Chrząstawie Małej i Dobrzykowicach to ważny krok w kierunku podniesienia jakości życia mieszkańców gminy Czernica. Dzięki inwestycji realizowanej przez BERGER Bau, lokalna społeczność zyska nowe, bezpieczniejsze drogi, a tym samym - poprawione warunki do codziennego funkcjonowania. Choć projekt niesie ze sobą wyzwania, doświadczenie firmy BERGER Bau pozwoli na pomyślne ukończenie prac, co w dłuższej perspektywie przyniesie wymierne korzyści mieszkańcom.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą! Biuro prasowe
2024-12-20 | 10:00

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Inwestorzy dotrzymali obietnicy i tuż przed Świętami Bożego Narodzenia oddany został do użytkowania łącznik ulicy Suwak i ulicy Cybernetyki na warszawskim Służewcu. Oznacza to, że
Infrastruktura Modernizacje w branży wod-kan
2024-11-28 | 01:00

Modernizacje w branży wod-kan

Koszty utrzymania i rozwoju infrastruktury, coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące ekologii i bezpieczeństwa, a nawet problemy z dostępnością personelu – to najbardziej
Infrastruktura Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
2024-10-31 | 01:00

Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli

Fontanny od wieków są ważnym elementem architektury miejskiej, pełniąc zarówno funkcje praktyczne, jak i dekoracyjne. Ich historia sięga czasów starożytnych. Powstawały

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

BCC Gala Liderów

Jedynka Newserii

Prawo

Wdrożenie dyrektywy o jawności wynagrodzeń będzie dużym wyzwaniem dla ustawodawcy. Pracodawcy muszą się liczyć z nowymi obowiązkami

Za niespełna półtora roku do polskiego prawa powinna zostać wdrożona dyrektywa o jawności wynagrodzeń, która nałoży na pracodawców obowiązek informowania kandydatów do pracy o widełkach płacowych dla oferowanych stanowisk. Także każdy zatrudniony pracownik będzie miał prawo do informacji na temat średnich wynagrodzeń osób zajmujących podobne stanowiska lub wykonujących pracę o tej samej wartości. Dla pracodawców oznacza to konieczność usystematyzowania siatki płac, a także – w niektórych przypadkach – ich raportowania.

Polityka

Na skrajnie prawicową AfD chce głosować co piąty Niemiec. Coraz więcej zwolenników ma jej polityka migracyjna i energetyczna

W poprzednich wyborach do Bundestagu w 2021 roku Alternatywa dla Niemiec (AfD) uzyskała 10 proc. głosów. Najnowsze sondaże przed lutowymi wyborami dają jej dwukrotnie większe poparcie, tym samym prawicowo-populistyczna partia może stać się drugą siłą polityczną. Coraz więcej Niemców popiera postulaty AfD – 68 proc. chce zaostrzenia polityki migracyjnej, podobny odsetek popiera wykorzystanie energii jądrowej, a blisko połowa – budowę nowych elektrowni.

Konsument

Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa

Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.