Komunikaty PR

BERGER Bau zmodernizuje infrastrukturę w Chrząstawie Małej i Dobrzykowicach

2024-10-07  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Właśnie rozpoczęła się modernizacja kluczowych odcinków dróg w Chrząstawie Małej i Dobrzykowicach we wrocławskiej gminie Czernica. Dzięki inwestycji wartej ponad 6,6 miliona złotych, mieszkańcy zyskają nie tylko nowe nawierzchnie, ale także bezpieczniejsze przejścia dla pieszych i nowoczesne udogodnienia. Wykonanie tego przedsięwzięcia powierzono firmie BERGER Bau.

Modernizacja infrastruktury drogowej w małych miejscowościach to nie tylko kwestia poprawy komfortu jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwa mieszkańców. BERGER Bau podjął się ważnej inwestycji, która obejmie przebudowę kluczowych odcinków dróg w Chrząstawie Małej oraz Dobrzykowicach. Projekt, współfinansowany z Rządowego Funduszu Polski Ład oraz Programu Inwestycji Strategicznych, ma na celu podniesienie standardu życia mieszkańców tych miejscowości.

Przebudowa ul. Gajowej w Chrząstawie Małej

Jednym z głównych elementów projektu jest przebudowa odcinka ul. Gajowej w Chrząstawie Małej, realizowana w ramach pierwszego etapu inwestycji. Zakres prac obejmuje budowę chodnika, przebudowę jezdni o nawierzchni z asfaltobetonu, a także budowę kanału technologicznego i kanalizacji deszczowej.

- Kluczowym elementem poprawy bezpieczeństwa będzie wyznaczenie nowego przejścia dla pieszych oraz budowa dwóch wyniesionych skrzyżowań, które mają na celu uspokojenie ruchu. Wszystkie te działania mają na celu nie tylko poprawę warunków poruszania się po drodze, ale również zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, zwłaszcza dzieci i osób starszych – mówi Grzegorz Serafin, Dyrektor ds. Budownictwa Drogowego z BERGER Bau.

Rozbudowa i przebudowa ul. Krótkiej i Ładnej w Dobrzykowicach

W Dobrzykowicach BERGER Bau realizuje pierwszy etap rozbudowy i przebudowy dwóch ulic - Krótkiej i Ładnej. Nowe nawierzchnie na tych ulicach będą kluczowym elementem poprawy infrastruktury w tej części miejscowości. Dodatkowo, projekt przewiduje budowę chodnika oraz drogi dla rowerów i pieszych, co znacząco wpłynie na komfort poruszania się mieszkańców oraz zachęci do aktywnego trybu życia. W ramach prac przebudowane zostaną również rowy drogowe, co poprawi odwodnienie terenu i zapobiegnie podtopieniom w czasie intensywnych opadów.

Wyzwania związane z inwestycją

Mimo, iż prace już się rozpoczęły, inwestycja napotkała na pewne wyzwania. Jak wskazuje Grzegorz Serafin z BERGER Bau, realizacja prac w wąskich uliczkach osiedlowych, szczególnie pod ruchem, stanowi poważne utrudnienie. Dodatkowo problematyczny może być czas realizacji projektu, który obejmuje również okres zimowy.

- Przewidujemy, że w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, termin zakończenia inwestycji, planowany na 2 marca 2025 roku, może ulec przesunięciu. Zamawiający został już poinformowany o możliwości wydłużenia prac, co uwzględnia zawarta umowa – dodaje ekspert BERGER Bau.

Modernizacja infrastruktury drogowej w Chrząstawie Małej i Dobrzykowicach to ważny krok w kierunku podniesienia jakości życia mieszkańców gminy Czernica. Dzięki inwestycji realizowanej przez BERGER Bau, lokalna społeczność zyska nowe, bezpieczniejsze drogi, a tym samym - poprawione warunki do codziennego funkcjonowania. Choć projekt niesie ze sobą wyzwania, doświadczenie firmy BERGER Bau pozwoli na pomyślne ukończenie prac, co w dłuższej perspektywie przyniesie wymierne korzyści mieszkańcom.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce Biuro prasowe
2025-02-06 | 15:20

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Sieć MOYA zakończyła 2024 rok, osiągając liczbę 500 stacji paliw w całej Polsce. 6 lutego, podczas uroczystego otwarcia nowo wybudowanej stacji własnej, świętowano to wyjątkowe
Infrastruktura Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!
2024-12-20 | 10:00

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Inwestorzy dotrzymali obietnicy i tuż przed Świętami Bożego Narodzenia oddany został do użytkowania łącznik ulicy Suwak i ulicy Cybernetyki na warszawskim Służewcu. Oznacza to, że
Infrastruktura Modernizacje w branży wod-kan
2024-11-28 | 01:00

Modernizacje w branży wod-kan

Koszty utrzymania i rozwoju infrastruktury, coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące ekologii i bezpieczeństwa, a nawet problemy z dostępnością personelu – to najbardziej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Regionalne – Wielkopolskie

Brakuje decyzji KOWR o przyszłości dzierżawionej ziemi rolnej. To zagrożenie dla polskiego rolnictwa i zatrudnionych w nim pracowników

Brak wiążących decyzji urzędników KOWR w podejmowaniu decyzji dotyczących losów gruntów zdawanych do Zasobów Skarbu Państwa może oznaczać likwidację strategicznej infrastruktury. Demontaż obiektów rolniczych i grupowe zwolnienia stanowią zaś zagrożenie dla polskiego rolnictwa. Pracownicy Top Farms, którzy protestowali przed siedzibą KOWR w Poznaniu, alarmują, że dalsza zwłoka w podejmowaniu decyzji administracyjnych doprowadzi do zwiększenia zależności od zagranicznych dostawców.

Problemy społeczne

Sztuczna inteligencja napędza innowacje, ale pochłania ogromne ilości prądu. Rośnie potrzeba bardziej energooszczędnych rozwiązań

Trenowanie dużych modeli językowych, takich jak ChatGPT, wymaga ogromnych zasobów obliczeniowych, co przekłada się na znaczące zużycie energii, porównywalne z roczną konsumpcją małych państw. Eksperci podkreślają, że konieczne jest projektowanie bardziej energooszczędnych algorytmów i systemów, które ograniczą ślad węglowy AI. Jednocześnie sztuczna inteligencja może też wspierać działania na rzecz klimatu, pomagając w optymalizacji zużycia energii i efektywniejszym zarządzaniu zasobami.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.