Elfland S.A. - właściciel ekologicznego parku rozrywki rozpoczął emisję akcji
Elfland to pierwszy park rozrywki należący do spółki Elfland S.A., która planuje stworzyć ogólnokrajową sieć ekologicznych atrakcji dla całych rodzin, bazując na 15-letnim doświadczeniu w budowaniu placów zabaw m.in. we Francji. Pod uwagę brany jest rozwój organiczny, jak i franczyza z partnerami zewnętrznymi, posiadającymi atrakcyjne tereny. W ramach rozwoju, spółka rozpoczęła właśnie emisję akcji przy współpracy z platformą equity-crowdfundingową Beesfund.
Rynek placów zabaw i parków rozrywki od wielu lat prężnie się rozwija, rodziny chętnie spędzają wolny czas na świeżym powietrzu, szczególnie w miejscach, które pozwalają na kreatywną zabawę. Dodatkowo rosnąca świadomość proekologiczna przyczynia się do szybkiego rozwoju wszystkich segmentów rynku eko. Odpowiedzią na ten trend jest pierwszy park rozrywki Elfland, który powstał w miejscowości Nekla w Wielkopolsce i jest w pełni ekologiczny.
Atrakcyjnie i ekologicznie
Park Elfland powstał na działce o powierzchni 3 hektarów, zlokalizowanej blisko Poznania. Został zbudowany z naturalnego drewna robinii akacjowej przez specjalistów mających wieloletnie doświadczenie w budowie placów zabaw w Polsce, Francji czy Belgii. Atrakcje dedykowane są dla dzieci w wieku 3 do 12 lat, dodatkowo stworzone zostały dwa obszary specjalnie dla dzieci w wieku 3-6 i 6-12 lat. W chwili obecnej gotowych jest 8 dużych atrakcji, wybranych spośród najlepszych produkcji ekipy Elfland na rynku europejskim. Pod uwagę wzięto atrakcje, które cieszą się największym sukcesem u dzieci.
Długoterminowe plany rozwoju
W celu realizacji inwestycji w lutym 2021 powstała spółka Elfland S.A., do której został wniesiony aport całości przedsiębiorstwa firmy Actimo Sp. z o.o., działającej na rynku od 2007 roku, a od roku 2011 zajmującej się produkcją placów zabaw. Budowa pierwszego etapu trwała 6 miesięcy i ukończona została w czerwcu br. Park zostanie dostępny dla publiczności już w lipcu 2021 roku. Realizacja drugiego etapu inwestycji - rozwoju placu zabaw - przewidziana jest od września 2021 do kwietnia 2022.
W planach na najbliższe lata jest powstawanie od jednej do dwóch nowych atrakcji rocznie, a także rozwój małej gastronomii. Pierwszy park rozrywki Elfland zakłada zatrudnienie 7 osób i dodatkowych 3-10 pomocników w trakcie sezonu. Filarem zespołu jest Frederic Keller, który od 5 lat współpracuje ze spółką Actimo i w parku Elfland objął stanowisko dyrektora ds. eksploatacji.
- Jako wykonawca przez lata budowaliśmy place zabaw w Polsce, Francji czy Belgii. Teraz tworzymy własny, którego rozwój zaplanowaliśmy na najbliższe lata, a także stworzenie sieci ekologicznych parków rozrywki. W 2024 roku planujemy rozpocząć budowę kolejnych parków w innych częściach kraju, a także w Unii Europejskiej. Model skali zakłada otwieranie nowego parku w dwuletnich odstępach czasowych. Nie wykluczamy, że część obiektów zostanie otwartych w ramach franczyzy, a część pozostanie naszymi obiektami. Dokładna oferta franczyzowa udostępniona zostanie po weryfikacji kosztów i modeli działania - mówi Frederic Keller.
Emisja akcji przy współpracy z platformą Beesfund
Dotychczasowa inwestycja kosztowała 3 mln zł, środki pochodziły w całości z kapitału spółki Actimo.
- Z myślą o dalszym rozwoju rozpoczęliśmy emisję akcji. W przypadku pozyskania przez spółkę środków pieniężnych o wartości mniejszej niż maksymalna wartość założonych celów emisyjnych, zamierzamy je wykorzystać proporcjonalnie na realizację tych samych celów inwestycyjnych - podsumowuje Frederic Keller.
Pozyskane środki w całości zostaną przeznaczone na dalszy rozwój, ulepszenie i upiększenie infrastruktury tego nowoczesnego i w pełni ekologicznego parku rozrywki, który dziennie przyjmie ponad 1300 gości dziennie.

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Modernizacje w branży wod-kan
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.