Komunikaty PR

Elfland S.A. - właściciel ekologicznego parku rozrywki rozpoczął emisję akcji

2021-07-05  |  11:24
Biuro prasowe

Elfland to pierwszy park rozrywki należący do spółki Elfland S.A., która planuje stworzyć ogólnokrajową sieć ekologicznych atrakcji dla całych rodzin, bazując na 15-letnim doświadczeniu w budowaniu placów zabaw m.in. we Francji. Pod uwagę brany jest rozwój organiczny, jak i franczyza z partnerami zewnętrznymi, posiadającymi atrakcyjne tereny. W ramach rozwoju, spółka rozpoczęła właśnie emisję akcji przy współpracy z platformą equity-crowdfundingową Beesfund.

 

Rynek placów zabaw i parków rozrywki od wielu lat prężnie się rozwija, rodziny chętnie spędzają wolny czas na świeżym powietrzu, szczególnie w miejscach, które pozwalają na kreatywną zabawę. Dodatkowo rosnąca świadomość proekologiczna przyczynia się do szybkiego rozwoju wszystkich segmentów rynku eko. Odpowiedzią na ten trend jest pierwszy park rozrywki Elfland, który powstał w miejscowości Nekla w Wielkopolsce i jest w pełni ekologiczny.

 

Atrakcyjnie i ekologicznie

Park Elfland powstał na działce o powierzchni 3 hektarów, zlokalizowanej blisko Poznania. Został zbudowany z naturalnego drewna robinii akacjowej przez specjalistów mających wieloletnie doświadczenie w budowie placów zabaw w Polsce, Francji czy Belgii. Atrakcje dedykowane są dla dzieci w wieku 3 do 12 lat, dodatkowo stworzone zostały dwa obszary specjalnie dla dzieci w wieku 3-6 i 6-12 lat. W chwili obecnej gotowych jest 8 dużych atrakcji, wybranych spośród najlepszych produkcji ekipy Elfland na rynku europejskim. Pod uwagę wzięto atrakcje, które cieszą się największym sukcesem u dzieci.

 

Długoterminowe plany rozwoju

W celu realizacji inwestycji w lutym 2021 powstała spółka Elfland S.A., do której został wniesiony aport całości przedsiębiorstwa firmy Actimo Sp. z o.o., działającej na rynku od 2007 roku, a od roku 2011 zajmującej się produkcją placów zabaw. Budowa pierwszego etapu trwała 6 miesięcy i ukończona została w czerwcu br. Park zostanie dostępny dla publiczności już w lipcu 2021 roku. Realizacja drugiego etapu inwestycji - rozwoju placu zabaw - przewidziana jest od września 2021 do kwietnia 2022. 

W planach na najbliższe lata jest powstawanie od jednej do dwóch nowych atrakcji rocznie, a także rozwój małej gastronomii. Pierwszy park rozrywki Elfland zakłada zatrudnienie 7 osób i dodatkowych 3-10 pomocników w trakcie sezonu. Filarem zespołu jest Frederic Keller, który od 5 lat współpracuje ze spółką Actimo i w parku Elfland objął stanowisko dyrektora ds. eksploatacji.

- Jako wykonawca przez lata budowaliśmy place zabaw w Polsce, Francji czy Belgii. Teraz tworzymy własny, którego rozwój zaplanowaliśmy na najbliższe lata, a także stworzenie sieci ekologicznych parków rozrywki. W 2024 roku planujemy rozpocząć budowę kolejnych parków w innych częściach kraju, a także w Unii Europejskiej. Model skali zakłada otwieranie nowego parku w dwuletnich odstępach czasowych. Nie wykluczamy, że część obiektów zostanie otwartych w ramach franczyzy, a część pozostanie naszymi obiektami. Dokładna oferta franczyzowa udostępniona zostanie po weryfikacji kosztów i modeli działania - mówi Frederic Keller. 

 

Emisja akcji przy współpracy z platformą Beesfund

Dotychczasowa inwestycja kosztowała 3 mln zł, środki pochodziły w całości z kapitału spółki Actimo.

- Z myślą o dalszym rozwoju rozpoczęliśmy emisję akcji. W przypadku pozyskania przez spółkę środków pieniężnych o wartości mniejszej niż maksymalna wartość założonych celów emisyjnych, zamierzamy je wykorzystać proporcjonalnie na realizację tych samych celów inwestycyjnych - podsumowuje Frederic Keller.

Pozyskane środki w całości zostaną przeznaczone na dalszy rozwój, ulepszenie i upiększenie infrastruktury tego nowoczesnego i w pełni ekologicznego parku rozrywki, który dziennie przyjmie ponad 1300 gości dziennie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Nowe pojazdy ciężarowe WIŚNIOWSKI na polskich i zagranicznych drogach Biuro prasowe
2024-07-09 | 10:00

Nowe pojazdy ciężarowe WIŚNIOWSKI na polskich i zagranicznych drogach

WIŚNIOWSKI, wiodący producent bram, drzwi, ogrodzeń i okien rozbudowuje swoją flotę transportową. Firma zakupiła nowe pojazdy ciężarowe, które wzmocnią jej flotę
Infrastruktura Momentum Leisure otwiera trzeci park tematyczny w Polsce!
2024-07-03 | 11:00

Momentum Leisure otwiera trzeci park tematyczny w Polsce!

Momentum Leisure świętuje wielkie otwarcie już trzeciego parku tematycznego w Polsce, Majaland Gdańsk, które odbyło się 29 czerwca 2024 r. Po udanych otwarciach parków Majaland
Infrastruktura Światowy Dzień Architektury – w dobie cyfryzacji architekci wierzą w siłę druku
2024-07-01 | 01:00

Światowy Dzień Architektury – w dobie cyfryzacji architekci wierzą w siłę druku

Obchodzony 1 lipca Światowy Dzień Architektury zachęca do dyskusji na temat rozwiązań wykorzystywanych w nowoczesnych pracowniach architektonicznych. Drukowanie jest dla architektów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.