I Międzynarodowy Kongres Regeneracji Miast Przemysłowych w Łodzi

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.
Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
Pierwsza edycja Międzynarodowego Kongresu „Regeneracja Miast Przemysłowych” w Łodzi odbędzie się w formie hybrydowej w dniach 22-23 czerwca 2021. W debatach, panelach dyskusyjnych, potyczkach oraz prezentacjach weźmie udział ponad 150 prelegentów z całego świata. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Łodzi oraz Open Eyes Economy.
Wśród gości dwudniowego spotkania znajdą się mówcy z całego świata, w tym przedstawiciele samorządów terytorialnych, organizacji miejskich ale także biznesu: architektów, inwestorów, deweloperów, firm budowlanych. Stefan Mayr (Supervien Urbanism Vienna), Filipo Logi (Siemens Mobility and HaCon), Sandra Piesik (3 idea B.V. Amsterdam), Janusz Michałek (Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna), Joanna Erdman (ING), Naotoshu Mishida (Hitachi Europe) czy Margrethe Vestager (Komisja Europejska). O tym, że młode pokolenie będzie stanowić ważny element wydarzenia, świadczy włączenie do dyskusji studentów łódzkich uczelni – tematy i wystąpienia zgłoszone przez nich w specjalnym konkursie znajdą odzwierciedlenie w bloku sesji specjalnych.
Przez dwa dni Łódź, będąca częścią miejskiego dziedzictwa epoki przemysłowej, stanie się nieoficjalną stolicą gospodarczej i politycznej dyskusji, na temat przyszłości miast przemysłowych. Stacjonarna wersja wydarzenia będzie mieć miejsce w zrewitalizowanej byłej łódzkiej elektrociepłowni EC1, co będzie sprzyjać prowadzeniu merytorycznych rozmów.
Spotkanie w wersji online
Hybrydowy format wydarzenia podyktowany jest utrudnieniami związanymi z sytuacją epidemiologiczną. Organizatorzy, dzięki innowacyjnej i interaktywnej wirtualnej platformie, zapewnią wyjątkowe doświadczenia delegatom oraz wszystkim zainteresowanym – niezależnie od miejsca, w którym będą się znajdować. Osoby zarejestrowane na wydarzenie będą mieć możliwość śledzenia programu na żywo, bieżącego komentowania i zadawania pytań oraz networkingu czy dostępu do strefy expo. Oficjalna rejestracja rusza wkrótce na stronie www.regeneracjamiast.pl.
Na program Kongresu złoży się 12 bloków tematycznych (po 6 bloków każdego dnia) oraz cztery sesje plenarne. Łącznie uczestników czeka ponad 40 godzin inspirujących dyskusji, potyczek, prelekcji i wykładów. Dominować będzie tematyka nowej polityki przemysłowej, finansowania regeneracji miast, nowego życia terenów i obiektów poprzemysłowych, miejskich miejsc spotkań, retrowersji, mobilności wewnątrz miast i konurbacji przemysłowych.
Briefing prasowy przed Konferencją
Organizatorzy zapraszają w poniedziałek, 7 czerwca, o godz. 13:00 na briefing prasowy poświęcony wydarzeniu. Spotkanie zaplanowano w EC1 Łódź – Miasto Kultury w Hali Maszyn. W briefingu wezmą udział Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz b. wicepremier i minister gospodarki, pracy i polityki społecznej, profesor doktor habilitowany nauk ekonomicznych, Jerzy Hausner.

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Modernizacje w branży wod-kan
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.