ILF Consulting Engineers Polska z nowym Zarządem
1 stycznia 2022 roku nastąpiła zmiana w strukturze Zarządu ILF Consulting Engineers Polska. Dotychczasowy Prezes Andrzej Dercz przeszedł na emeryturę, a nowymi równoprawnymi Członkami Zarządu zostali: Beata Nepelska-Kula, Rafał Blankiewicz i Marcin Przepiórka. Firma nie powołała Prezesa Zarządu, stawiając na innowacyjną formułę zarządzania przedsiębiorstwem.
Sylwetki nowych Członków Zarządu
Nowy Zarząd został wyłoniony spośród doświadczonej kadry firmy – Członkowie Zarządu obejmowali dotychczas kluczowe stanowiska w ILF Polska. W skład nowego zarządu spółki weszli: Beata Nepelska-Kula, Rafał Blankiewicz oraz Marcin Przepiórka.
Beata Nepelska-Kula, dotychczasowa Dyrektor Działu Projekty, dołączyła do ILF Polska w 1999 roku. Na nowym stanowisku – kontynuując dotychczasowe obowiązki – będzie odpowiadała za projekty z zakresu ropy, gazu i przemysłu oraz energetyki i ochrony klimatu, za zarządzanie projektami, a także HR.
Rafał Blankiewicz, dotychczasowy Dyrektor Działu Rozwoju Biznesu, z firmą związany jest od 2001 roku. Obecnie nadal będzie odpowiadał za rozwój biznesu, a dodatkowo obejmie nadzór nad finansami i administracją oraz jakością.
Marcin Przepiórka, dotychczasowy Wicedyrektor Działu Projekty odpowiedzialny za obszar infrastruktury transportowej, swoją karierę w spółce rozpoczął w 2011 roku. Będzie odpowiadał za projekty z zakresu transportu oraz środowiska, a także za zarządzanie relacjami z klientem oraz compliance.
Nowe wyzwania
ILF Polska będzie dalej uczestniczyć w najważniejszych realizacjach w kraju. Nasze plany wiążemy w dużej mierze z odnawialnymi źródłami energii, zwłaszcza z farmami wiatrowymi na Bałtyku, gdzie jesteśmy już zaangażowani w przygotowanie wielu projektów – mówi Rafał Blankiewicz, Dyrektor Zarządzający ILF Consulting Engineers Polska. Rozwój energetyki odnawialnej, dekarbonizacja rynku, nowe otoczenie prawne – to tylko niektóre z elementów, z którymi jako kraj musimy się zmierzyć w celu spełnienia warunków postawionych w PEP2040 – dodaje.
Spółka, na czele z nowym Zarządem, planuje rozszerzać portfolio o nowe obszary. Będzie także umacniać ekspansję zagraniczną oraz swoją pozycję na rynku krajowym, również w zakresie konsultingu inżynierskiego w sektorze infrastruktury transportowej. Jednym z kierunków działań będzie również widoczne uczestnictwo w transformacji energetycznej w Polsce i na świecie oraz w szeroko rozumianym sektorze offshore.
Transformacja energetyczna i coraz większy udział OZE w miksie energetycznym poszczególnych krajów będą wymagać zaangażowania wykwalifikowanych kadr specjalistów, których na rynku brakuje i to zjawisko nasili się w dłuższej perspektywie. Co więcej, istotnym elementem procesu transformacji energetycznej Polski jest rosnący udział gazu, który staje się paliwem przejściowym. Aktualne plany polityki energetycznej Polski zakładają także zwrócenie się ku energetyce jądrowej, zeroemisyjnej – jeśli chodzi o dwutlenek węgla.
Nie możemy również zapomnieć o cały czas kształtującym się otoczeniu prawnym. W zakresie energetyki nowe regulacje dopiero powstają. Do tej pory nie zostało wydane żadne pozwolenie na budowę dla morskiej farmy wiatrowej, a to właśnie ten moment zweryfikuje obowiązujące regulacje w kontekście specyfiki nowego rodzaju inwestycji i uwidoczni problemy, z którymi będziemy musieli się zmierzyć w przyszłości – dodaje Beata Nepelska-Kula, Dyrektor Zarządzająca ILF Consulting Engineers Polska.
Infrastruktura transportowa, czyli zaangażowanie w szczególności w realizacje metra czy linii tramwajowych to także istotna część działalności firmy.
Obecnie wywiera się presję na miasta, aby reagowały na postępującą urbanizację i rozwijały komunikację publiczną. Takie działania zapewniają usprawnienie ruchu, zmniejszają ilość zanieczyszczeń oraz poprawiają warunki życia mieszkańców. Jesteśmy i dalej chcemy być obecni przy tych inwestycjach w infrastrukturę transportową, które zmieniają na lepsze otaczające nas środowisko – wskazuje Marcin Przepiórka, Dyrektor Zarządzający ILF Consulting Engineers Polska. Jako ILF Polska chcemy poszerzać wachlarz swoich działań i stać się „one stop shop”, w ramach którego klient może skorzystać z wielu specjalistycznych usług projektowo–inżynierskich w jednym miejscu – dodaje.
Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!
Modernizacje w branży wod-kan
Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.