Komunikaty PR

Jak skutecznie zadbać o drogi gminne i powiatowe?

2021-09-14  |  10:30
Biuro prasowe

Jak skutecznie budować drogi gminne i powiatowe? Jak wygląda współpraca samorządów wojewódzkich z lokalnymi gminami? Dlaczego technologie asfaltowe są najlepsze? O tym wszystkim rozmawiali uczestnicy II Seminarium Warsztatowego - Drogi Publiczne w Białobrzegach k. Legionowa.

W dwudniowym seminarium udział wzięli przedstawiciele samorządów, firm budowalno-drogowych i ekspertów z czterech województw: łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Wspólnie wymienili się wiedzą i doświadczeniami z zakresu budowy, remontu oraz utrzymania dróg gminnych i powiatowych, który jest jednym z najważniejszych zadań władz lokalnych w Polsce.

Jednym z gości wydarzenia był Marcin Okołotowicz, przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych, który zaprezentował referat na temat wielu zalet technologii asfaltowych w budowie, remoncie i utrzymaniu dróg. Przy okazji opowiedział też o celach i sukcesach PSWNA, działającego na rynku budowlano-drogowym już od 1999 roku.

Wśród innych prezentacji pojawiły się takie zagadnienia, jak np. rozwiązanie problemu osiadania dróg, „zielone” nawierzchnie asfaltowe, zarządzanie stanem nawierzchni w mieście powiatowym czy kompleksowa budowa sieci tras rowerowych i urządzeń UTO w województwie warmińsko-mazurskim.

Pierwsze spotkanie II edycji Seminarium Warsztatowego – Drogi Publiczne zostało zorganizowane przez redakcje „Magazynu Autostrady”, „Dróg Publicznych” oraz czasopisma „Mosty”.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Sienkiewicz laureatem Diamentów Forbesa Biuro prasowe
2024-03-14 | 09:32

Sienkiewicz laureatem Diamentów Forbesa

  Spółka Sienkiewicz, produkująca prefabrykaty betonowe i żelbetowe, znalazła się w gronie laureatów rankingu Diamentów Forbesa 2024, uwzględniającego
Infrastruktura Cellnex udostępnił stacje bazowe PSP w Rzeszowie
2024-03-13 | 14:00

Cellnex udostępnił stacje bazowe PSP w Rzeszowie

Cellnex Poland udostępnił 24 swoje lokalizacje na terenie województwa podkarpackiego na potrzeby PSP. Współpraca ta jest częścią większego projektu realizowanego przez
Infrastruktura Panel dyskusyjny: GOZ w budownictwie – droga do zrównoważonej przyszłości
2024-03-05 | 01:00

Panel dyskusyjny: GOZ w budownictwie – droga do zrównoważonej przyszłości

25 marca w godz. 14:00-15:00 odbędzie się online panel dyskusyjny, którego głównym tematem będzie budownictwo cyrkularne. Przewidziana jest również sesja pytań i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Sektor ochrony zdrowia odpowiada za większe emisje CO2 niż lotnictwo. Zielone zmiany wymagają drastycznego przyspieszenia

Sektor ochrony zdrowia ponosi znaczące konsekwencje wynikające z rosnącej liczby ekstremalnych zjawisk klimatycznych, ale też poważnego zanieczyszczenia powietrza, a koszty z tym związane będą rosły. Z drugiej strony sam sektor też się przyczynia do zmian klimatycznych – odpowiada za 4 proc. emisji CO2, czym wyprzedza takie branże jak żegluga czy lotnictwo. O potrzebie przyspieszenia zielonych zmian w ochronie zdrowia coraz więcej się mówi, ale to wymaga konkretnych działań. Temu ma służyć powołana właśnie do życia Zielona Koalicja dla Zdrowia, w której uczestniczy prawie 30 podmiotów i której patronuje m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ochrona środowiska

Nowa kadencja samorządów pod znakiem działań energetycznych i klimatycznych. 15 mld euro z UE może przyspieszyć zmiany w tym zakresie

Do wyborów samorządowych pozostał nieco ponad tydzień. Jak pokazuje nowy raport Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, na samorządowców nadchodzącej kadencji będzie czekać wiele wyzwań związanych z energetyką i polityką klimatyczną, które wynikają zarówno z regulacji UE, jak i oczekiwań społecznych. Jednak w praktyce możliwości aktywnego działania samorządów w tym obszarze są tak szerokie, jak umożliwiają im to regulacje prawne. – Tutaj pewnych rozwiązań po prostu nie ma albo są w dość dokuczliwy sposób szczegółowe i stwarzają samorządom duże trudności. Dlatego potrzebna jest interwencja rządu, żeby umożliwić samorządom aktywne działania – ocenia dr Wojciech Szymalski, prezes Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Prawo

Postęp technologiczny rewolucjonizuje pracę specjalistów ds. finansów. Stają się strategicznymi doradcami biznesu

Częste zmiany regulacyjne i postęp technologiczny wymuszają na specjalistach ds. finansów ciągłe nabywanie nowych kompetencji, doszkalanie i uaktualnianie swojej wiedzy. Ci, którzy potrafią się dostosować do szybkich zmian i wesprzeć swoimi umiejętnościami rozwój biznesu, mogą jednak liczyć na większe możliwości rozwoju kariery. – Finanse operują w świecie, który coraz szybciej się zmienia. To powoduje, że w przyszłości ludzie z obszaru finansów będą musieli poświęcać dużo więcej energii na to, żeby dotrzymać tempa – mówi Kuba Neneman, head of finance.ai, commercial data science manager w Shellu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.