Jak skutecznie zadbać o drogi gminne i powiatowe?
Jak skutecznie budować drogi gminne i powiatowe? Jak wygląda współpraca samorządów wojewódzkich z lokalnymi gminami? Dlaczego technologie asfaltowe są najlepsze? O tym wszystkim rozmawiali uczestnicy II Seminarium Warsztatowego - Drogi Publiczne w Białobrzegach k. Legionowa.
W dwudniowym seminarium udział wzięli przedstawiciele samorządów, firm budowalno-drogowych i ekspertów z czterech województw: łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Wspólnie wymienili się wiedzą i doświadczeniami z zakresu budowy, remontu oraz utrzymania dróg gminnych i powiatowych, który jest jednym z najważniejszych zadań władz lokalnych w Polsce.
Jednym z gości wydarzenia był Marcin Okołotowicz, przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych, który zaprezentował referat na temat wielu zalet technologii asfaltowych w budowie, remoncie i utrzymaniu dróg. Przy okazji opowiedział też o celach i sukcesach PSWNA, działającego na rynku budowlano-drogowym już od 1999 roku.
Wśród innych prezentacji pojawiły się takie zagadnienia, jak np. rozwiązanie problemu osiadania dróg, „zielone” nawierzchnie asfaltowe, zarządzanie stanem nawierzchni w mieście powiatowym czy kompleksowa budowa sieci tras rowerowych i urządzeń UTO w województwie warmińsko-mazurskim.
Pierwsze spotkanie II edycji Seminarium Warsztatowego – Drogi Publiczne zostało zorganizowane przez redakcje „Magazynu Autostrady”, „Dróg Publicznych” oraz czasopisma „Mosty”.

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Modernizacje w branży wod-kan
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.