Jak skutecznie zadbać o drogi gminne i powiatowe?
Jak skutecznie budować drogi gminne i powiatowe? Jak wygląda współpraca samorządów wojewódzkich z lokalnymi gminami? Dlaczego technologie asfaltowe są najlepsze? O tym wszystkim rozmawiali uczestnicy II Seminarium Warsztatowego - Drogi Publiczne w Białobrzegach k. Legionowa.
W dwudniowym seminarium udział wzięli przedstawiciele samorządów, firm budowalno-drogowych i ekspertów z czterech województw: łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Wspólnie wymienili się wiedzą i doświadczeniami z zakresu budowy, remontu oraz utrzymania dróg gminnych i powiatowych, który jest jednym z najważniejszych zadań władz lokalnych w Polsce.
Jednym z gości wydarzenia był Marcin Okołotowicz, przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych, który zaprezentował referat na temat wielu zalet technologii asfaltowych w budowie, remoncie i utrzymaniu dróg. Przy okazji opowiedział też o celach i sukcesach PSWNA, działającego na rynku budowlano-drogowym już od 1999 roku.
Wśród innych prezentacji pojawiły się takie zagadnienia, jak np. rozwiązanie problemu osiadania dróg, „zielone” nawierzchnie asfaltowe, zarządzanie stanem nawierzchni w mieście powiatowym czy kompleksowa budowa sieci tras rowerowych i urządzeń UTO w województwie warmińsko-mazurskim.
Pierwsze spotkanie II edycji Seminarium Warsztatowego – Drogi Publiczne zostało zorganizowane przez redakcje „Magazynu Autostrady”, „Dróg Publicznych” oraz czasopisma „Mosty”.

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Modernizacje w branży wod-kan
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.