Jak skutecznie zadbać o drogi gminne i powiatowe?
Jak skutecznie budować drogi gminne i powiatowe? Jak wygląda współpraca samorządów wojewódzkich z lokalnymi gminami? Dlaczego technologie asfaltowe są najlepsze? O tym wszystkim rozmawiali uczestnicy II Seminarium Warsztatowego - Drogi Publiczne w Białobrzegach k. Legionowa.
W dwudniowym seminarium udział wzięli przedstawiciele samorządów, firm budowalno-drogowych i ekspertów z czterech województw: łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Wspólnie wymienili się wiedzą i doświadczeniami z zakresu budowy, remontu oraz utrzymania dróg gminnych i powiatowych, który jest jednym z najważniejszych zadań władz lokalnych w Polsce.
Jednym z gości wydarzenia był Marcin Okołotowicz, przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych, który zaprezentował referat na temat wielu zalet technologii asfaltowych w budowie, remoncie i utrzymaniu dróg. Przy okazji opowiedział też o celach i sukcesach PSWNA, działającego na rynku budowlano-drogowym już od 1999 roku.
Wśród innych prezentacji pojawiły się takie zagadnienia, jak np. rozwiązanie problemu osiadania dróg, „zielone” nawierzchnie asfaltowe, zarządzanie stanem nawierzchni w mieście powiatowym czy kompleksowa budowa sieci tras rowerowych i urządzeń UTO w województwie warmińsko-mazurskim.
Pierwsze spotkanie II edycji Seminarium Warsztatowego – Drogi Publiczne zostało zorganizowane przez redakcje „Magazynu Autostrady”, „Dróg Publicznych” oraz czasopisma „Mosty”.
Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!
Modernizacje w branży wod-kan
Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.