Który dom dla rodziny będzie najbardziej funkcjonalny?

Dom w zabudowie bliźniaczej, z dużym ogrodem i dodatkowymi pomieszczeniami z pewnością lepiej odpowiada na potrzeby dużej rodziny, niż mieszkanie, nawet przestronne. Doskonale jest to widoczne na poznańskim rynku pierwotnym. – Stawiamy na taki projekt, by finalnie dom był maksymalnie funkcjonalny – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu More Place. Deweloper buduje już III etap Osiedla Przy Jeziorach w Poznaniu.
Dziś już wszyscy wiemy – do komfortowego mieszkania potrzeba nieco więcej przestrzeni, zwłaszcza, kiedy możemy lub wręcz musimy przejść w tryb pracy zdalnej i więcej czasu spędzamy we własnym M. Coś, co dziś jest dla nas oczywiste, jeszcze przed pandemią nie miało aż takiego znaczenia. Nowe wnioski kupujących dość szybko przełożyły się na ich preferencje, a co za tym idzie, także sam proces sprzedaży zarówno mieszkań, jak i domów. Mieszkania 3- i 4-pokojowe zlokalizowane w budownictwie wielorodzinnym zyskują dość łatwo swoich właścicieli. Natomiast coraz większa grupa klientów, poszukując przestrzeni, woli zrobić jeszcze jeden krok i od razu zdecydować się na własny dom. – Szczególnie zauważamy to w przypadku rodzin z dziećmi, które są w naszej inwestycji dość dużą grupą klientów. Proponowane przez nas domy wyróżniają się nie tylko powierzchnią powyżej 100 mkw. Projekt każdego lokalu bliźniaczego umożliwia zaaranżowanie garderoby na każdym poziomie, a dodatkowo także pralni i suszarni na piętrze. Ponadto większość sypialni w naszych domach ma powierzchnię ponad 12 mkw., co stwarza dodatkowe możliwości aranżacyjne. Dla rodzin z dziećmi to ma znaczenie, ponieważ miejsc do przechowywania potrzebują zwykle więcej – mówi Tomasz Pietrzyński z firmy More Place. Komfort zapewni łazienka zarówno na parterze, jak i na piętrze. – Takie dodatkowe przestrzenie mają znaczenie dla rodzin, ponieważ czynią dom funkcjonalnym – zauważa Tomasz Pietrzyński. Domy na Osiedlu Przy Jeziorach są oddawana w standardzie deweloperskim, dzięki czemu można wnętrze zaaranżować zgodnie z własnymi preferencjami, co stanowi sporą przewagę wobec nieruchomości z rynku wtórnego.
Dodatkowy atut, to działka, na której stoi każdy lokal bliźniaczy. Dzięki powierzchni blisko 500 mkw., możliwe jest stworzenie przestrzeni do wykorzystania przez każdego członka rodziny. Zielony ogród pozwala na aktywność fizyczną, np. joga, stretching, czy gra w piłkę z dziećmi. Osiedle Przy Jeziorach znajduje się blisko aż trzech poznańskich jezior: Strzeszyńskiego, Kierskiego i Kierskiego Małego. – Ten fakt doceniają nasi klienci, ponieważ każde popołudnie mogą spędzać trochę, jak na wakacjach. W zasadzie każdego dnia można zaplanować wycieczkę rowerową, bez strat czasu na dalekie wyjazdy za miasto. Dlatego lokalizacja naszej inwestycji odpowiada wielu klientom – wyjaśnia Tomasz Pietrzyński. Potwierdzają to liczby, ponieważ w III etapie inwestycji 9 z 28 lokali znalazło swoich nabywców. Do biura sprzedaży More Place regularnie kolejne zapytania od osób zainteresowanych zakupem. Klienci doceniają wspomniane udogodnienia i klasyczny projekt dwupoziomowego domu, w ramach którego parter stanowi strefę dzienną, a piętro – wypoczynkową, z sypialniami.
Warto podkreślić, że docelowo w inwestycji znajdzie się 56 lokali w zabudowie bliźniaczej, każdy w podobnym projekcie. W I etapie powstało 6 domów, czyli łącznie 12 lokali. Wszystkie zostały przekazane nabywcom. Natomiast II etap obejmuje 8 budynków - 16 lokali. Większość z domów trafiła w ręce klientów, a część jest realizowana. Jednocześnie trwają prace we wspomnianym III etapie. – Chcąc tutaj zamieszkać, warto skontaktować się z naszym biurem możliwie szybko. Zapraszamy również do domu pokazowego, zlokalizowanego na I etapie osiedla – podsumowuje Tomasz Pietrzyński z firmy More Place.

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Modernizacje w branży wod-kan
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.