Komunikaty PR

Nowe, bezpłatne przedszkole w Rokietnicy. Inwestycja fundacji Operator Oświaty

2022-09-28  |  12:50
Biuro prasowe
Kontakt

Bartłomiej Dwornik
Ogólnopolski Operator Oświaty

ul. Jana Gorczyczewskiego 2/7
60-554 Poznań
fundaraising|operator.edu.pl| |fundaraising|operator.edu.pl
+48 533 978 513
https://operator.edu.pl

Przedszkole Milusie przy ulicy Miłej 1 w Rokietnicy niedaleko Poznania to aż 125 nowych miejsc przedszkolnych w 5 grupach. Jest to już drugie przedszkole prowadzone przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty w gminie.

Dokładnie 27 września o godzinie 9.00 rano fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty oficjalnie i uroczyście otworzyła nowe, bezpłatne, publiczne przedszkole w Rokietnicy niedaleko Poznania.

- Dzięki współpracy z Urzędem Gminy mogliśmy szybko zareagować na sygnały o rosnących potrzebach powiększenia bazy miejsc przedszkolnych na terenie Rokietnicy – tłumaczy Mateusz Krajewski, prezes fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty. - Jesteśmy dumni, że tak szybko udało się wszystko przeprowadzić i cieszymy się, że od września dzieci mogą już uczyć się w nowej placówce.

W nowocześnie zaadaptowanym, piętrowym budynku przedszkola każda z grup ma do dyspozycji jasną, słoneczną i przestronną salę do zajęć i zabaw. Sale wyposażone są w nowe zabawki, nowoczesne pomoce dydaktyczne i kąciki zainteresowań. Każda grupa ma też do dyspozycji własną łazienkę.

Oprócz zajęć zgodnych z podstawą programową, która w Milusiach realizowana jest z naciskiem na:

  • rozwój samodzielności i kompetencji społecznych dzieci,

  • naukę współdziałania w grupie,

  • wspólne osiąganie wyznaczonych celów

dzieci mogą bezpłatnie uczyć się języka angielskiego i rytmiki. Mają również zapewnioną opiekę psychologa dziecięcego i logopedy. W przedszkolu dostępne są również zajęcia dodatkowe. Takie jak nauka tańca czy sztuki walki.

Milusie w Rokietnicy są czynne od godziny 6.30 do 17.30. Choć organem prowadzącym jest fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty, przedszkole nie pobiera czesnego. Jest placówką publiczną i działa na identycznych zasadach, jak pozostałe przedszkola prowadzone przez samorząd.

Więcej informacji i zdjęcia z przedszkola Milusie można znaleźć:

  • Na Facebooku:
    https://www.facebook.com/Publiczne-przedszkole-Milusie-w-Rokietnicy-109178985133882/

  • Na stronie internetowej:
    https://milusie-rokietnica.operator.edu.pl/oferta/

Nowe przedszkole w Rokietnicy jest jednym z kilku projektów powiększających bazę edukacyjną, jakie fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty realizuje w aglomeracji poznańskiej. W nowym roku szkolnym dwa nowe oddziały - 50 dodatkowych miejsc - uruchomiło przedszkole Familijne Ranczo na terenie Kiekrza. Więcej dzieci od września przyjąć może też przedszkole Leonardo przy ul. Druskienickiej w Poznaniu. Tu, oprócz dodatkowych miejsc przedszkolnych, działa również nowa sala sensoryczna i nowe gabinety pedagoga, psychologa i logopedy.

Ogólnopolski Operator Oświaty od ponad 20 lat wspiera samorządy w realizacji zadań i projektów oświatowych. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego. Prowadzi bezpłatne przedszkola i szkoły w całej Polsce. W 63 placówkach, prowadzonych obecnie przez fundację uczy się ponad 7000 dzieci.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Zielone światło dla przebudowy ul. Suwak! Biuro prasowe
2024-04-11 | 10:00

Zielone światło dla przebudowy ul. Suwak!

To obiecujące wieści dla użytkowników biur i mieszkańców biznesowej części Służewca! Wkrótce ruszy ważna inwestycja drogowa, która połączy ul. Suwak z ul.
Infrastruktura Plac Defilad wykorzysta wodę z drugiego obiegu
2024-04-08 | 08:14

Plac Defilad wykorzysta wodę z drugiego obiegu

Trwa przebudowa środkowej części placu Defilad – nowego placu Centralnego. W nowoczesnej przestrzeni znajdzie się wiele elementów zielonych, małej architektury oraz detali
Infrastruktura Sienkiewicz laureatem Diamentów Forbesa
2024-03-14 | 09:32

Sienkiewicz laureatem Diamentów Forbesa

  Spółka Sienkiewicz, produkująca prefabrykaty betonowe i żelbetowe, znalazła się w gronie laureatów rankingu Diamentów Forbesa 2024, uwzględniającego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zwolnienia lekarskie w prywatnej opiece medycznej są ponad dwa razy krótsze niż w publicznej. Oszczędności dla gospodarki to ok. 25 mld zł

Stan zdrowia pracujących Polaków wpływa nie tylko na konkurencyjność firm i koszty ponoszone przez pracodawców, ale i na całą gospodarkę. Jednak zapewnienie dostępu do szybkiej i efektywnej opieki zdrowotnej może te koszty znacząco zmniejszyć. Podczas gdy średnia długość zwolnienia lekarskiego w publicznym systemie ochrony zdrowia wynosi 10 dni, w przypadku opieki prywatnej to już tylko 4,5 dnia – wynika z badania Medicover. Kilkukrotnie niższe są też koszty generowane przez poszczególne jednostki chorobowe, co pokazuje wyraźną przewagę prywatnej opieki. Zapewnienie dostępu do niej może ograniczyć ponoszone przez pracodawców koszty związane z prezenteizmem i absencjami chorobowymi w wysokości nawet 1,5 tys. zł na pracownika.

Ochrona środowiska

Trwają prace nad szczegółami ścisłej ochrony 20 proc. lasów. Prawie gotowy jest także projekt ws. kontroli społecznej nad lasami

Postulat ochrony najcenniejszych lasów w Polsce znalazł się zarówno w „100 konkretach na pierwsze 100 dni rządów”, jak i w umowie koalicyjnej zawartej po wyborach 15 października 2023 roku. W wyznaczonym terminie nie udało się dotrzymać wyborczej obietnicy, ale prace nad nowymi regulacjami przyspieszają. Wśród priorytetów jest objęcie ochroną 20 proc. lasów najbardziej cennych przyrodniczo i ustanowienie kontroli społecznej nad lasami. Ministerstwo Klimatu i Środowiska konsultuje swoje pomysły z przedstawicielami różnych stron, m.in. z leśnikami, ekologami, branżą drzewną i samorządami.

Motoryzacja

Dwie duże marki chińskich samochodów w tym roku trafią do sprzedaży w Polsce. Są w stanie konkurować jakością z europejskimi producentami aut

Według danych IBRM Samar w Polsce w pierwszych dwóch miesiącach 2024 roku zarejestrowano 533 auta chińskich producentów. Jednak niedługo mogą się one pojawiać na polskich drogach znacznie częściej, ponieważ swoją obecność na tutejszym rynku zapowiedziało już kilku kolejnych producentów z Państwa Środka. Chińskich samochodów, przede wszystkim elektryków, coraz więcej sprzedaje się również w Europie. Prognozy zakładają, że ich udział w europejskim rynku do 2025 roku ma zostać niemal podwojony. – Jakość produktów dostarczanych przez chińskich producentów jest dzisiaj zdecydowanie lepsza i dlatego one z powodzeniem konkurują z producentami europejskimi – mówi Wojciech Drzewiecki, prezes IBRM Samar.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.