Oaza luksusowego wypoczynku – już wkrótce otwarcie prestiżowych Term Karkonosze
Termy Karkonosze Resort & Spa to imponujący kompleks o 265 pokojach hotelowych i apartamentach, zlokalizowany pomiędzy Szklarską Porębą, a Karpaczem. Położony jest w miejscowości Staniszów – 9 km od Jeleniej Góry. Umiejscowienie w otoczeniu malowniczych gór pozwala Gościom na korzystanie z atrakcji pobliskich kurortów oraz szlaków górskich, jednocześnie zapewniając możliwość prawdziwego wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku, zgodnie z ideą slow life.
- Na lokalizację naszej inwestycji wybraliśmy tereny Kotliny Jeleniogórskiej, bogate we wspaniałą naturę i piękne widoki. Dodatkowym atutem Staniszowa, gdzie powstają Termy Karkonosze, jest bliskość Karkonoszy oraz znanych górskich kurortów Karpacza i Szklarskiej Poręby. - opowiada Paweł Witkiewicz, Członek Zarządu kompleksu.
- Misją HSP Management jest kultywowanie tradycji hotelarskich poprzez dostarczanie Gościom wyjątkowego serwisu, a także niezapomnianych wrażeń z pobytu w pięknych polskich lokalizacjach. Odpowiadając na potrzeby naszych Gości, poszerzamy naszą grupę hotelową o kolejne urokliwe miejsce. Goście, którzy doświadczyli naszej gościnności w Pieninach, będą mogli odpocząć również w Karkonoszach, mając gwarancję jakości obsługi, kuchni, produktów i designu. – mówi Grzegorz Gacek, Członek Zarządu kompleksu i Prezes Zarządu HSP Management.
Nowy wymiar SPA
Imponujący projekt architektoniczny o powierzchni 3 500 m2 lustra wody to prawdziwe zanurzenie się w świecie SPA. Koncepcja kompleksu opiera się na filozofii Sanus Per Aquam – czerpaniu sił witalnych, ukojeniu zmysłów oraz powrocie do zdrowia poprzez wodę. Dodatkowym atutem miejsca jest obecność wód termalnych, które dzięki zawartości składników fluorkowo-krzemowym, mają dobroczynny wpływ na zdrowie. Temperatura wody w basenach zewnętrznych osiągająca 28-36°C umożliwia całoroczne kąpiele termalne.
- W ramach obiektu działać będzie pięciogwiazdkowy hotel z ekskluzywnymi restauracjami, kompleksem SPA & Wellness, a także przestronnymi apartamentami, zarówno dla rodzin, jak i dla osób poszukujących intymności i spokoju w strefie kameralnej.
W Termach Karkonosze Resort & Spa będą znajdować się 3 strefy mieszkalne: rodzinna, kameralna i hotelowa. Oprócz tego: baseny, SPA ze strefą gabinetów zabiegowych, dwie restauracje, sale konferencyjne, lobby bar i klub dla dzieci. – dodaje Grzegorz Gacek.
Strefa rodzinna, w której znajduje się 126 pokoi, zostanie otworzona przed sezonem wakacyjnym roku 2024, a część hotelowa i strefa kameralna będzie oddana do użytku do końca tego roku. Generalnym wykonawcą obiektu jest Atlas Ward, zaś całościowy projekt architektoniczny przygotowało Q2 Studio.
Ten wyjątkowy koncept hotelowo-rekreacyjny wprowadzi nową jakość wypoczynku w tej części Polski.
Modernizacje w branży wod-kan
Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
ZABERD w gotowości, przygotowany do drogowej akcji “Zima” 2024/25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.