Oświadczenie w sprawie stosowania czarnego PR przeciwko Uponor Infra
W związku z opublikowaniem notatki prasowej przez firmę Amiblu Poland Sp. z o.o. m.in. na łamach portalu biznes.newseria.pl, zarzucającej firmie Uponor Infra Sp. z o.o. popełnienie czynów nieuczciwej konkurencji oświadczamy, iż Uponor prowadzi działalność gospodarczą z zachowaniem najwyższych standardów i konkuruje na światowych rynkach z zachowaniem zasad wynikających zarówno z obowiązującego prawa, jak i z kodeksu dobrych praktyk Koncernu Uponor.
Wobec powyższego w dniu 28.02.2022 r. złożyliśmy w Sądzie Rejonowym w Poznaniu akt oskarżenia przeciwko prezesowi zarządu Amiblu Poland – p. Mariuszowi Grelewiczowi oraz przeciwko prokurentowi tej spółki – p. Mariuszowi Maniara, z uwagi na oczywiste zniesławienie firmy Uponor poprzez pomówienie o prowadzenie działalności w sposób, który może narazić ją na utratę zaufania potrzebnego do prowadzenia działalności gospodarczej.
Wyrażamy przekonanie, iż wyrok wydany w sprawie karnej powstrzyma czarny PR, jaki Amiblu Poland stosuje przeciwko Uponor.
Jednocześnie informujemy, iż nie zamierzaliśmy i nie zamierzamy komentować Ekspertyzy Politechniki Krakowskiej dotyczącej przyczyn awarii Oczyszczalni „Czajka”, gdyż publicznie nie ogłoszono jej treści. Jako odpowiedzialny podmiot nie komentujemy treści, które nie są nam znane.
Zwracamy jedynie uwagę, iż w treści komunikatu zamieszczonego przez MPWiK w Warszawie w dniu 17.01.2022 r. pada stwierdzenie - „W ocenie ekspertów Politechniki Krakowskiej błędem projektowym było przyjęcie założenia o 100% szczelności rurociągów”.
Z poważaniem
Uponor Infra Sp. z o.o.
Modernizacje w branży wod-kan
Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
ZABERD w gotowości, przygotowany do drogowej akcji “Zima” 2024/25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.