Komunikaty PR

Panel dyskusyjny: GOZ w budownictwie – droga do zrównoważonej przyszłości

2024-03-05  |  01:00
Biuro prasowe

25 marca w godz. 14:00-15:00 odbędzie się online panel dyskusyjny, którego głównym tematem będzie budownictwo cyrkularne. Przewidziana jest również sesja pytań i odpowiedzi.

 

Podczas spotkania eksperci omówią kluczowe aspekty projektowania zgodnego z zasadami GOZ

i najlepsze cyrkularne praktyki GOZ w budownictwie.

 

Przedstawione zostaną również przykłady cyrkularnych materiałów oraz omówione zostaną wyzwania, jakie stoją na drodze do osiągnięcia cyrkularności.

W trakcie panelu uwagę skupimy także na projekcie CIRCON - Gospodarka o obiegu zamkniętym w budownictwie: projektowanie budynków cyrkularnych. Podzielimy się wynikami i doświadczeniami zdobytymi w trakcie realizacji tego projektu.

 

W rozmowie udział wezmą:

  • prof. dr hab. inż. Krzysztof Pikoń  - moderator

Profesor na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej, kierownik Katedry Technologii i Urządzeń Zagospodarowania Opadów.

  • dr inż. Dorota Bartosz

Dyrektorka ds. Zrównoważonego Budownictwa, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

  • Dawid Franke

Project Specialist, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

  • Artur Garbula

Architekt, GIGA architekci.

  • Piotr Karbownik

Manager Zespołu ds. Zarządzania Produktami, CEMEX Polska Sp. z o.o.

  • dr inż. arch. Marta Promińska

Pełnomocniczka Zarządu SARP ds. Środowiska i Ochrony Klimatu, Strabag Sp. z o.o. Architektka, urbanistka, certyfikowany assessor LEED O+M.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Rejestracji można dokonać pod linkiem: https://plgbc.org.pl/wyd_i_szkol/panel-dyskusyjny-goz-w-budownictwie-droga-do-zrownowazonej-przyszlosci/

 

 

WSPÓŁNIE DZIAŁAMY NA RZECZ ZIELONEJ EUROPY.

 

Projekt CIRCON pt. „Gospodarka o obiegu zamkniętym w budownictwie: ekoprojektowanie budynków cyrkularnych” korzysta z dofinansowania o wartości 1 345 205,79 zł otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) oraz dofinansowania w wysokości 237 389,26 zł z budżetu Państwa.

Celem projektu jest wzmocnienie wdrażania gospodarki cyrkularnej w sektorze budowlanym.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą! Biuro prasowe
2024-12-20 | 10:00

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Inwestorzy dotrzymali obietnicy i tuż przed Świętami Bożego Narodzenia oddany został do użytkowania łącznik ulicy Suwak i ulicy Cybernetyki na warszawskim Służewcu. Oznacza to, że
Infrastruktura Modernizacje w branży wod-kan
2024-11-28 | 01:00

Modernizacje w branży wod-kan

Koszty utrzymania i rozwoju infrastruktury, coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące ekologii i bezpieczeństwa, a nawet problemy z dostępnością personelu – to najbardziej
Infrastruktura Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
2024-10-31 | 01:00

Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli

Fontanny od wieków są ważnym elementem architektury miejskiej, pełniąc zarówno funkcje praktyczne, jak i dekoracyjne. Ich historia sięga czasów starożytnych. Powstawały

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców

Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.

Konsument

Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich

W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciudziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.

Zdrowie

Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych

W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.