Panel dyskusyjny: GOZ w budownictwie – droga do zrównoważonej przyszłości
25 marca w godz. 14:00-15:00 odbędzie się online panel dyskusyjny, którego głównym tematem będzie budownictwo cyrkularne. Przewidziana jest również sesja pytań i odpowiedzi.
Podczas spotkania eksperci omówią kluczowe aspekty projektowania zgodnego z zasadami GOZ
i najlepsze cyrkularne praktyki GOZ w budownictwie.
Przedstawione zostaną również przykłady cyrkularnych materiałów oraz omówione zostaną wyzwania, jakie stoją na drodze do osiągnięcia cyrkularności.
W trakcie panelu uwagę skupimy także na projekcie CIRCON - Gospodarka o obiegu zamkniętym w budownictwie: projektowanie budynków cyrkularnych. Podzielimy się wynikami i doświadczeniami zdobytymi w trakcie realizacji tego projektu.
W rozmowie udział wezmą:
- prof. dr hab. inż. Krzysztof Pikoń - moderator
Profesor na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej, kierownik Katedry Technologii i Urządzeń Zagospodarowania Opadów.
- dr inż. Dorota Bartosz
Dyrektorka ds. Zrównoważonego Budownictwa, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.
- Dawid Franke
Project Specialist, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.
- Artur Garbula
Architekt, GIGA architekci.
- Piotr Karbownik
Manager Zespołu ds. Zarządzania Produktami, CEMEX Polska Sp. z o.o.
- dr inż. arch. Marta Promińska
Pełnomocniczka Zarządu SARP ds. Środowiska i Ochrony Klimatu, Strabag Sp. z o.o. Architektka, urbanistka, certyfikowany assessor LEED O+M.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Rejestracji można dokonać pod linkiem: https://plgbc.org.pl/wyd_i_szkol/panel-dyskusyjny-goz-w-budownictwie-droga-do-zrownowazonej-przyszlosci/
WSPÓŁNIE DZIAŁAMY NA RZECZ ZIELONEJ EUROPY.
Projekt CIRCON pt. „Gospodarka o obiegu zamkniętym w budownictwie: ekoprojektowanie budynków cyrkularnych” korzysta z dofinansowania o wartości 1 345 205,79 zł otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) oraz dofinansowania w wysokości 237 389,26 zł z budżetu Państwa.
Celem projektu jest wzmocnienie wdrażania gospodarki cyrkularnej w sektorze budowlanym.
Modernizacje w branży wod-kan
Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
ZABERD w gotowości, przygotowany do drogowej akcji “Zima” 2024/25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.