Podpisano umowę na obsługę gdańskiego budynku C200
Do obsługi i utrzymania technicznego budynku C200 w Gdańsku wybrana została firma SPIE Building Solutions. Obiekt należący do INOPA S.A. jest efektem rewitalizacji postindustrialnych terenów Stoczni Gdańskiej.
Umowa wchodzi w życie z początkiem kwietnia i została zawarta na czas nieokreślony. Wybór dostawcy usługi nastąpił w trybie przetargu. Do zadań SPIE będzie należała obsługa i utrzymanie techniczne, w szczególności będą to przeglądy techniczne instalacji elektrycznych, HVAC, wodnokanalizacyjnych i infrastruktury budynkowej.
Budynek C200 jest obiektem biurowym. Ma blisko 17,6 tys. m2 i składa się z 7 kondygnacji nadziemnych. Znajduje się przy ul. Marynarki Polskiej w Gdańsku, na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej. To część planów zagospodarowania postindustrialnych terenów Gdańska. Jest efektem największej rewitalizacji budynku biurowego w północnej Polsce, służącego przez wiele lat strukturom stoczniowym. Obecnie obiekt posiada nowoczesne wyposażenie, takie jak system HVAC, system klimatyzacji VRF, systemy CCTV, SSWiN, KD czy modularną, podnoszoną podłogę. Budynek jest wyposażony w system zarządzania obiektem – BMS.
- C200 to budynek, który przeszedł zaawansowane procesy rewitalizacyjne i renowacje. To niesie określone konsekwencje i wyzwania w zakresie obsługi technicznej. SPIE ma doświadczenie w serwisowaniu tego typu budynków. Na koniec 2020 roku firma obsługiwała technicznie 7,2 mln mkw powierzchni obiektowej. Wiemy, jak skutecznie zapobiegać awariom, tak aby ewentualne usterki nie powodowały wysokich kosztów finansowych i utrudnień dla najemców – mówi Michał Owczyński -Kierownik Grupy Projektowej ze SPIE Building Solutions.
SPIE specjalizuje się w usługach multitechnicznych, zapewnia wsparcie w projektowaniu, budowie, obsłudze i utrzymaniu energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska instalacji i obiektów. Dział FM wykonuje zadania związane z techniczną obsługą i pracami serwisowymi.
- C200 to unikalny obiekt na biurowej mapie Trójmiasta, który wchodzi w skład kompleksu biurowego o nazwie Centrala. Nowy kompleks docelowo będą tworzyć trzy budynki biurowe (C200, C250 i C300) i jest on częścią rewitalizacji przestrzeni postoczniowych oraz wyraźnym ukłonem w stronę ich historycznego dziedzictwa. Z uwagi na wysoki standard budynku oraz rozbudowaną infrastrukturę techniczną zdecydowaliśmy się postawić na doświadczonego i dużego dostawcę jakim jest SPIE – mówi Nick Rajszys, Asset Manager z INOPA S.A.
Modernizacje w branży wod-kan
Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
ZABERD w gotowości, przygotowany do drogowej akcji “Zima” 2024/25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.