Podpisano umowę na obsługę gdańskiego budynku C200
Do obsługi i utrzymania technicznego budynku C200 w Gdańsku wybrana została firma SPIE Building Solutions. Obiekt należący do INOPA S.A. jest efektem rewitalizacji postindustrialnych terenów Stoczni Gdańskiej.
Umowa wchodzi w życie z początkiem kwietnia i została zawarta na czas nieokreślony. Wybór dostawcy usługi nastąpił w trybie przetargu. Do zadań SPIE będzie należała obsługa i utrzymanie techniczne, w szczególności będą to przeglądy techniczne instalacji elektrycznych, HVAC, wodnokanalizacyjnych i infrastruktury budynkowej.
Budynek C200 jest obiektem biurowym. Ma blisko 17,6 tys. m2 i składa się z 7 kondygnacji nadziemnych. Znajduje się przy ul. Marynarki Polskiej w Gdańsku, na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej. To część planów zagospodarowania postindustrialnych terenów Gdańska. Jest efektem największej rewitalizacji budynku biurowego w północnej Polsce, służącego przez wiele lat strukturom stoczniowym. Obecnie obiekt posiada nowoczesne wyposażenie, takie jak system HVAC, system klimatyzacji VRF, systemy CCTV, SSWiN, KD czy modularną, podnoszoną podłogę. Budynek jest wyposażony w system zarządzania obiektem – BMS.
- C200 to budynek, który przeszedł zaawansowane procesy rewitalizacyjne i renowacje. To niesie określone konsekwencje i wyzwania w zakresie obsługi technicznej. SPIE ma doświadczenie w serwisowaniu tego typu budynków. Na koniec 2020 roku firma obsługiwała technicznie 7,2 mln mkw powierzchni obiektowej. Wiemy, jak skutecznie zapobiegać awariom, tak aby ewentualne usterki nie powodowały wysokich kosztów finansowych i utrudnień dla najemców – mówi Michał Owczyński -Kierownik Grupy Projektowej ze SPIE Building Solutions.
SPIE specjalizuje się w usługach multitechnicznych, zapewnia wsparcie w projektowaniu, budowie, obsłudze i utrzymaniu energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska instalacji i obiektów. Dział FM wykonuje zadania związane z techniczną obsługą i pracami serwisowymi.
- C200 to unikalny obiekt na biurowej mapie Trójmiasta, który wchodzi w skład kompleksu biurowego o nazwie Centrala. Nowy kompleks docelowo będą tworzyć trzy budynki biurowe (C200, C250 i C300) i jest on częścią rewitalizacji przestrzeni postoczniowych oraz wyraźnym ukłonem w stronę ich historycznego dziedzictwa. Z uwagi na wysoki standard budynku oraz rozbudowaną infrastrukturę techniczną zdecydowaliśmy się postawić na doświadczonego i dużego dostawcę jakim jest SPIE – mówi Nick Rajszys, Asset Manager z INOPA S.A.
Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!
Modernizacje w branży wod-kan
Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.